Как се почиства врата на фурна?

  • 16 586
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Някой случайно да се е сблъсквал с необходимост да почисти между стъклата на вратата на фурна.

Имам ей този модел фурна http://electron.bg/eurolux-fea-261-p-3283.html#.UL0rrIbSoqM , но по никакъв начи не виждам как бих могъл да ги откача вратата, пък камоли да разделя двете стъкла. Има ли някакъв хитър начин по-който да я почистя, докато е сглобена Simple Smile?

Мерси

# 1
  • Мнения: 556
Защо трябва да я разглобяваш? Аз чистя печката с Меглио, става чудесна.

# 2
  • Мнения: 2 447
За да почисти между двете стъкла на фурната...
И аз се записвам да следя за някоя хитринка.

# 3
  • Мнения: 451
В книжката на моята фурна пише много подробно как се разглобява вратата, за да се почистят всички стъкла. Само веднъж съм го правила, но наистина имаше много прах. Във вашите не е ли обяснено?

# 4
  • Мнения: 0
Ами тя фурната е доста стара и вобще едва намерих упътването. Но в него доста зле е обяснено как се сваля вратичката и дори не съм убеден дали е възможно, тъй като упътването вобще не пасва с моята вратичка.

# 5
  • Мнения: 15 379
А какъв е модела?
Потърси он-лайн упътване, със сигурност стъклата може да се измият и отвътре.

# 6
  • Мнения: 155
Когато отворите вратата на фурната в ъглите (на самата врата)има едни малки прорезчета.Натискате с обратното на лъжица или вилица(дръжката) и стъклото трябва(вътрешното)да излезе.Но дръжте стабилно ,защото вратата става много лека и има опасност да се затвори рязко.

ето примерен модел стр.6 http://www.leksgroup.com/uploads/products/3418.pdf
Всички фурни на евролукс са по този начин.

# 7
  • Мнения: 0
Попринцип баш това гледах, но съм доста убеден, че вратичката ми не е устроена по този начин, който е описан там Simple Smile. Явно ще го мъча още. Мерси все пак.

# 8
  • Мнения: 186
Някои Електролукс имат в основата на вратата куки.Пластмасови са и едва се забелязват.Като се издърпат се освобождава вътрешното стъкло.Надявам се да сте ме разбрали. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт