Проблем - високо кръвно!

  • 1 901
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Три седмици преди термин го вдигнах на 160/120, при което се наложи спешно да ме оперират.
Моето секцио го направиха още по-рано, Diviana...  Sad 5 Седмици преди термина, защото ми изчезнаха тоновете (докато бях в бомница, за най-голямо щастие). Все пак, Маргарита се роди напълно здрава и развита - не е била нито в кувьоз, нито е хранена със сонда.  Praynig
Наистина, Дани, не искаме да те плашим. Просто споделяме опита си - горчив, но щастлив... Няма нищо страшно, но бъди много внимателна и позитивно настроена, разбира се!    Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 393
Нормолно е по време на преглед да вдигаш кръвното.Това всеки лекар го знае и имаше специално определение за това,но сега не се сещам.Кажи му как се чувстваш и ще те разбере.Моят лекар преди ми беше казал 5дни да си го меря сама сутрин,обед и вечер и после като видя резултатите всичко си беше ок  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14 133
И аз полежах малко в болница, за да ми го нормализират.Ако иска докторът де да те прати- върви, не се колебай.На мен ми предизвикваха раждани преди термина заради високо кръвно.

# 18
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И аз лежах в болница заради кръвното и ми направиха секциото по-рано,но при мен беше доста високо кръвното.Аз по принцип съм с ниско кръво-90 на 60,а в осмия месец го вдигнах на 180 на 120!Като не можаха да го свалят 2 дни в болница веднага ми направиха операцията.Руми се роди в зел.води и цяла седмица и биеха антибиотик 2 пъти на ден.Слушкай си доктора,той ти мисли доброто!Успех,леко раждане и живо и здраво бебче!

# 19
  • Мнения: 1 840
Скъпо, момиче, не искам да те плаша излишно. Само ще ти кажа, че високото кръвно е усложнението на бременността, от което лекарите най-много се плашат и въобще не искат да рискуват. С първата си бременност имах високо кръвно - 140/100 или 140/90. Взеха ме в болница, пиех лекарства, които въобще не повлияха на кръвното. Аз им се чудех защо така изпдат в истерия,след като се чувствам добре. После разбрах, че е наистина сериозно. Слава Богу, всичко мина добре и се роди живо и здраво бебче. Разбери, че за теб е по-добре да бъдеш под непрекъснато наблюдение, ако проблемът с кръвното продължи. По-добре е да бъдеш в болница. Който не е минал по този път (с прееклампсията), той не може да ти даде правилен съвет. Лека бременност, леко раждане и вярвай, че всичко ще мине добре!

# 20
  • Мнения: 1 416
Който не е минал по този път (с прееклампсията), той не може да ти даде правилен съвет. Лека бременност, леко раждане и вярвай, че всичко ще мине добре!
newsm10

# 21
  • Мнения: 2 723
Нямам време да чета всичко, така че се извинявам ако повтарям някой Embarassed
Това не е толкова високо кръвно. Докато нямаш албумин в урината няма страшно. И аз имах жисоко кръвно към края но беше от килограми. Докато бебето има нормални тонове и ти се чувстваш добре няма нищо страшно.

# 22
  • Мнения: 1 416
Докато нямаш албумин в урината няма страшно. И аз имах жисоко кръвно към края но беше от килограми. Докато бебето има нормални тонове и ти се чувстваш добре няма нищо страшно.
Никси,
С албуминът е малко странна работата... Аз уж нямах, постоянно ме изследваха, накрая се оказа, че съм с +2. Лекарите ми обясниха, че има ситуации, при които сутрин пробата не показва нищо, а следобед - албумин. За това се прави и това изследване  newsm78, забравих му името - събира се урина през два часа цяло денонощие... Тогава, фактически, може да се потвърди наличието на албумин в урината... Не бива да се разчита на изследвания веднъж месечно!  Naughty

# 23
Нямам време да чета всичко, така че се извинявам ако повтарям някой Embarassed
Това не е толкова високо кръвно. Докато нямаш албумин в урината няма страшно. И аз имах жисоко кръвно към края но беше от килограми. Докато бебето има нормални тонове и ти се чувстваш добре няма нищо страшно.
Точно така е.Аз бях в същото положение,чувстваш ли се добре-наслаждавай се.

# 24
  • София
  • Мнения: 767
Момичета, вярно е, че до 140/90 кръвното е в поносими граници. Точно тези показания обаче издават наличието на прееклампсия, с която бях и аз.
Моля ви, бъдете много внимателни, настоятелни към докторите, правете си изследвания за албумин на всяка цена!!!
Моят случай е пример за лекарското (а и моето) безхаберие, което можеше да ми коства много!  Cry
Успех ви желая и дано безсолната диета ви се отрази добре и всичко да е фалшива тревога!!!!   bouquet

П.П. Понякога хоспитализацията е неизбежна, защото си трябва редовно наблюдение и най-важното - слушане на тоновете....

Peace  Peace  Peace
Аз също не искам да те плаша, при мен се стигна дори до следващата фаза - еклампсия (гърч). Имах и албумин, уж бях влезнала в девети месец а бебчо се роди по-малко от 1.500. Явно е трябвало по-рано да ми се обърне вниманеи но е нямало кой... пази се, спокойствие, диета...обеснили са ти го по-нагоре. успех и леко раждане.   Heart Eyes

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нямам време да чета всичко, така че се извинявам ако повтарям някой Embarassed
Това не е толкова високо кръвно. Докато нямаш албумин в урината няма страшно. И аз имах жисоко кръвно към края но беше от килограми. Докато бебето има нормални тонове и ти се чувстваш добре няма нищо страшно.
Точно така е.Аз бях в същото положение,чувстваш ли се добре-наслаждавай се.

В НИКАКЪВ случай не подценявай ситуацията!
Едно влизане в болницата за СПЕЦИФИЧНИ изследвания няма да ти коства НИЩО!
НО ако не го направиш навреме - това вече може да коства на бебето твърде много!!!
МОмичета, въздържайте се да я съветвате да си се наслаждава щото тая наслада да не й горчи накрая!
Има изследвания които се правят в този случай и то само в болницата /като това дето е описала Лора/, както и записи на тоновете на бебето - за да не се пропусне нещо! Не разчитай на мнения от сорта - мен нищо не ми стана... защото има и много които могат да ти кажат при евентуална небрежност какво може да стане.
Разчитай на гинеколозите - щом ти казват да влезеш в болница - влизаш и не мислиш много много защото те надали го правят просто за личен кеф и да имат сестрите занимание.

# 26
  • Мнения: 302
Абсолютно съм съгласна с catnadeen! Високото кръвно по време на бременност не е никак за подценяване!
Аз бях точно като теб. Наложи се и влязох на 2 пъти в болница за изследвания и проследяване. Не беше особено приятно, но се преживява. Така че ако се наложи отивай и хич не му мисли, бебчо е най-важен в момента.

# 27
  • Мнения: 5 183
С албуминът е малко странна работата... Аз уж нямах, постоянно ме изследваха, накрая се оказа, че съм с +2. Лекарите ми обясниха, че има ситуации, при които сутрин пробата не показва нищо, а следобед - албумин. За това се прави и това изследване  newsm78, забравих му името - събира се урина през два часа цяло денонощие... Тогава, фактически, може да се потвърди наличието на албумин в урината... Не бива да се разчита на изследвания веднъж месечно!  Naughty

И аз бях с прееклампсия, която установиха седмица преди термина. Правиха ми това изследване - събирах урината цяло денонощие и така ... Никак не е за пренебрегване.

# 28
  • Мнения: 3 663
ще повторя, потретя, попетя и подесетя, ако трябва!
поддържано кръвно над 140/90 е опасно както за майката, така и за плода
не само е препоръчително, ами е задължително да се постъпи в болница под наблюдение
високото кръвно налягане нарушава притока на кислород към плацентата
сами можете да си представите какви последици би могло да има това
като се започне от увреждане на бъбрците или други органи на майката, нарушаване на растежа на плода, нерядко и преждевременно раждане, мине се през мозъчни увреждания и приключим с най-лошото за бебето, майката или и за двамата (да не дава Господ  Praynig )
изобщо не се успокоявайте от това, че все пак има майки родили здрави бебета без никакви усложнения въпреки високото кръвно
те по-скоро се числят към групата на щастливките
много много лежане и почивка, редовно следене (по няколко пъти на ден) на кръвното и ако въпреки допегит-а кръвното е високо - абсолютно задължително в болница за изследвания и тонове на бебето
знам, че ви плаша с този си постинг, но нека да не подценяваме проблема
при почти всички случаи на прееклампсия се налага преждевременно раждане поради твърде високия риск

# 29
  • Мнения: 1 840
Аз се чувствах прекрасно, въобще не усещах никакъв дискомфорт и само им се чудех на лекарите защо се притесняват толкова. С мен имаше едно момиче - също с високо кръвно. Тя загуби бебето, почина в нея малко преди раждането. При мен бебето беше добре, но аз едва оцелях, получих атония на матката (кръвоизлив) от това кръвно. Лекарите в "Шейново" много се изплашиха. Едва ме спасиха. Високото кръвното е опасно и за майката, и за детето.  Не го подценявайте!!! Сега, в условията на съвременната медицина, лектарите се стремят да снижът риска максимално и в много голяма степен успяват, като много внимателно следят бременността и предизвикват раждане или секцио, ако нещата не вървят добре. Но в миналото много родилки и бебета са умирали от прееклампсия и еклампсия. Внимавайта, бременни момичета, не подценявайте това усложнение на бременността, то е най-сериозното. Доверете се на своите лекари, за да може всичко да има благополучен край и щастливи семейства със здрави бебчета! Желая ви го от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт