Застраховка живот

  • 6 352
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Не знаех къде да пусна темата затова я пиша тук.От скоро започнах работа в застрахователна фирма,казах си,допълнителен доход защо не,уж приятно.Минах обучение и всичко изглеждаше супер дори за момент си помислих...''леле колко губят хората,че нямат такъв вид застраховка и не се грижат за себе си..''.Първите ми 3 застраховки бяха на моя позната,но тя и преди си беше правила такава и си и бяха изплатили всичко както трябва,та решила,че пак иска и направи на себе си,съпругът и и детето и,мина месеца и дойде 2ят ми месец като застрахователен агент.Поради проблеми при подписването на полицата с моята близка реших,че този път ще заложа на непознати и така започнах да звъня на непознати,препоръчани ми от мои далечни познати.И при повечето отговора беше: ''Не ме занимавайте с глупости;Няма да давам пари за глупости и т.н''.И се зачудих защо хората гледат толкова отрицателни на тази застраховка..Наистина ли българинът е тоолкова скептичен,че не мисли нито за собственото си здраве,нито за бъдещето.Не знам дали тук има мами и жени,които работят този вид работа,но ако има ми е интересно как се справяте вие с това отрицателно и дори на моменти  агресивно отношение...  Sad

# 1
  • Мнения: 17 394
Наскоро си направих застраховка (не живот) и всеобщото мнение на близки и познати беше, че съм ненормална.

# 2
  • Мнения: 361
хм, изключително много се радвам на разни застрахователни агенти, когато започнат да ми звънят по най-невъзможното време и да ми предлагат застраховки.... около мен хората- и те се радват по този начин. все се чудя как пък не ви казаха по време на обучението, че хората, на които звъните може да имат малки деца, които спят, работа, с която са затрупани и т.н. и не могат да откликват радостно на всяка реклама по телефона. нищо лично, просто се постави и от страната на потенциалните клиенти.

# 3
  • Мнения: 126
Обикновено се свързвам с хората преди обяд около 11-12 или следобед към 16:30-17,а и винаги питам дали е удобно да говорим,опитвам се да не притеснявам хората и въпреки,че мениджърката ми само ми дава зор и ме напъва,аз се съобразявам с хората и не се натрапвам излишно,може би затова скоро ще ме изритат като мръсно коте,понеже се очертава,че само тези,които знаят за какво става въпрос си правят подобен тип застраховка,останалите са или прекалено скептични или ужасно груби,чак се чувствам виновна,че само съм искала да ги информирам какво представлява,може би понеже съм нова в бранша приемам хората не винаги като клиенти,а имам за цел да им обясня,че това не е нещо,което е било преди години,самата аз не знаех,че нещата са се развили толкова.Дори се учудих,когато моята позната ми каза,че са и покрили операция заради дискова херния,а след това да си и платили гарантираната сума+доходния %.Не можех да повярвам,но на обучението се срещнах с хора,които също твърдят,че са им изплатили всичко,а след това са си получили всичко,но са спазили договора.

# 4
  • Мнения: 33
В интерес на истината от давна не са ми звъняли в неудобно време. Явно повечето брокери вече са си взели поука... На последък се улавям и че се заслушвам какво ми говорят и е факт, че винаги ме питат дали е удобно и ако е анкета ми казват колко време ще отнеме, така че оплаквания относно това нямам. Темата ти тук обаче едва ли ще оцелее. Има още много вода да изтече, докато хората приемат животозастраховането като нещо нормално и част от това да създадеш семейство и да носиш отговорност за него.
За протокола - с мъжът ми имаме застраховки. С брокерката ни се запознах на едно парти на фирмата. Обади се след 2-3 седмици и ме попита дали имам 30 мин за една среща, да ми разкаже за продуктите, които предлага. Разгледах фирмата в интернет, видя ми се стабилна, останалото е история...

# 5
  • Мнения: 2 455
Защо се учудвате на агресивността на хората? На тях са им досадили до крайност всякакви такива като Вас. Застраховки, козметика, домакински уреди, лампи за лечение, прахосмукачки, билкови елексири, камъни и треви, които отнемат  "лошите енергии", препарати за почистване  и още и още и още.......Край няма......

На всичкото отгоре репутацията на българските застрахователи е извънредно лоша! Как хората да им вярват? Ще успеете ли да ги убедите, че всичко коренно се е променило? И друго има. Твърде много хора едва свързват двата края и не мислят за далечното бъдеще. Стремят се да покрият ежедневните си разходи. Кой ще им гарантира, че така наречените застрахователи няма да изчезнат с парите им след някоя година? Толкова много подобни неща видяхме през последните 20г. И още-човешкият живот на колко може да се оцени??? Не Ви ли е ясно, че не всичко струва пари? Или на обучението Ви говориха тъкмо обратното? Би следвало да разберете, че някои  неща не могат да бъдат оценени като стока.

# 6
  • Мнения: 17 394
Средно интелигентен човек би трябвало да може да прецени как ще си изгуби времето - дали да слуша/чете за отвари и камъни, или да се информира за застрахователен продукт.

# 7
  • Мнения: X
Като цяло идеята за застраховка живот не е лоша.Дори е препоръчителна....но не в Бг.
Защо ли?
1.В тази криза колко хора могат да отделят пари за нещо имагинерно?
2.Когато се наложи плащане, се започва ходене по мъките.Твоята позната явно е била от късметлийките....
3.Ако застраховката е за срок по-дълъг от 10-15 години, инфлацията ще "изяде" парите, дори и при % застраховка срещу инфлация.
4.При всичките пирамиди, ограбили спестяванията на хората, нормално е да не вярват.

Иначе, който е решил да има такава застраховка, е добре да търси компания, която има презастраховател в чужбина.

# 8
  • Мнения: 17
Аз съм "За" застраховането. Направила съм краткосрочни застраховки - на недвижимости, коли и "Злополука". Случвало ми се е да ми наводнят съседите апартамента - изплатиха ми обезщетение. Стана катастрофа - удариха ми колата отзад - с протокола от КАТ отидох при застрахователя, след това колата на сервиз. Изплатиха ми обезщетение и си покрих разходите. Дано да не се налага да стигаме до "Злополуката". Макар, че ако се наложи по-добро лечение, което не се покрива от НЗОК, със застраховката може да си го позволиш.
Избрала съм краткосрочното застраховане - за 1 година. Тогава застрахователните премии са по-малки и дори да ти изчезнат парите, заедно със застрахователя, не губиш много. Неудобството е, че това се прави всяка година.
Не ми харесва практиката на застрахователните агенти да ме преследват. Вече има достатъчно информация и може да се спреш на този застраховател, на когото имаш доверие. Тогава аз ги търся.

# 9
  • Мнения: 2
Колко лева на месец ти излиза най евтинта застраховка?
Дали поне някой от хората на които звъниш вземат над 500 лева заплата? отговори си на тези два въпроса и помисли малко 

# 10
  • Мнения: 4 569
На застраховките Живот има толкова вратички как трябва да си се гътнал, че да ти изплатят застраховката. Да не е катастрофа, да не си имал предишни заболявания /дали има такъв човек?/...

# 11
  • Мнения: 537
На 20 години си направих такава застраховка, 4 години по-късно още си я плащам.
Никой от познатите ми или приятелите ми, които знаят за нея, не ми е казал/а, че съм ненормална. По-скоро реакцията е - "Браво, мислиш напред!"
Въпрос на приоритети и среда, струва ми се  Peace

# 12
  • Мнения: 2 455
На застраховките Живот има толкова вратички как трябва да си се гътнал, че да ти изплатят застраховката. Да не е катастрофа, да не си имал предишни заболявания /дали има такъв човек?/...

Да не е катастрофа???

# 13
  • Мнения: 126
Защо се учудвате на агресивността на хората? На тях са им досадили до крайност всякакви такива като Вас. Застраховки, козметика, домакински уреди, лампи за лечение, прахосмукачки, билкови елексири, камъни и треви, които отнемат  "лошите енергии", препарати за почистване  и още и още и още.......Край няма......

На всичкото отгоре репутацията на българските застрахователи е извънредно лоша! Как хората да им вярват? Ще успеете ли да ги убедите, че всичко коренно се е променило? И друго има. Твърде много хора едва свързват двата края и не мислят за далечното бъдеще. Стремят се да покрият ежедневните си разходи. Кой ще им гарантира, че така наречените застрахователи няма да изчезнат с парите им след някоя година? Толкова много подобни неща видяхме през последните 20г. И още-човешкият живот на колко може да се оцени??? Не Ви ли е ясно, че не всичко струва пари? Или на обучението Ви говориха тъкмо обратното? Би следвало да разберете, че някои  неща не могат да бъдат оценени като стока.
Едно е да им се обажда някой за прахосмукачка за 4500 лева с не знам си какви водни помпи,друго е да ти се обади човек,който желае да те информира,че можеш да разчиташ на себе си за здравето си или това на семейството ти вместо на държавата.Компанията,в която аз работя има международен презастраховател,от години е в бранша,наясно съм,че хората нямат,самата аз се издържам сама.По принцип всички покрития,които са възможни и бъдат включени струват около 60 лева на месец,не мисля,че сумата е толкова голяма,хората хвърлят пари за глупости така или иначе,но както казаха някои всичко явно е въпрос на приоритети и виждане,ами не само моята позната е била доволна,много зависи от компанията и т.н. Но наистина отношение като твоето е много по-често срещано.Те хората дори за информация за това не искат да чуят,аз не ги карам да  сключват сделки на поразия,но е хубаво човек да знае поне според мен Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 17 394
Има си покрития за смърт от заболяване и злополука,  в т.ч и ПТП. Не знам как е при животозастраховането, при медицинска застраховка например, предшестващо заболяване се изключва - много ясно.
Общо взето, в зависимост от фирмата, де, ще получиш това, което си си купил.

Общи условия

Активация на акаунт