За Коледа тържество..

  • 16 144
  • 55
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 27
Сладурки, помагайте с идеи да направя с учениците спектакъл за Рождество Христово..искам с един трети клас да го направя..да има роли за снежинки,  ангели, дядо Коледа, джуджета, отделно за Богородица и малкия Иисус, друго?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Що не си избереш нещо по-неутрално?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 27
Умувам тук един неутрален дет викаш сценарии..съвременен, ама ми се щеше да чуя и вашите умни глави:))

# 3
  • Мнения: 4 892
Приеми някакво предизвикателство. Направете нещо нестандартно, коледни сюжети колко щеш. Хем са малки децата, хем не много. Импровизация по някоя приказка, да има поука. "Малката кибртопродавачка", нещо такова, може да е по-весело.

# 4
  • Мнения: 675
На мен пък ми харесва първоначалната идея за джуджетата и еленчетата. Малката кибритопродавачка ми се струва с твърде тъжна тематика за подобен повод, особено за малки деца.

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Коледа и по- неутрално?  ooooh! Аз съм за 2 празника да се знаят какви са, а не да се измислят истории. Измислените истории за всяко друго време.

# 6
  • Мнения: 945
отделно за Богородица и малкия Иисус, друго?

В момента не мога да зацепя какво друго, но горното ми се струва твърде изтъркано - яслата, малкото бебе, Йосиф и т.н. Stop
Бих заложила на джуджета и Дядо Коледа Peace

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Купон и веселба.
Викторини, размяна на подаръци(някакви малки и символични), малки състезания(кой може да яде торта без ръце;) ), танци.
Ако има някакви религиозни приумици, някои деца може да се почувстват като в небрано лозе, ако не познават приказката, като моите например.

# 8
  • Мнения: 2 898
Коледа си е свързан с религията. Все пак се празнува Рождество Христово, не нещо друго. Не смятам, че трябва да се превръща в купон само с подаръци и ядене, да не говорим за ядене на торта без ръце... Тия неща могат да се правят на безброй други празници.
 Муциту, бих ти препоръчала да влезеш  в bglog.net.

# 9
  • Мнения: 11 908
Горещо препоръчвам един сценарий, предназначен за детски самодеен спектакъл, но не зная дали ще успееш да го намериш

"Пионерска сцена",издателство на "Народна младеж"1968г.Звучи едва ли не като антика, но би се получило весело. Пиеската- "Най-веселият празник" от Кина Къдрева.Може сценарият да се интерпретира, осъвремени, съкрати.
Участват- Палячо, сврака, играчки от детски магазин-маймунка, мече,кукла, моряци, снежинки др.
Има музика, танци.

И историята се върти около подаръците- играчки.
Сценарият е 9 малки страници, но нямам възможност да сканирам.

Предложеният от мен сценарий е свързан с подаръците и веселбата около празника.

Коледа е религиозен празник и няма как да не се отчете това.Но напр. в класа на сина ми има деца от друг етнос, с  различно изповедание.Не е редно празникът да разделя децата.

Предложеният сценарий е весел, забавен и свързан с мечтите на децата .

# 10
  • Мнения: 4 892
Подкрепям Лиляна в идеите. Аз пък бих избягала от религиозната Коледа. Това може да се разгледа и в час, между децата. Иначе бих поставила приказка, като пиеса или това на Лиляна.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Коледа си е свързан с религията. Все пак се празнува Рождество Христово, не нещо друго. Не смятам, че трябва да се превръща в купон само с подаръци и ядене, да не говорим за ядене на торта без ръце... Тия неща могат да се правят на безброй други празници.
...
За мен и за много други хора, особено и за децата Коледа и Нова година като празници са равни.
Сериозността, религиозността и смиреността да оставим на семейството.
В училище за тържество бих избрала веселба и игри.
На безброй други празници също е весело и както казва Мечо пух - "Колкото повече, толкова повече".

# 12
  • Мнения: 6 992
Подсети ме за едно филмче, Nativity! .
Също бих заложила на нещо за Дядо Коледа пред Исус, ако трябва да е сценка.
Училището за мен си е светско. За Исус, ако родителите искат, ще разкажат вкъщи. Или ще го заведат на църква, ако са по-религиозни.

# 13
  • Мнения: 2 898
Никъде не съм казала да се разказва за Исус. Но не може да бъде подминат празникът, без да знаем какво празнуваме. Не е едно и също. Училището е светско, но празникът не е нова година. Колкото до самия сценарий, аз също си падам по разчупените неща. Ако децата са малки, дядо Коледа задължително трябва да е там.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Но не може да бъде подминат празникът, без да знаем какво празнуваме. Не е едно и също. Училището е светско, но празникът не е нова година. ...
Може, но не ми се иска да спорим.
Какво празнуваме, ако държим на името Коледа, оставям разясненията на родителите и семейството. Иначе се празнува новата година.
Не мисля, че учителят трябва да се нагърбва с разяснения.

Общи условия

Активация на акаунт