Споделете боледуват ли децата ви когато не са ваксинирани?

  • 17 942
  • 250
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам бебенце на 1 месец и много се колебая какво да правя с ваксинирането, много съм объркана след всичко написано и казано за вредата от ваксините. Моля ви споделете за тези деца на които не са поставени ваксини как им се отразяват настинките и разни други заразни болести. Никъде не намерих такава тема затова я пускам, ако има подобна моля препратете ме, Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 186
Синът ми,е роден 900грама,по тази причина имаше само хепатитните,сега заради детската градина се наложи да започнем отново ваксиниране защото комисията по ваксините не ни освободи.
НЕ Е боледувал тежко,настинки и кашлици в реда на нормалното.
Само сега заради ДГ за три месеца направи бронхит,двустранна пневмония и три пъти вирусна чревна инфекция.всички с престой в болница не по-малък от 10 дни.
Според мен ваксините не влияят на тези настинки и др,и ако зависеше от мен нямаше да го ваксинирам,не виждам разлика в периода без и със ваксини.

# 2
  • Мнения: 67
Имаме богат опит с ваксините в нашето семейство, който изглежда така: най-големия е ваксиниран отгоре до долу, в резултат – постоянно разболяване, трета сливица и прочие; втория е ваксиниран до втория пентаксим, което отключи епилепия, след „професионалната и компетентна” намеса на традиционната медицина, последва и изоставане в развитието; най-малката, към момента на 1г. и 7м. няма нито една ваксина, включително от родилния дом и ефекта е следния: нямаше жълтеница, нямаше колики, спеше като пор по 12 часа на нощ още на втората – третата седмица; за всичкото това време е изстивала 3 или 4 пъти, преминавало е за 24 часа, максимум за ден и половина, само с боаронска хомеопатия. Никой и нищо не е в състояние да ме накара да допусна какъвто и да било продавач на ваксини да доближи което и да било от децата ми оттук нататък. Лошото е, че до този разумен извод стигнахме с цената на тежко хронично заболяване на малкия ми син.
Както ми каза един мой съученик, който живее в Щатите, тамошния му педиатър му казал следното: Ако за теб на първо място е обществения интерес, ще си ваксинираш детето, ако обаче на първо място за теб е здравето на детето ти, никога няма да го ваксинираш.

# 3
  • Мнения: 624
Ще се опитам да бъда обективна (макар че е доста трудно).
До 1 г. и 2 м. на сина ми са му поставени всички задължителни ваксини, не се е разболявал с изключение на едно леко хранително разстройство от цитрусови плодове, но беше и изключително кърмено дете до 1 г. и 6 м. След като му се обостри атопичния дерматит в следствие на поредната ваксина (едва тогава разбрах, че е от ваксините) спрях да му слагам всякакви ваксини.
Сега е здрав (да чукна на дърво), но се опитвам с Нутрициология да му запълвам всякакви дефицити на  органични витамини, минерали, аминокиселини... Точно това определя имунитета на човек, а не съмнителният коктейл с химия и вируси, който му попада директно в кръвообращението.

Решавай внимателно, защото това решение може да се окаже съдбоносно за детето ти и за вас като родители!
Независимо от решението ти, пожелавам ви всичко добро и най-вече здраве!  Hug

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за мението и опита който споделяте, имам още 2 седмици до консултацията с педито. До сега са ни сложили 3 ваксини тези в болницата и втората за хепатит, но за следващите хич не ми се иска след всичко което се говори и случва за ваксините. Имам момче на 5г което е с всички поставени ваксини до тук,  кърмен е до 1г и 11м боледувал е от настинки които бързо му минават, веднъж от бронхеолит с антибиотик още на 5мес.(като млада майка незнаех как да процедирам и се доверих на личната) и един път отит но с хомеопатия му мина бързо. Ходил е на ясла и сега на градина постоянно е в контакт с деца.
Много точно е казаното от sdd_varna :Ако за теб на първо място е обществения интерес, ще си ваксинираш детето, ако обаче на първо място за теб е здравето на детето ти, никога няма да го ваксинираш.

# 5
  • Мнения: 0
ZDRAVEITE deteto mi boleduva ve4e 2 sedmica li4niqt mi ispisa nqkakvi kapki no ne pomagat se ga se konsultirah s drug lekar koito mi kaza 4e na deteto sa mu uveli4eni slivicite i go lekuvame 4rez inhalacii imali li ste takav problem i pomagat li inhalaciite  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 624
Какво точно представляват тези инхалации? Защото като се каже "инхалация" и аз си представям тенджера с гореща вода и билки  Laughing  (поне аз така се лекувам с инхалации), но доколкото ми е известно лекарите имат съвсем друга практика при "инхалациите".

# 7
  • Мнения: 526
голямата ми дъщеря има всички ваксини, без последната (за 1ви клас), която не сложих защото имаше вече доста силно изразена алергия. Боледуваше много.

Малката няма нито 1 ваксина, освен онези в родилноте дето ги слагат без дори да те уведомят. В момента е на 2 и и 5м и да чукам на дърво само 1 път изкара някво вирусно с 3 дни температура.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ваксините, които се поставят, нямат общо с "настинките" - те са за туберкулоза, хепатит, дифтерит, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и тн.
Всяка ваксина изработва специфични антитела към конкретен вирус.
Тези болести сега не се срещат често, и ако не поставите ваксина, рискувате да се зарази от някоя от тях. Но за сезонните грипове, бронхити, ангини, пневмонии и тн зависи много от индивидуалния имунитет.
Това за общественият интерес е тъпо, единствената ваксина, която пази не само ваксинираният, а и останалите, е живата ваксина за полиомиелит, защото тя изгражда такава защита, че ако човек погълне вируса, организмът му го убива и изпражненията не са заразни. Тази ваксина обаче я спряха и сега дават убита ваксина, която се поставя с инжекция и защитава само този, който е ваксиниран.

# 9
  • Мнения: 67
Файърбърд, въздържай се от квалификации за „тъпо”, понеже от тъпотия си ваксинирах второто дете и след полиомиелитна ваксина сега сме с епилепсия и изоставане в развитието. Дали сме десетки хиляди левове от собствения си джоб до момента и още не се знае какво ще стане. Недей да даваш квалификации за „тъпо”, защото пострадалите от ваксини деца са страшно много, но се прикриват; а всеки родител се справя с личната си мъка и чувство за вина, че е ваксинирал както може и нищо не получава от Държавата, за да се справи с последствията, че е спазил закона. И си права, че това не е обществения интерес. Интереса е само на продавачите на ваксина и е чисто финансов. Ако считаш за себе си, че е по-правилно да си ваксинираш децата, моля, ваксинирай ги. Но никога не забравяй, че нито ти, нито педиатъра с иглата не сте господ и никой не може да ти гарантира, че като си ваксинираш детето срещу нещо, от което и без това шанса да се разболее е почти никакъв, можеш да го разболееш от други и доста по-страшни болести. Всички тези странични ефекти от ваксините, ги има написани в листовките им, ама няма кой да ги чете. Сигурно считаш производителите на ваксини за „тъпи”, след като самите те допускат възможността за настъпване на страничния ефект. И за бога, дайте си сметка, че ваксините са срещу да кажем 10 -20 -30 болести. На света има хиляди и хиляди други болести, срещу които няма ваксина и тези други болести са много по-често срещани от тези, срещу които се ваксинирате. Изобщо, всеки си има право на мнение и ще направи, каквото според собствения си жизнен опит смята за правилно. Само не разбирам защо, ако си болен от рак, СПИН и прочие, никой не може да те принуди да се лекуваш;а  видите ли, ваксините били задължителни. Като пишеш подобни мнения, винаги си представяй хилядите дечица с епилепсия, изоставане в развитието, аутизъм, автоимунни заболявания и каквото още се сетиш, следствие от ваксинацията. И да, моето дете също беше здраво и с нормално развитие, преди фаталната ваксина. Пожелавам ти да си жива и здрава; и дано овреме стигнеш до извода, че човек трябва да е малко по-ларж и да допуска, че на този свят има и други мнения, а не само тези, които някой в униформа и с корпоративен интерес ти пробутва.

# 10
  • Мнения: 3 914
Вижте този клип,детето го познавам лично :
http://www.youtube.com/watch?v=yqBI_IPmqwc

целта на клипчето е друга,но отговаря на въпросите след последните постове Peace
иначе моето не е ваксинирано и за дете с ДЦП не боледува изобщо

# 11
  • Мнения: 6
И аз съм против ваксините - всичко те са създадени, за да пълнят кесиите на фармацевтичната  индустия и понеже ние сме страна от 3 или 4 свят, могат да експериментират върху нас. Защо все при нас се появяват нови вируси - и съответно Ваксини? Защо във френския имунизационен календар ваксините са около 1/3 от нашите, въпреки че големите фармацевтични концерни са там?
От къде се появи новия Рота вирус и ваксината за него? Разрешена ли е и в кои страни?
От къде се появи новата ваксина против рак на маточната шийка? Защо е забранена в САЩ и голяма част от Европа? Защо и нашите гинеколози не биха ваксинирали дъщерите си с нея?

Същият е проблема и с антибиотиците, които ни изписват на всяка крачка.
Ако може от най-скъпите - най-добре за лекарите. Нали получават комисионни?... нямам думи ...

# 12
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Наистина ваксините поставяни по календар нямат нищо общо с боледуванията - най вече на горните дихателни пътища.
Но представете си ,че не са ваксинирани децата ви и в детската градина дойде едно болно от дифтерит.90% от не ваксинираните ще се разболеят.Разликата е ,че това не е настинка а се умира..
Много е неприятно да пострада детето ти от ваксина , но това не значи , че милиони ще останат без ваксина.Всеки кара кола въпреки катастрофите. тук умират като на война.
Какви епидемии, какво чудо е било преди да се открият ваксините.
Всеки сам решава.

# 13
  • Мнения: 3 914
Значи викаш,много важно ,че едно две деца са живи трупове,ама нали е за общото благо.
Кажи го това на майката на Гого, а?
Айде моля ви се,не ми се четат глупости,а и дифтерит се лекува успешно в днешни времена Naughty

# 14
  • Мнения: 14 415
Наистина ваксините поставяни по календар нямат нищо общо с боледуванията - най вече на горните дихателни пътища.
Съгласна съм с това.
Съжалявам ,че има пострадали от ваксини.Според мен не ваксините сами по себе си са вредни,а състоянието на самия организъм в момента на интервенция.

Общи условия

Активация на акаунт