Керамична преса за коса!-5

  • 160 853
  • 782
  •   1
Отговори

Анкета

С какво правите къдрици?

Опции:

  • Мнения: X
 
  Добре дошли в новата тема

В тази тема ще наблегнем на пресите, които са подходящи за за къдрици.













Как да изберем преса?

1. Покритието на плочите трябва да са щадящи към косата. Към този момент вече има керамично-турмалинови плочи, Титанови плочи , сапфирени и перлени, които са препоръчителни, за да си запазите косата здрава.

Турмалиновото и титаниевото покритие при нагряване освобождават отрицателни йони. По този начин се премахва статичното електричество.

2. Равномерно разпределение на топлината по повърхността на плочите. Важно е да няма гореща зона в плочите, за да не изгаря косъма.

3. Да има терморегулатор с индикация при достигане на желаната температура, а не бутон ON/OFF.

4. Въртящ се, на 360° захранващ кабел, за да не се усуква.

5. Топлоизолирани върхове, за да е удобна за захващане със свободната ръка.

6. Максимална мощност или работна мощност- това е вторият по важност параметър след вида на материала на плочите. Колкото по-голяма мощност има пресата, толкова по-бързо ще можете да работи с нея. Пресата топлоотдава, когато я използвате върху косата и само нейната мощност е от значение колко бързо ще достигне желаната температура, за да можете да продължите със следващия кичур коса. Избирайте преси, които не са с по-малко от 50W работна/ минимална мощност.

Разбира се има и преси с допълнителни екстри, като отделяне на колаген, балсам, кристали и т.н. Всяка екстра в повече си е плюс, стига да можете си я позволите.

И не забравяйте, че пресите за коса не се използват върху мокра коса, освен ако изрично не е указано на конкретната преса, че може да се използва в този случай.

Винаги преди да работите с преса, слагайте върху косата си термо протектор.

За къдрици- пресата трябва да бъде с тънки плочи и заоблена.

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 19:02 от Анонимен

# 1
  • Мнения: X
Вниманието ми привлече една преса, която е малко нестандартна и никъде не откривам отзиви за нея. Това е моделът на Елеком Инфрачервена преса EK-26. Единственото, което ме притеснява е, че е само 35W.

http://profesionalist.com/infrachervena-presa-ek26-71-18772.html



Многофункционална преса за изправяне и къдрене, освен като преса за изправяне на коса, може да се ползва и като маша за коса (горната - външната  част също се нагрява) за различни видове къдрици и вълни.

Някой има ли наблюдения за нея?

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 18:55 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 7
здравейте!спрях се на 2 преси- 

Bellissima Style Creator B6 100 

REMINGTON S-6600 

блазни ме повече белисимата с Функция "Магически обем".
 има ли я някоя мама и получавали се този обем,някак не ми харесва вече "вафления обем". моята коса е тънка средна дължина ще я ползвам главно за начупване и обем.   newsm78

# 3
  • Мнения: X
здравейте!спрях се на 2 преси-  

Bellissima Style Creator B6 100  

REMINGTON S-6600  

блазни ме повече белисимата с Функция "Магически обем".
 има ли я някоя мама и получавали се този обем,някак не ми харесва вече "вафления обем". моята коса е тънка средна дължина ще я ползвам главно за начупване и обем.   newsm78


За Белисимата Функция "Магически обем" (назъбена приставка) е точно т.н вафлички. В предните теми имаше отзиви за Белисима, че скубели косата и плочите не прилепвали добре, което е от значение за по-тънките коси. За характеристиките й цена ми се вижда височка. За доста по-малко пари можеш да си купиш преса с тези параметри.


REMINGTON S-6600 е една от най-продаваните преси за коси, но вече има и по-нови модели от нея.

# 4
  • Мнения: X
Купих си пресата за коса на Елеком EK-666



Взех си я от склад на едро и цената й беше 34 лв.

Много търсих и четох каква преса да си купя, като този път заложих на нисък бюджет. Имам обаче огромна забележка към производителя, защото не си е направил труда да направи едно хубаво и пълно описание на продуктите си в сайта, а всички други ел. магазини са направили копи-пейст от него. Оказа се, че пресата има функции, които не са описани и ако бях го прочела това нямаше изобщо да търся и да се чудя 1 седмица, а направо щях да си я взема за тези пари. По качество и параметри се равнява на преси които струват по над 60 лв.

Керамично- турмалинови плочи, с йонизация,
75W,
загрява външните стени и на двете челюсти, което позволява да се използва и за къдрене, регулиране на температурата с бутон до 220 градуса,
LCD дисплей,
въртящ се кабел
заключващи се челюсти

просто е чудесна  Hug

# 5
  • Мнения: 434
Много се колебая между Елеком EK-666 и ето тази на philips http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-active-ion-hp8310_00/prd/.Не съм сигурна дали philips-а ще става и за маша.
Дайте съвет!Коя от двете?

# 6
  • Мнения: X
Много се колебая между Елеком EK-666 и ето тази на philips http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-active-ion-hp8310_00/prd/.Не съм сигурна дали philips-а ще става и за маша.
Дайте съвет!Коя от двете?

Никъде не видях колко вата е Филипса? Елекома нагрява и от горната страна, за това я водят преса- маша.
Аз сега си направих къдрици с  Елеком EK-666, перфекти са и супер лесно и бързо става. Пресата е страхотна и е направо за без пари за тези параметри. Много ме е яд на тези от Елеком, защото 1 седмица търсих къде им се продават продуктите и на всичкото отгоре се каза, че не са си направили труда да ги опишат както трябва на сайта си. Добре, че получих референции за нея. Пфуууу, трябва да ми плащат за реклама сега  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 434
Много се колебая между Елеком EK-666 и ето тази на philips http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-active-ion-hp8310_00/prd/.Не съм сигурна дали philips-а ще става и за маша.
Дайте съвет!Коя от двете?

Никъде не видях колко вата е Филипса? Елекома нагрява и от горната страна, за това я водят преса- маша.
Аз сега си направих къдрици с  Елеком EK-666, перфекти са и супер лесно и бързо става. Пресата е страхотна и е направо за без пари за тези параметри. Много ме е яд на тези от Елеком, защото 1 седмица търсих къде им се продават продуктите и на всичкото отгоре се каза, че не са си направили труда да ги опишат както трябва на сайта си. Добре, че получих референции за нея. Пфуууу, трябва да ми плащат за реклама сега  Crossing Arms

Филипса е 43W.Не се води преса-маша,но се надявах да става и за двете.Ще се ориентирам и аз към Елекома явно.

# 8
  • Мнения: 1
Аз да си призная не подбирам много- единствено плочите (да са щадящи и тънки), кабела (дали се върти) и мощността ме интересуват- дори и да не е заоблена пак си правя страхотни къдрици  Blush Просто за ад не станат квадратни навивам и издърпвам пресата и така не се получават "ръбчета" на къдрицата. Наскоро си купих тази преса http://profesionalist.com/presa-s-jionizirasht-efekt-ek20-71-18771.html и ми върши страхотна работа  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Аз да си призная не подбирам много- единствено плочите (да са щадящи и тънки), кабела (дали се върти) и мощността ме интересуват- дори и да не е заоблена пак си правя страхотни къдрици  Blush Просто за ад не станат квадратни навивам и издърпвам пресата и така не се получават "ръбчета" на къдрицата. Наскоро си купих тази преса http://profesionalist.com/presa-s-jionizirasht-efekt-ek20-71-18771.html и ми върши страхотна работа  Simple Smile

Аз тази я гледах и се чудих и за нея. Но понеже нямаше терморегулатор, а само ON/OF и не може да се регулират градусите, а и с това, че 666 модела се нагрява и от горе + че е по-заоблена ме спечели. Иначе и тя ми се видя добра.

От склада, от който я купих цената беше по-ниска от сайта на Елеком и всички други електрони магазини, където я намерих. Жалко обаче, че нямат посочени дилърите си в градовете и малко трудно ги открих, а в големите вериги не ги продават. Обадих се в София и ги питах за нашия град с кого работят и те ми казаха.

# 10
  • Мнения: 807
Може ли да покажете клипчета, от които сте се научили да си правите буклички с преса? Аз съм се пробвала веднъж, но не знам дали е от ръцете ми  Laughing но не стана изобщо. А пресата ми е тази Ремингтон, която е показана в първото мнение в темата - с тънки плочи и заоблен край.

# 11
  • Мнения: X
Може ли да покажете клипчета, от които сте се научили да си правите буклички с преса? Аз съм се пробвала веднъж, но не знам дали е от ръцете ми  Laughing но не стана изобщо. А пресата ми е тази Ремингтон, която е показана в първото мнение в темата - с тънки плочи и заоблен край.

На първа страница съм сложила клипче. Ето ти още едно. Внимателно гледай начина на захващане на косата, защото той е важен.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 220
.

Последна редакция: сб, 01 дек 2012, 12:53 от silver birch

# 13
  • Мнения: 807
Дава ми, че клипчето е забранено  Rolling Eyes не знам другите дали можете да го видите.

# 14
  • Мнения: X
Дава ми, че клипчето е забранено  Rolling Eyes не знам другите дали можете да го видите.

Google- търсене- "навиване на коса с преса"

Общи условия

Активация на акаунт