Априлче ходи и разглежда, за Баба Марта се оглежда!

  • 32 455
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 242
ТВ не пускам почти изобщо - само вечер около час за новини или някое Дискавъри докато я приспивам.
Детски гледа баткото отатъка, ама тя не е фенка. Най-много някое клипче на компютъра да й пусна, но за 2-3 минутки, повече вниманието не й се задържа.
Бейби ТВ нямаме, никак и не държа да имаме Simple Smile

За кухнята - тук е от 10м., но не смятам да давам. Така или иначе това е за деца след годинка поне.
Но като знам с какви продукти готвят  Tired (и после ясли, градини.. въпреки всички закони и "проверки").

# 31
  • Мнения: 0
dundulina и детето гледа с внимание 1 час Shocked Цвета макс 5 мин. да гледа с внимание и то, ако е възрастен с нея и й говори, обяснява и поема нанякъде...ТВ-то работи по цял ден за фон, внимание 0. Да се спре да се загледа за някакви секунди, макс минутка...До 3-4 м. изобщо не пусках ТВ, че нали било вредно. После тотално изперках като стана по-студено и повече стоим вкъщи и почнах да си го пускам. Ама нали ви казвам - внимание 0! Дай й да кръстосва хола, да се изправя, да трака с играчки по мебелите и прочие золуми...

За оставянето на детето - главно на баща й я оставям, ако има да върша нещо или да ходя на парти и прочие. До момента е стояла с майка ми точно един път за 2 дни, 1 нощ и се беше представила добре - яла, спала, слушала. Е, малко повече мрънкала, ама не е имало истерия. На мъжа ми майка му е в друг град и няма как. Но не отказвам да я оставям, работата е, че няма на кого. Но сега за НГ сме в Рибарица и свек ще я гледа 2 дни и 2 нощи. Тя е в Тетевен, което е до Рибарица. Все пак като я оставям гледам да съм близо, за да може да реагираме, ако има ситуация. Искам да свиква с хора, защото ще ходи на ясла от 1.5, така че...Аз се връщам та работа, а тя юли и август с баба си на село и от септември на ясла.

На кухня ще бъде от януари, 9 м. Ще се обадя тогава да видя приеха ли ни в държавната, ако не ще я запиша на частна. Че с тия пюрета бюджетът ми вече станааа #Crazy Ама има време, още не сме яли телешко, риба...Иначе си яде 180 мл АМ и бурканче 190 за обяд. Вече сме на 1/2 жълтък. Дори днес й дадох пюре за 8 м., от тези с по-големите частици храна вътре, и се прие много добре. Абе, яшна си е, слава Богу.

# 32
  • Мнения: 10
Добро утро,
Госпожицата нищо не я интересува освен компания на възрастни - седи и компетентно се оглежда Crazy
От вчера започнахме месо - пуешко, хареса й!
И определно се изнервя, че не седим навън дълго като преди!

Лек ден!

# 33
  • Мнения: 3
Привет!Да ни е честита новата тема!Ей,че големи сладури са малките  Heart Eyes
   Elena_anelE,честита лека и безпроблена бременост с прекрасен финал  bouquet Hug.Поздравления за смелостта!
 За оставянето на бебо,то няма на кого.Родителите ми са в чужбина,а свекърва ми  е далече!Когато го оставя някъде се държи добре,засега не отбира хора.Все по-малък интерес има към играчки,телевизия гледа  когато има реклами  ooooh! Гледа да ме хване за ръка и да го заведа където той каже,иначе рев и сърдене,не сяда на дупето а седи на коленцата си,което малко ме притеснява.Както бяхме заместили две хранения,сега напълно отказва каши и плодови пюрета!Яде по-половин бурканче месни(пуешко и пилешко) и зеленчукови пюрета (купежни не ще и да вкуси) и отново пропи АМ newsm78. Има ли и друго бебе което отказва  да яде плодови пюрета?

На детска кухня няма да го записвам,далече е от нас и ще ми е трудно всеки ден да вземам храната Sad.

# 34
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Цветинка както си  хапваше плодови пюренца ,кисели , и плодовите каши сега не ще да ги подуши ooooh! попари също не ще и вече не зная какво да й предлагам за закуска и следобедното хранене Cry случва се да закуси със домашно приготвена супичка Cry ама какво да правя като не ще друго  да вкуси Tired

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!Днес моето момченце празнува първия си имен ден  Wink почерпете се!

# 36
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Selvina_25, да ти е жив и здрав малкият юнак и с гордост да си носи името! Много хубав празник! Grinning

# 37
  • Мнения: 55
Selvina_25 жив и здрав да ти е и много щастие да ти носи  bouquet

# 38
  • Мнения: 2
Selvina_25, да ти е много здрав и щастлив малкият именник!

# 39
  • Мнения: 10
Селвина, Честит празник на малкото злато!

# 40
  • Мнения: 3
Много Ви,благодаря за милите пожелания  Hug!Най -после се разотидоха гостите,беше много приятно и весело,но се радвам че раничко си тръгнаха Embarassed!
 


Аз да ви се оплача, че съм болна от варицела. Предполагам, че сега и двете деца ще се разболеят. Надявам се на Яна да и помогне това, че я кърмя и да я изкара по-леко.
   
Rouzi стискам палци да се оправяш бързо,Дано се размине при дечицата Praynig!

# 41
  • Мнения: 18
Да се запишем и ние в новата тема  santa2

Selvina_25   честит първи имен ден на малкото ти съкровище,живо и здраво да тие и много да те прави щастлива    baloni

Да се похвалим че и на нас излезна зъбче а сега излиза и второ много е кисел и неспокоен,не спи спокойно капризи за всичко но това не ние най големия проблем

 Казва очния че детето мие с запушен канал на окцето от месеци муе зачервено и сълзи но напоследък започна и да  подпухва.
Той милия вече не си вдига главичката защото му пречи светлината и в повечето време е с затворени очички   newsm45
 Много сме уплашени с баща му и не знам какво да му правим сърцето ме боли като го гледам такъв,а остава още цял месец до срещата с очния,не знаем какво да правим вече  newsm45
          Теа лекари за нищо не ставвваааааатттттт  гледат само бройки да натрупват за парите да взимат      newsm61        Banghead       Banghead

             лека вечер!

# 42
  • Мнения: 81
Привет и от нас   bouquet
Selvina_25   честит празник, макар и със закъснение. Да ви е жив и здрав и много послушен бебо!

Eli-i-Djodji  дано се оправите бързо, стискам палци  Hug

Сега да се оплача и аз - към 10 часа сутринта днес приспивам Рая и тичам до аптеката в дъжда, че свършиха капките Вигантол и изненадаааа .... от 3,20 лв станали 8,60  Shocked  ooooh! естествено побеснях  #Cussing out и аптекарката го обра, ама и аз съм човек бе, и аз душа нося.
Това е оплаках се  Tired 

# 43
  • София
  • Мнения: 601
Eli_i_Djodji това сериозно звучи, особенно след като оченцето се подува и седи затворено през деня. Няма ли как да ви види и друг доктор?
Пробвай да капеш сребърна вода, ако имаш. На Яна много и помогна. Имаше възпаление на окото в резултат на една тежка хрема.
Selvina_25 благодаря ти. Аз леко я изкарах, дано и при децата да е така.  Hug
за телевизията аз не я слагам да гледа телевизия. Случва се да се загледа в телевизора ако работи, но гледам да не я държа около него. На мамите, които слагат дечицата пред ТВ-то, бих препоръчала да си свалят от нета "Бейби Айнщайн". Това е една американска образователна поредица, разделена по възрастови групи, но има и за бебета над 6 месеца. Моят син я гледаше страшно много.  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3
Привет!Благодаря момичета  Hug Hug.
 
 Eli-i-Djodji а нямате ли възможност за по-ранен преглед?Малкия със затворено слъзно каналче е роден или...?Praynig
 
mima те какво ли не са увеличили,но това е почти троина надценка!Ужас!А по-колко капки витамин Д слагате?

 Rouzi дано и те я изкарат така леко  Praynig Hug

Да попитам мамчетата които са раждали секцио,правите ли някакви упражнения за отслабване-стягане и какви?

Последна редакция: пт, 07 дек 2012, 16:55 от Selvina_25

Общи условия

Активация на акаунт