Обръщение на акушерките на АГ Болнница - Варна

  • 5 690
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
Предполагам, 4е протестът за, който говорите е по повод ниското заплащане на вашия труд, а това за отношението е като допълнение......Както и да е, но от постинга ви не става ясно за какво конкретно протестирате, т.е.-какви са вашите искания. Ако става въпрос  за ниското заплащане на вашия труд, ви подкрепям, макар това да не е оправдание за отношението, за което говорят някои от момичетата....Аз също родих дъщеря си в АГ-болница, на ВИП етажа, доволна съм, макар, че съм и малко пристрастна.....  
Като за начало можете да пишете на кирилица.
И болницата може да съществува от 30 години и аз да съм родена там, но това определено не е моята болница, в която аз ще родя!
Може би има и съвестни лекари и акушерки, но ширещото се мнение е съвсем различно!

       Афродита, защо е това отношение, бе мацка! Хората търсят подкрепа....пък и съгласи се, 4е не им е розово положението с тези заплати, то вси4ко е свързано- ниски заплати.....по малко желание за работа, по тъпо оношение към пациента....винаги ще има доволни и недоволни и....  толкова е субективно... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 839
Ето това не одобрявам аз! Видимата разлика в отношението към тези, които са на ВИП етажа и тези, които не са.
Хихихи, БУБЕ  Mr. Green Ми че то ако е еднакво, кой ще е балама да си цака  Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
...Обаче като ме вкараха в операционната(по спешност и не съм плащала предварително) анестезиологът най- нагло ми каза (аз буквално ще родя на масата), че не бил длъжен да ме оперира....
От кога анестезиолозите започнаха да оперират?  newsm78 

  Ми не си ли чувала,че анестезиологът ти слага упойката?(или на теб не ти слагат?). Освен това трябва да стои по врема на цялата операция?
Всъщност това си му бяха думите, а аз само съм го цитирала.Иначе много добре знам какво е анестезиолог Wink, пък и смятам, че не е толкова важно дали е казал "оперирам" или "присъствам на операция/слагам упойка" и т.н. а това, че човека щял да си изтърве часа за вризьор Sick

# 18
  • Мнения: 2 784
АГ не е моята болница. За пръв път отидох там по повод изкървяване във 2 месец, отнесоха се с мен меко казано гадно. След това ходих няколко пъти на Училището за Родители, похвална иначе инициатива, но информацията беше меко казано остаряла- да повиваме, да изакваме с термометърче, да даваме сокчета от 2 месец и други такива ни учеха. Постоянно ни се натякваше как, ако не родим в АГ сме обречени, и ние и бебетата ни, на всяко занятие се говореше за това. Аз родих в Окръжна и оцеляхме. Laughing Много съм доволна и второто, живот и здраве пак там ще родя.
Желая ви успех в протеста- вие сте тези, които трябва да се борите за да промените нещата!!!

# 19
  • Мнения: 4 965
Не искам нито да се заяждам, нито да спамирам темата.
Искам само да питам: не мислите ли, че при подобен протест трябва да има 2 основни неща:
1. Имената на протестиращите - все пак всеки може да протестира анонимно.
2. Официално уведомление до институциите.
 newsm78

# 20
  • Мнения: 5 622
Ето това не одобрявам аз! Видимата разлика в отношението към тези, които са на ВИП етажа и тези, които не са.
Хихихи, БУБЕ  Mr. Green Ми че то ако е еднакво, кой ще е балама да си цака  Laughing

Да не говорим, че условия в една болница, различни от тези на ВИП етажа са АБСУРДНИ... но поне отношението да е еднакво, а условията само да те подтикнат да си платиш. Все пак горе си сам в стая,има ТВ, абе човешки условия, но отношението да е различно, само защото си плащаш..грозна работа  Stop

# 21
  • Мнения: 5 500
Афродита, защо е това отношение, бе мацка! Хората търсят подкрепа....пък и съгласи се, 4е не им е розово положението с тези заплати, то вси4ко е свързано- ниски заплати.....по малко желание за работа, по тъпо оношение към пациента....винаги ще има доволни и недоволни и....  толкова е субективно... Rolling Eyes
Тони, защото снаха ми ражда там първото си дете и прословутата докторка да не объркам името Капка Иванова или Атанасова, не държа да съм права за името, й била два шамара щото много крещяла. Защото под бебето имало хлебарки колкото мен, в креватчето разбираш ли, това е преди 15 години. Сега не искам да си представям обстановката. Ако искането за подкрепа е за ниските заплати, добре, а нима само техните заплати са ниски. Акушерки има и в Окръжна болница, но за там пък съм чувала съвсем по-различни и по-положителни неща. Не отричам, че има и свестни лекари в АГ-то, аз лично съм много доволна от отношението на Д-р Георгиев. Но срещата ми с него не е била в АГ. Искам да кажа, че мотива: ниски заплати-нежелание за работа-тъпо отношение към пациента ми е, как да кажа меко казано нелогичен. Нали все пак това е най-хуманната професия, нали ти помагат да дадеш живот, на каква цена?

# 22
  • Мнения: 952
Ами тази Капка Атанасова не дава ли дежурства и във Майчин дом? на мене толкова мия хвалиха но аз вече се бях разбрала с друга докторка за раждането. Питам защото и аз раждах във Варна само че в МД. Интересно ми е какво е отношението на докторите, към пациентите си във вашето АГ и отношението им когато са в МД. Незнам дали да го спомена но аз лично се изненадах много когато моята лекарка ме "заряза" в МДом след раждането щото бързала за секцио в АГ-то,това направо ме изуми по скоро аз съм тая заради, която трябва да бърза, но явно тук става въпрос за друго може и от хуманна гл.точка да е. Sunglasses

# 23
  • Мнения: 5 500
Ами тази Капка Атанасова не дава ли дежурства и във Майчин дом? на мене толкова мия хвалиха но аз вече се бях разбрала с друга докторка за раждането. Питам защото и аз раждах във Варна само че в МД. Интересно ми е какво е отношението на докторите, към пациентите си във вашето АГ и отношението им когато са в МД. Незнам дали да го спомена но аз лично се изненадах много когато моята лекарка ме "заряза" в МДом след раждането щото бързала за секцио в АГ-то,това направо ме изуми по скоро аз съм тая заради, която трябва да бърза, но явно тук става въпрос за друго може и от хуманна гл.точка да е. Sunglasses
Е, значи е Иванова, щото ми казаха, че въпросната в АГ е на възраст, огромна малко и с червена коса, а Атанасова съм я виждала в МД, пълна противоположност на външен вид. Не бях сигурна за името, съжалявам.

# 24
Мили майки,
Споделям с вас,че сме предприели необходимите мерки да уведомим всички инстанции за прозрачност при разпределенито на паричните средства в болницата по Здравна каса, за неоправданият брой доктори и за ширещата се корупция,
Ние искаме да запазим статута на болницата, да обслужва пациенти от Варна и цяла Северозиточна България, да се подобрят условията в болницата, за да бъде по-уютно за вас и за нас.
Назовавайте имената на акушерки и доктори поименно, споделете какво харесвате и какво не харесвате в тях. Имаме нужда от тази информация!  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 6 243
Мили майки,
Споделям с вас,че сме предприели необходимите мерки да уведомим всички инстанции за прозрачност при разпределенито на паричните средства в болницата по Здравна каса, за неоправданият брой доктори и за ширещата се корупция,
..........Назовавайте имената на акушерки и доктори поименно, споделете какво харесвате и какво не харесвате в тях. Имаме нужда от тази информация!  Crossing Arms
Роуз, при всичкото ми уважение към вашето съсловие, този призив ми се струва глупав. Какви последици според теб ще породят анонимни посочвания на този като добър или на онзи като лош? Коя държавна институция приеме за надлежно събрано доказателство на разказа на г-жа "Сладка Хапка" за това, как д-р Х. й е поискал рушвет. Тая информация се събира по точмно определен ред. Без значение дали е предназначена за нуждите на един административен орган, какъвто е БЛСу НЗОК или за нуждите на съдебната система - дознание, следствие, алабала.

Това, което пишеш, е наивно. Ако е вярно. Или е някаква глупава шега, която някой спрята на някого.

Не мога да се въздържа да не го напиша, нищо че не съм от Варна и нямам идея бели ли сте, черни ли сте в тази болница. Само искам да ти кажа, че това, което се опитваш да правиш, по този начин направено, е пълна безмислица. Иначе ние тука можем да си излеем душите, кво му е...

# 26
  • Мнения: 1 187
И двете ми дъщерички са родени в АГ болница Варна.
След раждането на първата ми дъщеря, се зарекох повече да не стъпвам в тази болница. Бях силно афектирана от неточния доктор на който се доверих и без малко не изгубих детето си. Тогава всичко в тази болница ми се струваше сиво, противно и подтискащо. Но когато забременях с втората си дъщеричка, не съм се чудила къде ще я родя. Знаех само, че няма да е при същия доктор. Попаднах на една невероятна акушерка. Благодаря на Бога, че срещнах тази страхотна жена. Тя направи раждането ми възможно най-безболезнено, бързо и леко. Подкрепям с две ръце и със сърце акушерките. Но и заявявам, че без уговорка не бих родила никога – сигурността на децата ми е на първо място, а тръгвайки да раждаш не знаеш на кого ще попаднеш!

А условията търпят много критики.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 505
Въпросната лекарка за която споменава Афродита е Капка Иванова и не е никакъв лекар, а срам за АГ - Варна.

# 28
  • Мнения: 2 839
Въпросната лекарка за която споменава Афродита е Капка Иванова и не е никакъв лекар, а срам за АГ - Варна.
Подкрепям, макар и не като потърпевша, а само като страничен наблюдател.

# 29
Искам да споделя с Вас ,че аз също раждах в АГ болница ,преди 3 год. Не съм била на ВИП етажа ,мисля ,че по това време точно го бяха направили.
Моят лекар беше д-р Петър Атанасов и аз съм изключително доволна.  Не ми е поискал нито един лев , следеше през цялото време родилния процес , извика анестезиолог -д-р Иванов ,които ми направи епидурална упойка (за нея разбира се си платих ,но това си е в реда на нещата) .Акушерките също бяха внимателни , но искам да подчертая че става въпрос за тези ,които присъстваха на раждането ,а не за тези горе на етажа за тях няма да коментирам...
Но така или иначе ако трябва пак да родя бих отишла заради лекари като д-р Атанасов!

Общи условия

Активация на акаунт