Децата-сираци с увреждания от дома в София

  • 15 435
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Тогава ще Ви помоля, да ме държите в течение!

А колкото до парички, писах и на едни приятели, дано....
А ако успеете да е без пари всичко ще е прекрасно, но така или иначе ще трябват за възтановителния период.

Ще следя в темата.

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета имам страхотни новини!!!
Говорих с Националната кардиологична болница и казаха че протезирането с клапа при тях е безплатно - ВКЛЮЧИТЕЛНО И КЛАПАТА!!! newsm44 newsm44 newsm44
Бинито ще ти пиша на лични подробности.

# 17
  • Мнения: 2 249
Момичета имам страхотни новини!!!
Говорих с Националната кардиологична болница и казаха че протезирането с клапа при тях е безплатно - ВКЛЮЧИТЕЛНО И КЛАПАТА!!!newsm44 newsm44 newsm44
Бинито ще ти пиша на лични подробности.
това добре- Hug-а научи ли подробности-тоест чака ли се много време???сигурно имат определени бройки за година предвидени??? newsm78

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета имам страхотни новини!!!
Говорих с Националната кардиологична болница и казаха че протезирането с клапа при тях е безплатно - ВКЛЮЧИТЕЛНО И КЛАПАТА!!! newsm44 newsm44 newsm44
Бинито ще ти пиша на лични подробности.

по-добри новини от това здраве му кажи Hug Hug

# 19
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Йееейййй, страшна си! Hug
Това е прекрасна новина!!!  newsm10

# 20
  • Мнения: 457
Днес говорих с директорката. Казах, че сме уредили преглед на детето в Нац.кардиологична болница, т.е. Yosarian го уреди. Директорката малко се обърка и после ми каза, че това било клапа не за сърцето, а за главичката на момиченцето. То било с хидроцефалия и за да престане да нараства главичката трябвало д-р Захаринов да му направи операцията. Стана недоразумение с диагнозата, защото още когато бях в дома, директорката малко ме обърка с диагнозите на някои деца, тъй като и тя още се запознавала с тях понеже били нови деца. Всъщност най-добре ги знае нещата старшата сестра. Остава варианта за събиране на 2000.00лв. за клапа на главичката на момиченцето. Sad и операция в Пирогов.
Попитах също така г-жата дали можем със здравни книжки да посещаваме дома когато тя каже. Тя ми отговори, че те имат достатъчно персонал и са сериозна институция и ако искаме да помагаме за гледане на деца можем да се обадим в дома за деца социално слаби, който се намира на същия булевард на който е и този дом- на бул."Ник.Петков", само че с/у пощата почти в центъра на Горна баня.
Попитах и за носените дрешки от нашите деца дали ако ги дадем на химическа обработка могат да ги вземат. Тя каза, че я страх не дай си Боже да стане някаква инфекция на дете, лекарите могат да я упрекнат, че им сложила стари дрешки.
Разбрахме се да се чуем и аз мисля да й се обадя, ако има какво да им занесем. По тона й усетих, че е много заета.
Ще правя каквото мога, за да съберем парите за клапата.
 

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
отново се протвърди факта,че в София доброволците на са желани,та дори и ценното лично време.

Как така се е объркала newsm78

и много ми е чудно защо тя си мисли ,че новите дрехи не са безопасни CloseЕй,аман от претенции.............Ти му го събираш,чистиш и носиш на място, а то  Crazyс претенции.........

като са толкова оправни що са на това дередже децата.Заслужават да им друсна едно проверка да ги видя тогава.
Неблагодарници Close


# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета,аз и още няколко от нас имаме следното предложение.Някои може би са чели за детето с Хидроцефалия,което се нуждае от клапа .То е дете,което живее в дом в София.Операцията ще се извърши безплатно в Пирогов ,но клапата струва 2000 лв.

Искаме да помогнем с клапата и да се опитаме да съберем парите.
Бинито държи връзка с домът и с опериращият.

Има подробна тема в клюкарника.
Няма да моля ,а само ви информирам,че който желае може да помогне с пари в деня на акцията.
Щом се купи клапата ще пуснем тук документа .Както и всичко необходимо.

Благодаря ви предварително.

копирам и темата от другият сайт

# 23
  • Мнения: 2 249
Момичета,аз и още няколко от нас имаме следното предложение.Някои може би са чели за детето с Хидроцефалия,което се нуждае от клапа .То е дете,което живее в дом в София.Операцията ще се извърши безплатно в Пирогов ,но клапата струва 2000 лв.

Искаме да помогнем с клапата и да се опитаме да съберем парите.
Бинито държи връзка с домът и с опериращият.

Има подробна тема в клюкарника.
Няма да моля ,а само ви информирам,че който желае може да помогне с пари в деня на акцията.
Щом се купи клапата ще пуснем тук документа .Както и всичко необходимо.

Благодаря ви предварително.

копирам и темата от другият сайт


Hug-само да се разпиша ,че ще помогна за клапата-айде момичета-елате на акцията и помогнте с малко-"капка по капка -вир" Praynig
ама.....Бинито,ти беше ли в дома? видя ли детето?много им нямам доверие  newsm78-не на теб естествено Hug

# 24
  • Мнения: 457
Бях в дома и видях тези деца, които съм описала. Това бяха най-тежките им случаи. Момиченцето, за което ще събираме пари беше на долния етаж с другите деца. Тя все още е добре, т.е. подвижна е, но главичката й бавно е започнала да нараства. Не я видях, но утре към 10.00 часа ще звънна на д-р Захаринов от Пирогов малко да го поразпитам за състоянието й и както Lavender обърна внимание, да го попитам какъв документ ще издаде за закупената клапа. Ще го попитам възможно най-тактично.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Бях в дома и видях тези деца, които съм описала. Това бяха най-тежките им случаи. Момиченцето, за което ще събираме пари беше на долния етаж с другите деца. Тя все още е добре, т.е. подвижна е, но главичката й бавно е започнала да нараства. Не я видях, но утре към 10.00 часа ще звънна на д-р Захаринов от Пирогов малко да го поразпитам за състоянието й и както Lavender обърна внимание, да го попитам какъв документ ще издаде за закупената клапа. Ще го попитам възможно най-тактично.

все забравям да те питам EmbarassedКолко е голямо момиченцето?

# 26
  • Мнения: 457
На 4-ри год.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477

разбрах и че клапата се сменя през няколко години.Питай утре и това Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Роси, в такъв случай щом не искат дрешки да ги донеса ли на акцията или ако в момента на друго място няма нужда от тях да ги дам на catnadeen да ги занесе в градината с дечицата на социално слаби родители ? Пиши ми за да знам дали да ги кача в офиса, че в момента ми е блокирано цялото антре за да са в бойна готовност ако минеш ?
Исках да те питам и за ношници и пижами за големи дали има нужда. Приготвила съм няколко и дали да ги взимам на акцията ?
Ако се присетя нещо ще пиша Simple Smile

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, в такъв случай щом не искат дрешки да ги донеса ли на акцията или ако в момента на друго място няма нужда от тях да ги дам на catnadeen да ги занесе в градината с дечицата на социално слаби родители ? Пиши ми за да знам дали да ги кача в офиса, че в момента ми е блокирано цялото антре за да са в бойна готовност ако минеш ?
Исках да те питам и за ношници и пижами за големи дали има нужда. Приготвила съм няколко и дали да ги взимам на акцията ?
Ако се присетя нещо ще пиша Simple Smile

да,за да сме полезни най-разумно е да се  занесат в 19 ОДЗ,но аз няма да мога ..........
а не знам дали тя е с кола newsm78

може да имисля нещо за утре newsm78
ще ти звъна

Общи условия

Активация на акаунт