Майките и техните порастнали дъщери

  • 9 100
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Преди да ме баннат исках да пусна тази тема, водена от любовта към собствената си майка. Тъй като не обичам да оставям недовършени неща го правя сега. Искам да разбера кои са най-скъпите моменти с вашите майки, най-прекрасните неща които сте правили заедно, неоценимата помощ която ви оказват, дори когато са остарели, болни и уморени. Въпреки, че съм голямо дете, винаги когато мама ми идва на гости ми помага за всичко, за чистене, готвене, пране и можем да си говорим за всичко, да и споделя най-големите си тайни. Когато имам дете, знам, че ще го дари със същата любов, с която е дарявала мен. Винаги когато съм била болна е била неотлъчно до мен, когато съм имала нужда, също. Това са най-най-хубавите моменти в моя живот, един ден моята майка ще ми липсва страшно много и нищо няма да е в състояние да запълни празнината. Споделете за себе си и вашата майка, най-милите и силни моменти, като този който съм опитала да пресъздам със снимката.

http://prikachi.com/images/951/5570951O.jpg

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всеки миг с нея ми е силен момент  Heart Eyes Няма и секунда време за губене...
Господ да я пази  Praynig

Уви, с моята щерка нямаме такива взаимоотношения...  Confused

# 2
  • Мнения: 2 216
порастнал (пораснал; според реформа в бълг. език, за думи с корена "раста" в мин. свършено време "т" отпада)

# 3
  • Мнения: 4 569
Лейди, добре завърнала се!

# 4
  • София
  • Мнения: 23 086
Няма да споделям моменти с майка ми, защото трябва да изпиша много. Аз нея съм си я издигнала на пиедестал. Бих казала, че освен майка, ми е и приятелка. Тази жена никога не ме е укорявала за нещо, не ме е ограничавала в каквото и да било, има ми огромно доверие за всичко. А най-хубавото нещо, което ми казва, е, че на свой ред аз съм прекрасна майка. Дано и дъщеря ми като порасне, един ден да го потвърди.   Grinning

# 5
  • Мнения: 21 440
 Не сме близки като хора, но много си помагаме взаимно.  За нещо вълнуващо не се сещам, за съжаление.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 283
Един от най-скъпите ми спомени с моята майка бяха неделните следобеди, когато се прибирах някой уикенд от София, където бях студентка и си правехме голяма купа с пържени картофки и си говорехме за абсолютно всичко - тя беше най-добрата ми приятелка; никога не ме съдеше, а ми даваше много кураж и ужасно много вярваше в мен. Липсва ми...

# 7
  • Мнения: 106
Аз също пазя толкова много спомени...от приказките които ми четеше, докато бях в скута и, гушкането да ме стопли, защото вечно ми беше студено, до сериозните разговори и подкрепа...Напоследък заболяването на майка ми се обостря и започнах да връщам лентата назад и да се замислям за момента, когато един ден може би няма да сме заедно...Майката е нещо велико...

# 8
  • Мнения: 106
Моя близка приятелка скоро роди и съответно викна майка си да и помага. Жената дойде с изкълчена ръка и започна да помага на дъщеря си все едно и няма нищо, даже не и каза...Само когато бяхме двете сподели колко силно я боли ръката. Това е майката...

# 9
  • София
  • Мнения: 23 086
Майката е нещо велико...
И незаменимо.
Баба ми (лека й пръст), дори когато беше на 80 години, има-няма и споделяше с мен, че майка й много й липсва, въпреки че е починала преди 36 години.

# 10
  • Мнения: 11 908
Отношенията са ни били винаги леко дистанцирани, някак се е налагала йерархия в тях.
Това за което съм и безкрайно благодарна е, че непрестанно ми купуваше книги, събрала ми е невероятна детска библиотека и създаде в мен едно трепетно чувство, което и до днес е живо щом вляза в книжарница .Някога имаше и много обществени библиотеки, също страхотни моменти- да влезем заедно да разгърнем старите книги и да си тръгнем с две купчинки- за нея и за мен.

Сега най-хубавото, което прави за мен е, че е безкрайно търпелива и любяща баба към внука си.

# 11
  • Мнения: 106
И моята майка, въпреки, че е възрастна толкова обича своята майка, т. е баба. Загубихме я преди 10 години на преклонна възраст и майка винаги ми е казвала: " Друго си е да си ти е жива майчицата да си кажете балното". Аз съм от Родопите и бално, значи да си споделиш мъката.

# 12
  • Мнения: 106
В Родопите имаме две много хубави народни песни за отношенията майка и дъщеря, едната е много тъжна, другата много весела. Ето веселата:
http://www.youtube.com/watch?v=5EcGR-jCC1Q

След малко ще постна и тъжната, тя е за болна дъщеря, която майката вижда как гасне...

# 13
  • Мнения: 871
порастнал (пораснал; според реформа в бълг. език, за думи с корена "раста" в мин. свършено време "т" отпада)

Това е абсолютна тъпотия  Close Да не би да си от Министерството, че да рекламираш въпросната реформа във форума  ooooh! Да не би случайно употребяваната дума от десетилетия да не е правилна  #Crazy

# 14
  • Мнения: 106
Майката е нещо велико...
И незаменимо.
Баба ми (лека й пръст), дори когато беше на 80 години, има-няма и споделяше с мен, че майка й много й липсва, въпреки че е починала преди 36 години.
Така е незаменима е. Години бях в конфликт с моята свекърва, защото искаше да и казвам мамо...ама как да кажа мамо на жена дето познавам отскоро. В крайна сметка тя склони и сме на лельо, само пред гости стискам зъби и казвам мамо...

Общи условия

Активация на акаунт