Взимате ли употребявани дрехи за децата,за вас?

  • 4 366
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
Вземам дрехи за малкия само една моя много добра приятелка, чието дете е 6 месеца по-голямо от моето, защото знам, че си гледа добре дете, дрехите са много запазени и ми харесват.
Иначе от хора, които не познавам толкова добре и от втора употреба не вземам.
Дори тези, които са ми от приятелката ги използвам предимно за домашни.Просто държа детето ми да е с нови, качествени и fashion дрехи когато излезем навън.Същото важи и за мен, и за таткото.
В това отношение компромиси не правя.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, само много запазени и то само от една много близка съм взимала. Те бяха почти нови дрешките.
Втора употреба не съм купувала никога.

# 17
  • Мнения: 1 581
За бебешки дрешки - взех от една близка приятелка и понеже ми бяха предостатъчно, на другите предложения отговорих да ги дадат на други бебета. Никога не ми е хрумвало да се обидя, нито пък ме е гнус, че ми предлагат, досега не мислех, че може и аз да обидя, и дрешките на Виктор ги раздадох почти всичките, както и играчки и т.н. А към понятието "бебешка мода" се отнасям с насмешка  Laughing Освен това ако дрешките са от близко бебе (както бяха нашите), ми става много приятно да ги обличам, сякаш някак си са свързани двете бебета  Heart Eyes
Втора употреба не съм му купувала за бебе. Но на мене и мъжа ми съм купувала много хубави неща. А пък със сестра ми примерно няма мое и твое, само гащите не си сменяме  Laughing
Но така е - неволята учи на взаимност  Whistling  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Не вземам дрехи за мен или за Дариа по простата причина, че за мен купувам постоянно, както и за нея де, но тя е първото бебе от доста години в семейството и всичко й беше ново.

Всъщност Дариа носи една рокля от братовчедка си и ползва две пелени, които са правени за майка ми, после леля, сестра ми, аз, двамата ми братовчеда и после двамата племенници и накрая дойдоха при Дариа. Доставяше ми удоволствие да я завивам с тях. Сега са изпрани и върнати за съхранение при баба ми за следващото попълнение в семейството.

Всички дрехи на Дариа, които са годни за употреба вече са при етърва ми, защото те чакат бебе. Тя ги поиска и явно няма нищо против това.

Моите дрехи давам на една близка приятелка, като съм сигурна /питала съм/ и знам, че тя не се обижда. Иначе не бих предложила.

В магазини за втора ръка дори не влизам.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, не ползвам стари дрехи. Дори за малкия не ползвам дрехи от сестра му. Броят се на пръстие на едната ми ръка "общите" им дрехи. Допреди той да се роди нея я обличах по-унисекс, но откакто се роди той, тя е строго "полово обосебена" в тоалетите. Не знам защо така. Не искам нищо да се онаследява. Не взимам дрехи от друг. Не ми предлагат, а и да ми предлагаха - все тази. Не биха ме обидили, просто не бих ги взела. Аз раздавам нашите дрехи. Имам си контингент, който си чака всяка чистка на гардероба. Особено на нейния. Даже сега като гледат снимки и директно си казват - "това ми го запази", "това го имай предвид, че е за мен" и т.н. Всичко раздавам.

В магазин втора употреба не влизам, не купувам, не гледам. Клиент са ми най-голямата верига за магазини втора употреба и ако видите в какъв вид са дрехите при пристигането им, как се сортират, складират и обработват, не знам бихте ли припарили в такъв магазин.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 662
Взимам и давам дрехи. Изобщо не ме е гнус, нали познавам родителите и децата, здрави и прави. Дори ми е приятно, когато видя, че на приятелка детето е с наши дрехи. Така си развъртяхме дрехите, че сега с Виктор мога магазин да открия. Добре, че кумичката е бременна и всичко ще замине натам Grinning.

# 21
Вземала съм от 3 приятелски семейства, не виждам нищо лошо в това.....естествено запазени, имаше някои неща, които сигурно са били обличани най-много 3-4 пъти.....в това отношение нямам никакви комплекси....
Виж от непознати сигурно не бих взела...
Вече почнах и да давам, на едно друго приятелско семейство им се роди преди Коледа дъщеричка, така че.....Grinning

# 22
  • Мнения: 168
  Да,взимали сме за сина си дрешки от наши познати и съм им била благодарна.Не,че нямаме възможност да му купуваме,но защо пък да се харчат излишни пари,когато нещо е хубаво и може още да се използва.Също така предлагам и някои негови запазени дрешки на познати,които имат по-малки деца.Те също винаги са ми били благодарни.

# 23
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
И аз и взимам, и давам. И от приятелки и роднини, и от втора употреба.
С дънковите гащеризони от втора употреба се родих, когато беше току що проходила. Есенно време, тя пада, става, мърля се, ама на мен не ми дреме. Имах поне 5-6 чифта - достатъчно и да се цапа, и да съхне. Ако тези трябваше да ги купувам нови х 25 лв, никога не бих го направила.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Нямам нищо против употребяваните дрехи, само дето никой не ми дава. Laughing Просто няма кой. Аз раздавам всичко/легло, люлка, проходилка, колелото включително/ защото около мен са все по-малки/или дребнички/ дечица. Не пазя нищо дори от сантименталност, трето дете също няма да имам.
Купувала съм и от 2ра употреба дрехи.

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Да взимала съм дрехи от близки и от магазини втора употреба съм купувала както за нас, така и за Дени. Даже повечето бебешки дрешки са ни от близки и приятели. А с панталончетата втора употреба направо се "родих" също както Tinkerbell  е написала. Купувам по 4-5 за по 3лв. всяко и ако иска ги маца, къса, въргаля се в пясъка не ми пука! И тя е щастлива и аз, че не са панталони за по 15лв. да ги скъса на второто обличане! Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз също няма нищо против някой да ми дава дрехи,но такива не се намират много, много.Давам на Стела дрехите с най-голямо удоволствие,никой не ми се обижда и аз съм доволна че съм помогнала с каквото мога.Също така купувам и от втора употреба.Намирам много готини нови и качествени дрешки на смешни цени.Не мога да си позволя да и купувам маркови,а и да можех незнам дали щях да го правя.Не мисля че едно 3 месечно бебе или 1,2,5 годишно дете е голяма работа да има примерно блузка бенентон за 50лв.Един ден като си изкарва пари да си купува каквото и откъдето иска.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 825
Нито за мен, нито за Дани взимам употребявани дрехи. А пък от магазин за дрехи втора употреба - направо изключено.  Crossing Arms

Разбирсе, бих дала дрешките на накое друго бебе, но май ми е неудобно да го предложа Thinking Притеснява ме реакцията на отсрещната страна

# 28
  • Мнения: 2 784
Взимала съм чужди дрешки и втора употреба съм купувала, даже донякъде ги предпочитам- марковото си е марково: красиво е, здраво, не избелява. Много често ми се е случвало да купувам от втора употреба дрехи с етикетите за нищо пари. Засега пазя дрешките, защото възнамеряваме след 1-2 години да си направим второ бебче(тайно се надявам пак на момиченце Mr. Green). Последно даже и накупих няколко тъмносини момчешки грейки от употребите, много готини, спортни, за в къщи, че със светлите дрешки като се изтъркаля веднъж по земята и стават черни.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Взимала съм за децата само от тяхна братовчедка. И малката носи някои дрешки от голямата. В магазини за дрехи втора употреба въобще не влизам.

Общи условия

Активация на акаунт