Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 878
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 193
Леле само вчера не съм влизала и то нова тема 4 страници  Shocked
Днес Макси май изяде първат си хапка. Казвам май, защото такова мазало настана, че не знам дали е глътнал нещо изобщо hahaha
Направих му пюре от домашна тиква и кърма. Чаках той сам да посегне за лъжицата и да си я слага в устата (с моя помощ де). После му дадох "чашката" с водата и май направих грешка, защото много му хареса и май пи много.  Другия път ще му дам да суче  и чак накрая ако иска и вода.
А пък нашият коледен подрък от баба и дядо подрани доста:





Много спорих с баща ми, който искаше да му вземат проходилка, а пък аз уокър и накрая намерихме този комбиниран вариант 3в1- проходилка, бънджи и уокър. Днес го сложих малко уж като в бънджи, ама той много се заигра с джаджите отпред и натискаше клаксона с уста, опитвайки се да го изяде, та си викам- Хайде да се захранваме Laughing

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,
Честит празник на всеки, който празнува днес - именици, морски, банкери и разбира се нашите бебоци - РАЧЕТА!
Днес направих тиквеник, бисквитена торта и за довечера риба с картофена салата.
Да ни е честита и новата тема. Заглавието дойде с появата на първото зъбче на Сияна, дано да повлечем крак и да избият по-лесно и на другите бебоци.
За зъбките да ви "успокоя", че мъките не свършват с избиването на първите, при нас се засили плюнчене, киселеене, будене нощем и каквото и да докопа пъха настървено в устата.
За ракията съм чувала и едно време така са процедирали, спомням си че НелиД беше споменала, че капвала на фонтанелата малко ракия за лек за зъбите, така поне аз си спомням, но Нели подсети!!!
Ние денем спим вече за по 30-40 мин., рядко по 2 часа. Вече това ни се отразява и нощем на съня, буди се през 3 часа да суче.
За пюретата и захранването много ми хареса статията, която Павчето е пуснала във ФБ: http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/. Там ми направи впечатление това, което пише за съдържанието на готовите пюрета за сгъстяването им с оризово брашно и нишесте и съдържанието на зеленчук и плод е значително по-малко от домашно приготвените. Може ли някоя мама да напише какви са съдържанията на купените пюрета. Има ли и някаква мазнина, която е добавена. Аз за каката си спомням, че слагах на върха на ножа краве масло, но сега какво ли не се опитва ново и вече чудя, кое е правилното. Това за рапичното масло ме учудва?!? Тези насаждения побъркват ориентацията на пчелите, а и вижте какво открих: http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/3814-rapichnoto-mas … -za-zdraveto.html
Ползваме бънджи на касата на вратата на Chipolino - самолетче, всички сме от отбора за млади "пилоти-космонафти"! Много съм доволна, научи се да скача, почива си в него, върти се въобще добро попадение. Развива много групи мусколи и помага на детето да се ориентира в обстановката само.
roxanna ние др.седмица ще слагаме последните двойни ваксини и си мисля, че колкото повече растат организма се преборва по-сложно, да минават, че ....си е притеснение. Не се упреквай то нали знаеш имало е да става, нали е минало всичко.

Mrs Dimitrova браво на вас страхотни мерки. Колкото до захранването то май всяка педиатърка различно си говори, нормално май майката най-добре усеща какво да предложи, нали бебето води интуицията на мама.
Разходки Мами, нали продължаваме със снежните разходки. Ние много гледахме за шейна, но като се замисля още не сме се закрепили на дупе, а и те като не виждат дали ги возиш в шейна или количка май ще е все едно за тази зима, но догодина....голям купон ще бъде.
arch.mae много ми хареса новата ви придобивка, на коя фирма е може ли да споделиш?
Благодаря и със здраве да се ползва.
Чао от нас и хубав празник.


# 47
  • Видин
  • Мнения: 685
...натискаше клаксона с уста, опитвайки се да го изяде...
Сладурче малко. И ние правим така. Ако може всичко да си напъха в устата ще е най-добре Heart Eyes
Честит празник на всички. Носете името си със здраве и бъдете много щастливи.
За захранването, опитах преди 10 дни с каша от елда на Хип и на третия ден се обрина целия. Явно не му подейства добре. Сега ще изчакам докато изчезнат напълно пъпките и ще започна със зеленчук (тиква или картоф).
За Вигантол, давам по 2 капки вечер, но мисля да минем на една, тъй като вече не качва толкова активно Thinking
Ние днес ще се съберем с още 2 приятелски семейства и ще празнуваме. Миналата година си изкарахме много добре и се надявам и тази да е толкова хубаво, вече с новия член на семейството Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 0
Честит празник на всички празнуващи днес!
Тези дни и ние сме от отбора на църкащите и неспокойните, та все в ръцете на мама или тати сме. Незнам зъбки ли са, период ли е някакъв.... Помислих си да не ми вече да не го защита и кърмата, та след като вчера Марти стана на 5 месеца, днес реших да започна със захранването  Party- пюре от тиква. Много му се услади на детето  Laughing, дадох 2-3 лъжички, дано нещо не съм сбъркала. В тази връзка искам да попитам, тиквата как е по-удачно да я съхраня-да я нарежа на парченца във фризера и после да си вадя и варя или да я сваря и пасирам и да я замразя след това (но пък незнам колко време може така да издържа)?

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте скъпи мами!
Първо честит празник на именниците ни и техните роднини, със здраве и късмет да си носят чудесните имена! За мен този празник е един от най-светлите и най-значими празници. Днес моя роден град Бургас също празнува, пожелавам си св.Никола бди над града ни, както и над всички мои любими и обичани хора  Praynig Вкъщи нямаме именници, но пък и ние ще спазим традицията  Heart Eyes Сега ви черпя със шаран, но пък за довечера съм взела филе от акула което ще панирам, направим картофена салата и варено жито, та така.


Вече бяхме на празник в центъра на Бургас, както и в нашия квартален парк. Беше много забавно, много музика и танци, а на малчо му хареса изключително.
Като се прибрахме пък украсихме с Коледната ни украса, сложихме и елхата, останаха да накупим малко Коледни звезди и сняг за стъклата на прозорците. Абе въобще едно празнично ми е от сутринта  Party Децата не са и на училище и заедно с каката украсихме елхата  Heart Eyes
Смайл виждам че питаш за бънджитата, моя съвет е да си вземете за каса на вратата, ако имате достатъчно широки сводове на касата отгоре, за да има къде да го захванете, ако ли не може да пробиете тавана както ние направихме и го закачихме на специална халка. Мога само да ти кажа, че тези които са на стойка не са никак здрави и стабилни. Дано съм ти помогнала  Hug
arc.mae честит ви уолкър, много си падам но пък ми трябва място, а вкъщи е тясно. Идеалния подарък обаче  Heart Eyes, със здраве да си го ползвате.
Ради в готовите пюрета мазнината е рапично масло, и зеленчуците са в различни съотношения, а статията която публикува Мойри - наистина е така - слагат оризово брашно или нишесте в пюретата, но в малки количества, затова и се запичат дечковците, но пък технологията на приготвяне някак си по и се доверявам, знам ли и аз  newsm78 И на мен много ми допадна статията която Павчето е публикувала, нещата които общо взето са най-важните при едно захранване.
Хубав четвъртък и весел празник на всички  Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 28
Здравейте момичета Wink
Да се разпиша и аз в новата тема Wink
Първо честито на всички с повод за празнуване днес   bouquet. То и аз имам косвен повод защото по професия се занимавам с морски транспорт.
Наш Краси пак е ужасно нервен…пфууу. Две вечери спа добре и си мислех, че е защото вечер му давам Дентокинд и мажа с дентинокс венците (колкото и да не го исках, другите гелчета не помагат вече). Снощи, обаче, се буди през 2 часа, тази сутрин кукна в 7,30-8 и се разписка, а иначе ставаме към 9-9,30…та днес празнично съм като ударен самолет.  ooooh!
Иначе да ви кажа вчера и днес му дадох по няколко лъчижки картоф (на хип, но го разредих с малко вода). Вчера само дето не повърна…днес пак му беше гадно, но поне нямаше позиви за повръщане. Ще видим утре. Мисля още ден два да го мъча с чист картоф и после да го смеся с морков, да видим дали няма да му хареса повече.
licorn само мога да си представям какво ти е, дано по-бързо да отворят яслите и да си отдъхнеш.  Hug
cotton4e при нас люлката беше една от много успешните покупки, дано и при вас да е така.  Flutter
Sarah Lou на мен пък баща ми вчера ми каза да му ги мажа венците с мастика.  Whistling Не бих го намазала, честно казано, но пък сигурно би имало ефект.
За сядането, ами какво да ви кажа, трябва не трябва той си сяда  Crazy…особено като го сложа в шезлонга се набира и сяда, ако тръгне назад, се хваща отстрани и се задържа…по този повод сее замислям и ние да отидем на ортопед, въпреки, че Драганов ми беше казал да отидем след като проходи.  newsm78
Snej_83 дано да не се е разболял малкия и да отшуми бързо.  Hug
Mrs Dimitrova и мен така всеки път ме пита на какво хранене е и като кажа само кърма как ме глеееееда. Добре че поне акъл не ми дава. Казва ми, както си прецениш.  ooooh!
arch.mae честита ви придобивка, дано да се забавлява с нея!   bouquet
Айде хубав ден от нас!   bouquet

# 51
  • Мнения: 100

arch.mae, и аз точно този модел съм избрала за коледен подарък. Изглежда ми много практично, нямам търпение да го вземем.

# 52
  • Мнения: 7 987
Честит празник на всички и от мен!
Вили, аз тиквата я замразих сварена и пасирана на дозички.

# 53
  • Мнения: 193
arch.mae много ми хареса новата ви придобивка, на коя фирма е може ли да споделиш?
Cangaroo- Boxter 3в1 Simple Smile

За Вигантола- давам сутрин по 1 капка, обаче честичко забравям  Embarassed

# 54
  • Мнения: 30
Запис и от мен  Hug

# 55
  • Мнения: 7 987
Чак сега зацепих къв е тоя Вагинтол, дето го обсъждате. Аз давам Sunny Vit Oil, но също често забравям.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 709
Честит празник! Само се записвам.

# 57
  • Мнения: 115
Чак сега зацепих къв е тоя Вагинтол, дето го обсъждате. Аз давам Sunny Vit Oil, но също често забравям.


Аз пък първо се облещих, после се хилих пет минути.  Laughing

# 58
  • Мнения: 12 976
Честит празник на всички именници,банкери и бургазлии:)
Вигантол давам по 1 капка всеки ден ,но нашата фонтанела е много голяма.Аз днес съм в депресия,защото обикалях да търся тоалет за Нова година...комична гледка...При ръст 159см и тегло 65 кг ,можете да си представите как ми стояха вечерните рокли....а сега добавете към представата 106 санта гръдна обиколка,та да ви се изясни съвсем...А къв бицепс извадих Джеки Чан пасти да яде,направо ще го смажа на канадска...
Нямам какво да обличам само с клинове и туники ходя...Айде в ежедневието се ядва,ама сега по празниците..лошо.Та като не намерих нищо ,отидох на фризьор,дето вика моя ще залагаш на глава,че тялото не ти е силна страна Simple Smile)))
Айде оплаках се:)Вие как сте с килограмите ,момичета?Аз забременях 58,отидох да раждам 72 Embarassed
Като се върнах от болницата се претеглих 66 ,е от тогава досега съм свалила Embarassed 1 кг

Уж не ям много,само черен шоколад,хляб никакъв и пак не мърда пустия кантар....Диета да пазя,не мога ,кърмя,а и когато не ям ми е лошо Laughing
Има ли други дето си влачат половината от бременните килограми:))

# 59
  • Мнения: 15 021
Здравейте, момичета!
Честит празник на всички именници, на банкерите, на рибарите, както и на всички, които са от Бургас. Нека св. Николай бди над всички ни.

Общи условия

Активация на акаунт