Нисък хемоглобин

  • 34 083
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Нищо ти няма Simple Smile

# 16
  • Мнения: 58
Vivoni, тъмните изпражнения са от желязото, не се бой. Казвам ти го от опит, защото винаги съм била с нисък хемоглобин, а тъпите лекари преди години знаеха само желязодефицитна анемия и ме тъпчеха с желязо. А се оказах с таласемия. Направи си тест за таласемия задължително. 105 хемоглобин е ок според мен за бременност. аз цял живот си живея със 110.

Имам обаче въпрос към TDI и другите мами с таласемия. Много ми падна хемоглобина от бременността-на 86. два месеца хематологът не може да го вдигне. Ходя при доц. Райнов от ВМА. Последният път преди 10 дни беше се качил на 95, но ми се ще да го кача поне на 100. Много ме притеснява раждането- исках това да ви питам, като раждаш с толкова нисък хемоглобин как е било при вас? Аз не се чувствам никак силна и честно казано се притеснявам за важния момент! Ако се сещате за друг добър хематолог в София моля кажете не пречи да направя втора консултация. Благодаря!

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Имам обаче въпрос към TDI и другите мами с таласемия. Много ми падна хемоглобина от бременността-на 86. два месеца хематологът не може да го вдигне. Ходя при доц. Райнов от ВМА. Последният път преди 10 дни беше се качил на 95, но ми се ще да го кача поне на 100. Много ме притеснява раждането- исках това да ви питам, като раждаш с толкова нисък хемоглобин как е било при вас? Аз не се чувствам никак силна и честно казано се притеснявам за важния момент! Ако се сещате за друг добър хематолог в София моля кажете не пречи да направя втора консултация. Благодаря!

На мен ми беше 85 през по-голямата част от бременността, д-р Кирова в Пловдив успя да ми го вдигне до 92 преди да родя и всъщност с толкова влезнах да раждам. Пиех Герисан, Топ Левюр и още неща, които в момента не се спомням.
За раждането няма проблем - като дойде момента се мобилизираш и нещата се случват. След това идва големия проблем. Първо не можах да стана от "леглото-магаре" в родилна зала. Другите мами на 2 часа и ги качваха, а аз в момента в който се надигнех и ми причерняваше толкова много, че нищо не виждах пред очите си и пак си лягах. Накрая ме качиха в стаята, през целия ден и вечерта не можех да се надигна от леглото - отварям си очите, стоя будна 5 мин. и после все едно припадах както си лежа - не помня нищо, не сънувам, събуждам се след известно време и гледам че са минали часове, после пак така ми причерняваше и така около 24 часа. Малкия го взеха в неонатология, защото очевидно не можех да се грижа за него, като се събудих на др. ден реших, че ще стана и ще отида да го видя - отделенията са свързани с дълъг коридор с врати - от едната страна родилно от другата страна неонатология, като станах направих няколко крачки и припаднах в коридора. После когато исках да го видя идваше санитарка и с инвалиден стол ме водеха при него .
Раждах при завеждащия отделение, той се падна на смяна, много еродиран човек, въобще не беше "захлюпен", знаеше за Таласамията и не се опита да ме тъпче с желязо. Свърза се с моята хематоложка и се бяха разбрали какво да ми дават - слагаха ми инжекции В12 по 3 пъти на ден и взимах таблетки през устата. На 7-мия ден ни изписаха.
Дано не звучи страшно, но това беше моето преживяване, казвам си го без да ти спестявам нищо, защото аз и преди съм го казвала - изобщо не очаквах, че ще се случи така, бях много позитивно настроена и когато стана така, че не можех да си взема детето, да стана от леглото - емоционалния шок за мен беше много силен, все едно някой ми заби такъв шамар, че дълго не можех да се опомня....а каква следродилна ме тресеше не мога да ти опиша. Та мисълта ми е, че ако вместо всички да ми казват как всичко ще е "наред", някой ми беше казал как реално стоят нещата, мисля си, че щях да бъда по-подготвена емоционално, а не да очаквам цветя и рози на финала....

# 18
  • Мнения: 20 091
На мен ми беше 85 през по-голямата част от бременността, д-р Кирова в Пловдив успя да ми го вдигне до 92 преди да родя и всъщност с толкова влезнах да раждам. Пиех Герисан, Топ Левюр и още неща, които в момента не се спомням.
За раждането няма проблем - като дойде момента се мобилизираш и нещата се случват. След това идва големия проблем. Първо не можах да стана от "леглото-магаре" в родилна зала. Другите мами на 2 часа и ги качваха, а аз в момента в който се надигнех и ми причерняваше толкова много, че нищо не виждах пред очите си и пак си лягах. Накрая ме качиха в стаята, през целия ден и вечерта не можех да се надигна от леглото - отварям си очите, стоя будна 5 мин. и после все едно припадах както си лежа - не помня нищо, не сънувам, събуждам се след известно време и гледам че са минали часове, после пак така ми причерняваше и така около 24 часа. Малкия го взеха в неонатология, защото очевидно не можех да се грижа за него, като се събудих на др. ден реших, че ще стана и ще отида да го видя - отделенията са свързани с дълъг коридор с врати - от едната страна родилно от другата страна неонатология, като станах направих няколко крачки и припаднах в коридора. После когато исках да го видя идваше санитарка и с инвалиден стол ме водеха при него .
Раждах при завеждащия отделение, той се падна на смяна, много еродиран човек, въобще не беше "захлюпен", знаеше за Таласамията и не се опита да ме тъпче с желязо. Свърза се с моята хематоложка и се бяха разбрали какво да ми дават - слагаха ми инжекции В12 по 3 пъти на ден и взимах таблетки през устата. На 7-мия ден ни изписаха.
Дано не звучи страшно, но това беше моето преживяване, казвам си го без да ти спестявам нищо, защото аз и преди съм го казвала - изобщо не очаквах, че ще се случи така, бях много позитивно настроена и когато стана така, че не можех да си взема детето, да стана от леглото - емоционалния шок за мен беше много силен, все едно някой ми заби такъв шамар, че дълго не можех да се опомня....а каква следродилна ме тресеше не мога да ти опиша. Та мисълта ми е, че ако вместо всички да ми казват как всичко ще е "наред", някой ми беше казал как реално стоят нещата, мисля си, че щях да бъда по-подготвена емоционално, а не да очаквам цветя и рози на финала....
Браво, много добре си го написала. Само да вметна, че и аз бях като теб и един месец не можех да ставам от леглото след раждането, и без да съм с анемия.

# 19
  • Мнения: 58
TDI благодаря, че ми разказа как е минало, за да знам какво да очаквам. наистина съм притеснена, но както се казва връщане няма и трябва да се справя! Дано всичко е наред.

# 20
  • Мнения: 330
Аз също съм таласемия- моята е бета. Първите ми раждания бяха съвсем нормални, дано и сега е така. Може би зависи от случая.
Със желязо не бързайте да се тъпчете- идете при хематолог. Направете си допълнителни изследвания. Задължително се изследва и партньора. Аз като си знаех, още преди да се оженим го водих в София да го боцкат. Даже и децата вече сме изследвали. Но аз си имам и стабилен хематолог тук, колкото и невероятно да звучи.

# 21
  • Мнения: 643
Здравейте и от мен.  Hug Бременна съм в 8г.с. и хемоглобина ми е 108. Винаги ми е бил нисък, между 103 и 108. Тъй като ми се гади от таблетките Малтофер фол, взимам Феро- градумет. Някой пил ли е  от тях да изкаже мнение? Благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 62
Здравейте
Аз също съм с таласемия и на мен хемоглобина ми е много нисък. Беше 67, но с 20 инжекции В12 ми се вдигна до 75. В момента съм в 8 месец и незнам колко още може да се вдигне до раждането. Искам да попитам след самото раждане правят ли се някакви изследвания и следи ли се хемоглобина преди да те изпишат от болницата?

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 681
Искам да попитам след самото раждане правят ли се някакви изследвания и следи ли се хемоглобина преди да те изпишат от болницата?
Да.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Правят, да. Ако има проблем съответно се вземат мерки.

# 25
  • Мнения: 1 464
преди 3 дни ходих на изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е нисък, т.е. липса на желязо. От там доктора ми изписа Малтофор Фол, което е желязо (100 мг.)(още желязо, а аз си мислих, че са се оцветили от предозиране  Shocked )Така че, въпросния цвят на изпражненията няма да се промени, но до следващите изследвания, за да се види дали се е покачил хемоглобина има още 20 дни, през които доктора каза да пия хапчетата. Та въпроса ми е: Това, че са тъмни означава ли нещо, води ли до нещо или просто са си тъмни???


С хемоглобин 82 съм.Това, че е нисък, не означава липса на желязо.При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.За изпражненията няма никакъв проблем-докато приемаш желязо, ще са с такъв цвят.

# 26
  • Мнения: 123
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 20 091
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

# 28
  • Мнения: 1 464
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

Извинявам се, не съм видяла, че въпросът е към мен!
Истината е, че не знам каква е причината за моята, защото при майка ми и баща ми няма открита такава.Майка ми има желязодефицитна анемия, повлияваща се добре от прием на продукти, съдържащи желязо.Като ми я откриха, ме питаха дали имам роднини от Африка  Laughing
И да имам, не знам, така че ще видим къде е причината.

# 29
  • Мнения: 20 091
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

Извинявам се, не съм видяла, че въпросът е към мен!
Истината е, че не знам каква е причината за моята, защото при майка ми и баща ми няма открита такава.Майка ми има желязодефицитна анемия, повлияваща се добре от прием на продукти, съдържащи желязо.Като ми я откриха, ме питаха дали имам роднини от Африка  Laughing
И да имам, не знам, така че ще видим къде е причината.
Не съм много наясно, при нас е от баба-син-внучка. А дали може да не се изрази в единия от преносителите на гена ,не знам. Явно трябват повече изследвания което с оглед на здравеопазването в момента едва ли ще стане, но да те питат за роднини от Африка е върха на смехорията Laughing
В статията към която дадох линк пише че " Таласемията се среща по-често при италианците, гърците, както и при населението в Средния Изток, Азия и Африка. "
Нашата баба има роднини от Беломорска Тракия някъде, та от там ни е таласемииката.

Общи условия

Активация на акаунт