Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 241
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 169
Belbey, не съм Йоли, но споделям моите мъфини с крема-сирене. Рецептата е друга, но да покажа, че крема-сиренето не пада на дъното. http://inagg.blogspot.com/2012/10/blog-post_17.html
Благодаря много , ще ги  пробвам  Peace.
 Моите скромни опити със сладко, а и понякога шоколадови конфети имаха такъв залепящ се на дъното  Embarassed резултат .

# 91
  • Мнения: 498
Belbey, сладкото по принцип пада на дъното, за това се издълбава дупчица във вече опечените мъфини и се пълнят така)

# 92
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Belbey,аз никога не съм слагала такъв бонбон.Замествам го с парче шоколад,а понякога и сладко.Нито сиренето,нито пълнежа падат на дъното при мен.В случая показаните мъфини на снимката са с маскарпоне и парче шоколад.

# 93
  • Мнения: 69
Днес правих шоколадови мъфини. Този път успяха да се отделят перфектно от хартиените формички, но ги намаслих преди да изсипя сместа. Станаха много вкусни.
https://picasaweb.google.com/108540053282090352004/BVKQiK?authke … 17097563281923954
А това са тези от онзи ден със сирене, маслини и ким https://picasaweb.google.com/108540053282090352004/BVKQiK?authke … 17097589832654226

Ина, дай рецептата на шоколадовите, много апетитно изглеждат Simple Smile
Заповядай Simple Smile http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpab … hokoladovi-mafini Украсила съм ги с разтопен черен шоколад и кокосови стърготини

# 94
  • Мнения: 3 219
Благодаря, срещала съм я тази рецепта, но не съм ги правила. Твоите надигнаха ли се, в снимките от сайта са с равни капачета  Thinking

# 95
  • Мнения: 69
Да надигнаха се Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 2 801
Радвам се, че ви открих. Аз едва от лятото се запалих по мъфините и сега съм им фен. Утре ще направя едни, че вдругиден имам именник. Сега ще се поровя във вашите рецепти и ще си избера някоя. Досега съм правила с ябълки, банани , круши , с течен шоколад...

# 97
  • Мнения: 169
Belbey, сладкото по принцип пада на дъното, за това се издълбава дупчица във вече опечените мъфини и се пълнят така)
Благодаря за споделения трик  Wink
Belbey,аз никога не съм слагала такъв бонбон.Замествам го с парче шоколад,а понякога и сладко.Нито сиренето,нито пълнежа падат на дъното при мен.В случая показаните мъфини на снимката са с маскарпоне и парче шоколад.
Благодяря   bouquet
 У дома ама хич не се приемат моите опити - правих опит със сладко от фурми и фльор д'оранж , аз си ги изядох.Дребното ми човече харесва шоколадовите мъфинки и явно ще опитам с крема сиренето .

# 98
  • Мнения: 498
Belbey, моето пък не яде никакъв друг мъфин освен тези със заквасената сметана, то заради енго ги измислих. Сложа ли какао, или каквото и да било друго ги подминаваи си ги ям аз)))  Crazy

# 99
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 287
ina.gg все едно говориш за моето дете, същата работа яде само от тези със заквасената сметана, иначе не мога да я накарам даже да опита.

# 100
  • Мнения: 498
scrye, моето дете сладко не яде)) освен тези мъфини или торта аз ако направя или на рожден ден. Това е) нито шоколади, нито бисквити, нищо) той по принцип не яде де... та)))

Момичета, искате ли да си направим нещо като... Коледна идейка за мъфини. Всяка която може с подръчни материали или каквото има - да украси коледни мъфинки. Или нещо такова ми се върти в главата. Давайте идейки, ако имате желание, разбира се. Може и нищо да не правиме.

# 101
  • Мнения: 10
Ина, съгласна съм!!!....но само с описние идеите трудно ще се прокарат. Предлагам директно каквото изработим-авторско, да качваме снимки. Така ще видим кой как е украсил коледно мъфините си. Simple Smile  А иначе за идеи за украса - пълно е в ГУГЪЛ, така че по-добре, да не копираме чужди снимки, те са си плуващти в нета. Но за собствени идеи съм съгласна да показваме. А украсата може да е от всичко /шоколад, фондан, хартия, бонбонки, и т.н...../ Simple Smile

# 102
  • Мнения: 498
Ели, е, това имах предвид. Да кажем до 21-ви Декември. Незнам дали може да се пусне анкета. Така че, който има желание да качва тогава)

# 103
  • Мнения: 1 418
Коледно, мъфинско, любимо.... Simple Smile

От рецептата за една от любимите ни торти у дома ми хрумна да направя тези елхички. Пекла съм тестото и като мъфини...

Червени кадифени елхички Red Velvet Tree




а искам да ви покажа едни, които правих миналата година и децата много им се радваха....

Коледни кексчета


# 104

Общи условия

Активация на акаунт