Проблем - високо кръвно!

  • 1 892
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте. Искам да споделя с Вас един проблем, т.е. аз не смятам че има проблем но моя лекар мисли че има. Всеки път, когато отида на консултация и се притеснявам и ми измерва високо кръвно налягане - 140/90.Утре иска пак да отида и ако не ми е по-ниско ще ме вкара в болница. Там със сигурност ще го вдигна повече. Когато си го меря вкъщи - всичко е ок.Моля Ви, посъветвайте ме какво да направя. Sad

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 18:23 от Аурелия

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами миличка обясни му това което пишеш тук- че просто се притесняваш. А защо се притесняваш да те пита човек...........В кой месец си?Ако си по към края докторите се притесняват и за по сигурно наистина ще те вкарат в болница под наблюдение....а пък и кръвното ти наистина не е толкова високо..При мен също имаше проблем към края на бременността и искаха да ме оставаят, но се разминах.....
В болницата не е толкова страшно.Не се навивай сама.Нямаш проблем  Hug

# 2
  • Мнения: 1 393
 Не се притеснявай моето кръвно обикновенно е 90 на 60,а още нямам проблеми  Simple SmileАко се чувстваш добре,не се притеснявай  Stop

# 3
  • Мнения: 2 271
Моето кръвно е ниско,но имаше 2-3 пъти,когато вдигнах 140/90.Пих еднократно по 1-2 таблетки Магнерич(прост магнезий-но като калциев антагонист понижава кръвното)Абсолютно безвреден!Но ти послушай твоя лекар!

# 4
  • Мнения: 3 663
кръвно налягане над 140/90 се счита опасно за плода и се препоръчва постъпване в болница (нарушава се притокът на кислород към плацентата и плодът страда)
няма да те плаша с повече инфо за високото кръвно при бременните, но непременно го следи редовно вкъщи, ама наистина непременно!, и си записвай стойностите, след това му покажи бележките и обсъдете нещата
а защо чак толкова се притесняваш от прегледите? ами то като дойде време да раждаш не знам какво ще стане... спокойствието е много важно

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз онзи ден вдигнах 160/95. Майка ми е медицинска сестра и веднага ми наложи безсолна диета. До вечерта го свалих до 120/75. Така че, ако искаш пробвай да ограничиш приема на солени неща и може би нещата ще се нормализират и ще избегнеш болницата. Успех! Hug

# 6
  • варна
  • Мнения: 229
току що се връщам от консултация -вече за трети път кръвното ми е висико
1.два  130/90
днес 140/90
направиха ми кардиограма -всичко е добре
наложиха ми диета  безсолно, без кисела
и ми изписаха dopagiт
викат ме в понеделник пак да ми мерят кръвното
иначе болница  Shocked

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 17:34 от dina1

# 7
  • Мнения: 7 640
по-добре да те вземат в болница за няколко дни, отколкото да се пропусне нещо. Успех!

# 8
  • Мнения: 175
Здравей, след като и аз имах подобен проблем се консултирах с друг лекар, който ми каза че всъщност е много важно долната граница да не минава 90. Понеже аз доста се бях стреснала и се порових тук-там, се оказа че е проблемно високото кръвно ако е над 140/90. Моето вече е нормално - но доста си почивам, не се ядосвам, ям безсолно и така. Най-важното - никакви туршии, и ако можеш си вземи болнични, не ходи на работа.Всичко ще е наред, не се притеснявай, че по-лошо. И мен така ме бяха стреснали миналата седмица с болница, ама слава богу ми се размина. Дано всичко е наред и при теб.

# 9
  • варна
  • Мнения: 229
засега ще пия хапчето 
а знам че кръвно се сваля с кисело мляко и канела 
но двете неща на веднъж не трябва 
иначе ще ми го мери съседката
(а днес сина ми ме поядоса малко и маи затова ми се отрази
прибра се от училища по фланела (-2 градуса)изприщих се като го видях

# 10
  • Мнения: 1 416
Момичета, вярно е, че до 140/90 кръвното е в поносими граници. Точно тези показания обаче издават наличието на прееклампсия, с която бях и аз.
Моля ви, бъдете много внимателни, настоятелни към докторите, правете си изследвания за албумин на всяка цена!!!
Моят случай е пример за лекарското (а и моето) безхаберие, което можеше да ми коства много!  Cry
Успех ви желая и дано безсолната диета ви се отрази добре и всичко да е фалшива тревога!!!!   bouquet

П.П. Понякога хоспитализацията е неизбежна, защото си трябва редовно наблюдение и най-важното - слушане на тоновете....

# 11
  • Мнения: 43
Аз бях почти непрекъснато с140,150/90,100 и пулс 114 от петия месец до края. Гледай да си почиваш повече, да не се преуморяваш и мисли само за хубави неща. Не е притеснявай, всичко ще е наред. На мен много ми помагаше айрян със сол.

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
задължително си следи кръвното и ако остава високо - по-добре в болница иначе последиците може да са много лоши за плода
но може и от притеснение да вдигаш
но по-добре в болница отколкото да пропуснеш нещо важно - аз лежах последния месец, за да следят бебето - вдигах 150/100, а в болницата смъквах 90/60.... Аномалии но факт
Успех и споко - щом те следят - няма страшно

# 13
  • Мнения: 4 390
На мнение като Лора съм!
Аз също страдах от прееклампсия.
Известно време поддържах кръвно 130/90, 140/90, 140/95, пиех допегит, но кръвното ми не се повлия особено. Биохимичните ми изследвания също не бяха добри.
Три седмици преди термин го вдигнах на 160/120, при което се наложи спешно да ме оперират.
Аз бих била спокойна, ако съм в болница и ме следят непрекъснато.

Авторката да не се плаши като ме чете, просто с написаното искам да повиша вниманието й! Hug

# 14
  • Мнения: 1 416
но по-добре в болница отколкото да пропуснеш нещо важно - аз лежах последния месец, за да следят бебето - вдигах 150/100, а в болницата смъквах 90/60.... Аномалии но факт
Успех и споко - щом те следят - няма страшно
И аз така, Catnadeen...  Laughing В болницата го свалях - явно, защптп съм била по-спокойна...

Общи условия

Активация на акаунт