Novorodeno na kislorod

  • 10 390
  • 13
  •   1
Отговори
Zdravei te,
zena mi rodi minalata nost i ot vreme na vreme slagat na bebeto kislorod,a dnes cial den e bilo.Lekarite kazvat ,che niama nisto opastno i che prosto vse oste ne se bili razgurnali napulno belite drobove,a i v kruvta i niamalo vse oste dostatuchno kislorod.
Ta molbata mi e ako na niakoi se e sluchilo podobno nesto neka spodeli,che mnogo sum se pritesnil ili puk ako znaete kakva e prichinata za tova.
Predvaritelno vi blagodaria..

# 1
  • Мнения: 2 807
Цитат на: man
Zdravei te,
zena mi rodi minalata nost i ot vreme na vreme slagat na bebeto kislorod,a dnes cial den e bilo.Lekarite kazvat ,che niama nisto opastno i che prosto vse oste ne se bili razgurnali napulno belite drobove,a i v kruvta i niamalo vse oste dostatuchno kislorod.
Ta molbata mi e ako na niakoi se e sluchilo podobno nesto neka spodeli,che mnogo sum se pritesnil ili puk ako znaete kakva e prichinata za tova.
Predvaritelno vi blagodaria.


Здравейте!
Първо - ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!!! Да бъде здраво, жизнено, щастливо и да ви радва дъъъъълги години!...

Не пишете дали бебето е родено в 7-я месец, т.е. недоносено или е родено с ниско тегло - при тези случаи няма как да се избегне кислорода...

Иначе почти всички новородените са на кислород за поне 2 часа непосредствено след раждането. При тежки и проблемни раждания, включително и при продължителни такива, бебетата са на кислород(обикновено т.н.кислородна палатка) около 2-3 денонощия.
Всичко е толкова индивидуално...
След като лекарите казват, че не е опасно - имайте им доверие! Би трябвало да споделят, ако има нещо нередно - все пак вие сте родителите!

# 2
  • Мнения: 7 831
Хубаво ти е обяснила Maminka, само ще добавя, че моя син беше на кислород защото беше нагълтал околоплодни води, но всичко мина и сега е едно весело и напълно здраво почти три годишно момченце. Сигурна съм, че всичко е наред, ако има проблеми ще споделят с вас. Ако се притеснявате просто искайте да говорите с доктора и го накарайте да ви обясни. Аз така направих и ми олекна.
О,  Embarassed  забравих ЧЕСТИТО!!! Да ви е живо и здраво съкровището, много да ви радва  Grinning !
Успех

# 3
Znachi cialata bremennost mina bez nikuv problem,rodi se s niakolko dena zakusnenie ot termina na zena mi,po normalen nachin s hubavi kg e  3.5 , 52 sm e.
Razdaneto mnogo burzo mina ,za 2 chasa rodi.
Govorih s lekarite no az produlzavam da si se pritesniavam.
Blagodaria vi vse pak za uspokoitelnite dumi.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честито бебче! Сигурна съм, че за него ще се погрижат както трябва.

Моето бебе също беше на кислород 2-3 дни, дори и на антибиотици поради зелени околоплодни води. И аз минах през какви ли не притеснения, молби за обяснение и т.н.

Питайте, докато се намери лекар, който да ви обясни причината за ниското кислородно съдържание! Ако трябва, накарайте го да ви посъветва какви изследвания да направите (макар и незадължителни), за да се убедите, че всичко е наред.

Имайте предвид, че в медицината нещата са малко приблизителни. Има неща, които не могат да се тестват/предвидят и се вземат превантивни мерки, може би и кислородът във вашия случай е нещо такова.

# 5
  • Мнения: 7 831
Цитат на: man
no az produlzavam da si se pritesniavam.


, което е напълно нормално  Grinning . Свиквай, че родителите винаги за нещо се притесняваме. Като отмине този момент ще започнете да се притеснявате за ядене, спане , колики и куп други неща  Grinning .
Успех и пиши как сте!

# 6
  • Мнения: 1 437
Честито бебече ! :lilangel:
Не се притеснявайте излишно.И двете ми деца бяха на кислород първите няколко дни.Всичко минава без проблем. След навършване на 6 месеца личния лекар ще ви прати да ви видят очните дъна. Правил се профилактичен преглед за всеки случай. Успех!

# 7
  • Мнения: 133
Честито бебче!
Подкрепям мнението на Деси. Проблемът с кислородната терапия е, че ако не си дозира точно кислорода може да се увредят очите. Ако нямаш доверие в лекаря консултирай се с друг, защото след това профилактичните прегледи не помагат. Родителя винаги има право дори някой да смята че няма място за притеснение.

# 8
  • Мнения: 229
Здравей и честитооо бебче Grinning . И моето бебе се роди 4 дни след термина и също беше на кислород 2 дни и половина. Първия ден беше с кислородна палатка,  втория го сложиха в термо легло с кислород, а на третия следобяд вече нищо му нямаше и ми го даваха. Не се притеснявай. Често се случва. Докато се адаптира организма от раждането. Утре, други ден вече ще го гушкате Grinning .Ако имаше нещо обезпокоително докторите щяха да кажат - те обичат да се презастраховат.
Поздрави на всички ви. Grinning

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съвет не мога да ти дам, но от все сърце ви пожелавам бебето бързо да се оправи и да ви е живо и здраво!!!!!!

# 10
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравей и честито бебче!
Бързам да те успокоя. Племенницата ми беше на кислородно дишане няколко дни и всички роднини направо се бяхме побъркали. На всичкото отгоре лекарката съобщи, че било 100% мозъчно увредено Imp  детето! Да, ама не! Ела сега да видиш каква хубава и умна мома си имаме, вече на почти 6 месеца, нищо й няма, да ни е жива и здрава!
Лекарката така се беше "презастраховала", че ни изкара акъла! Пък и имаше проблеми при раждането на детето, с форцепс. Даже и във форума се жалвах и търсих подкрепа.
Затова, не се шашкай! Всичко ще бъде наред! Важното е да не се отчайвате и да изпращате само положителна енергия към мъничето!

# 11
Blagodaria na vsichki,koito sa mi pisali po temata.
Vsichko e nared i vchera gi izpisaha,taka che sa si v kusti veche i si se gushkame  Grinning  Grinning

# 12
  • Мнения: X
Привет!
Първо честито бебче - много да ви радва.  :lilangel:
Няма страшно - почти на всички бебета им пускат кислород малко или повече. Няма страшно  Hands Thumbsup

# 13
  • Мнения: 4 414
страхотна новина! да ги гушкаш силно!:)Simple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт