Математически турнири - 19

  • 80 231
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 62
Bezil и на моето дете са взели 5 точки на същата задача, ...

Сигурно някой ще ни критикува, но явно има нещо с тези организатори - за това добавих какво ни се случи на Великденското.

А виждам, че вас още повече са ви порязали - не би трябвало за грешка при пресмятането да ви вземат точки (и то 5) при тази задача, ако разсъжденията са правилни.

Както казах, аз ще и проверя какво е писала и ако стане да и повишат точките. Малко за самочуствие - винаги с по 1-2 (макс. 3) грешни задачи - и най-накрая 0.5 неразписана и 5 място. И то, не, че не се е сетила, а според начина по който и е преподавано до момента въобще не е допуснала, че една задача може да има две решения.

Но човек се учи - и в крайна сметка добре, че беше тази задача за да разбере това...

# 256
  • Мнения: 9
А моята дъщеря са я отрязали с 8 точки, че е дала решение на последната задача само с х=2 и по тази причина сме с 52т.

# 257
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
За жирафа - дъщеря ми е преброила фигурите вярно, но после е зачертала 8та и е написала друга цифра. Оценена е с макс.брой точки.

Отлично се е представила.

Искам да благодаря специално на Дидева и Colibri за помощта и съветите! Hug и на всички, които помагат на майките с начинаещи ученици!

# 258
  • Мнения: 1 456
Аз много благодаря за отговорите за жирафа и наистина БРАВО за макс. бр. точки, но не мислите ли че това е налучкване, а не решаване на задача? Странно ми е как може в математиката да се допускат победи в налучкване ???
Без лоши чувства. Разбира се, че макс. бр. точки не се постига с една задача. Значи и всичко друго е вярно. Значи децата са си математици - умници. БРАВО на тях.
Но пак да попитам - не е ли налучкване това? Щом не може 6-8, значи ще напиша нещо (то пак се изисква смелост и досетливост и за това), но това ли е математиката?

# 259
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 130
Кажете, моля Ви какво е решението Ви на зад. с жирафа. Ние сме мнооого разочаровани от съществуването на такава двусмислена задача, която няма официално правилно решение с нужното обяснение "Защо". Кажете - какво да обясня?

Какво е двусмисленото на задачата за жирафа?

# 260
  • Мнения: 1 456
Кажете, моля Ви какво е решението Ви на зад. с жирафа. Ние сме мнооого разочаровани от съществуването на такава двусмислена задача, която няма официално правилно решение с нужното обяснение "Защо". Кажете - какво да обясня?

Какво е двусмисленото на задачата за жирафа?
Броя на правоъгълниците

# 261
  • Мнения: 1 928
Аз много благодаря за отговорите за жирафа и наистина БРАВО за макс. бр. точки, но не мислите ли че това е налучкване, а не решаване на задача? Странно ми е как може в математиката да се допускат победи в налучкване ???
Без лоши чувства. Разбира се, че макс. бр. точки не се постига с една задача. Значи и всичко друго е вярно. Значи децата са си математици - умници. БРАВО на тях.
Но пак да попитам - не е ли налучкване това? Щом не може 6-8, значи ще напиша нещо (то пак се изисква смелост и досетливост и за това), но това ли е математиката?

Не е налучкване.И моят син първо гие преброил 8, но след като е видял че не може 6-8 се е загледал в картинката и е видял , че краката са само 2 отделни и те не правят още един правоъгълник.Аз съм доволна, че се е досетил къде да си търси грешката.

# 262
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 130
Не случайно задачите са без текст, трябва да се погледнат през очите на първокласник, тогава няма да има двусмислие.

# 263
  • Мнения: 478
kodbg, не видях дали някой е пуснал линк към резултатите от Салабашев в 107-мо. Ако вече е направено, моля да ме извините за повторението!

http://www.107ou.com/

# 264
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Според мен, на този линк ясно се вижда за какви фигури става въпрос и че се броят чисти такива:
http://paisii.oisy.org/images/Matematicheski_sustezaniq/Koledno/ … las_gotov_PDF.pdf
съответно верният отговор е 4 + 2 - 5 = 1

# 265
  • Мнения: 21 455
А колко лесно би било съставителите да публикуват верните отговори, вместо да пише: " една точка за вярно написано число, една точка за вярно преброени триъгълници....".

# 266
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
аааа не е никак лесно. Те да не мислиш, че знаят колко са точно Simple Smile
Освен това някъде май са давани черно-бели копия. Там едва ли се виждат така фигурите.

# 267
  • Мнения: 151
Къде мога да намеря теста от КМС 2012г. за 3ти клас?

# 268
  • Мнения: 29
Организацията на КМС и ВКС през годините никога не е била на ниво...Тези състезания имат за цел да са масови и да носят добър доход за организаторите ... Липсва прецизност. Задачите са лесни. Повече доволни = повече участници догодина  Laughing( заради това СМГ е в отделно класиране и с 2 различни задачи).
 Ето нещо по-сериозно:
Ив.Салабашев
НАГРАЖДАВАНЕ НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ

Награждаването на победителите от математическия турнир „Иван Салабашев” ще се проведе от 13 часа на 13 януари 2013 г. в Института по математика и информатика на БАН. Peace

# 269
  • София
  • Мнения: 7 673
Къде мога да намеря теста от КМС 2012г. за 3ти клас?
Заповядай - http://iztok-smb.hit.bg/kms2008.pdf

Общи условия

Активация на акаунт