ВМ НВХ - част 54

  • 40 503
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Резултатите от направени изследвания след 10-т дневно преяждане и препиване по празниците, което се случва при повечето хора (и най-интересното е, че те го смятат за напълно нормално!!  Shocked поне в разни блогове, които четох тези дни - не по нашата тема, пишеше, как било в реда на нещата да преядаш и как всички го правили и нямало нищо лошо в това!!  Shocked), е нормално да покажат завишени стойности. Нали?
В случая иде реч за АЛАТ и ГГТ (АЛАТ е 50, ГГТ - 49). Завишените стойности може да показват точно прекаляването с алкохола и храната, а не хепатит и цироза.  Rolling Eyes Най-добре да се направят нови изледвания след седмица - 10-т дни, когато човек се върне към нормално ядене и пиене.
Правилно ли мисля?

Аз имам гири или по-скоро дъмпели - самоделки.  Laughing Вършат ми работа, когато започна да правя нещо с тях. И като пудовка ги ползвам. И над 15 кг., мога да ги направя с всичките тежести, които имам.

Тахана със сметаната, какаото  и КМ, го ям и за десерт вечер.  Embarassed А уж щеше да е само закуска. Слагам по супена лъжица тахан - 15-18гр. Понякога умишлено и по-малко. Видях във Фантастико ново КМ - Опицвет 4.5%. Хареса ми, надявам се да е истинско.

# 436
  • Мнения: 173
Ето идея за домашна майонеза без яйца (за тези, които ядат млечни, и за тези, които се страхуват да използват сурови яйца): http://missby.wordpress.com/2008/03/28/mayo/
Току що направих тази майонеза, със зехтин обаче.
Не се сгъсти много, а вероятно заради зехтина има малко странен вкус  Confused Rolling Eyes
Дали мога да го заменя с нещо друго  Rolling Eyes

# 437
  • Мнения: X
Рейн, и аз така мислех навремето
Както и всички около мен
Но с времето благодарение на режима постепенно промених отношението си към храната

Даже сега по празниците на вечеря хапвах само по няколко хапки колкото да пробвам кое как е станало
Отдавна не мога да ям пълна порция вечер, малко мезе ми стига обикновено
Нормално се хранех вечер само лятото в БГ, където поради жегите не ядях по цял ден

# 438
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Някак си е тъжно да четеш и да слушаш, хората да се хвалят, как били преяли, как толкова дни не ставали от масата, колко манджи сготвили и как изяли половината тава с баклава ..  Sad
Миналите зимни празници не бях на режима, но не съм преяждала. Ядох смесено от всичко - питки, баници, пържоли и мезета, но в нормални количества.
Никак не разбирам яденето до пръсване.. Пиенето по го разбирам.  Laughing

Светлана, на предната страница Лиу е писала, че прави майонеза с масло от гроздови семки.
Ако пък се пробва с равни количества мляко и някакво масло?  Rolling Eyes

# 439
  • Мнения: 687
Любимото ми упражнение с пудовки, става с шестограмни дъмбели.

Става и с обикновени (кръгли) дъмбели, тъкмо се изисква повече усилие за баланс Simple Smile

@kameloth - ако избереш пудовка, си дръпни от торентите From Russia With Tough Love - има и pdf, и dvd. Доста хубави упражнения, уж за жени специално, макар че според мен не би трябвало да има голяма разлика в женски и мъжки упражнения, но все пак... DVD-то е с малко особен стил - Павел Цацулини се раздава като много строг Simple Smile, така че не на всеки ще се хареса, но пък упражненията са добре показани.

# 440
  • Мнения: 6 346
Ще пробвам аз маскарпоне с какао и малко натрошено кашу Sunglasses Днес - класиката свинско с кисело зеле плюс червено винце Sunglasses

А преди малко четох на блога на Андреас Енф. - жена на 29 г., която от 14 години е с диабет първи тип (инсулинозависим), е писала в неговия форум, че от 2 месеца се храни по ВМ-НВХ и е много доволна, вкл. е спряла инсулина след храненията (не знам как се казва - този бързодействащия Embarassed), а ползва само бавнодействащ сутрин и вечер. Отделно има значителни подобрения в здравословното състояние. Звучи много оптимистично, но направо ми става жал за всички диабетици, които нямат достъп до тази информация и се водят от сегашните препоръки Sad Имам познати с такъв диабет, опитвала съм се да говоря с тях за храненето, но не смеят, ендокринолозите ги съветват друго. Едната дори ми се оплака, че гликираният й хемоглобин се повишил, след като заменила маргарина с масло Shocked И изводът й беше, че явно и мазнините водят до повишаване на захарта ooooh! И ми каза, че в кабинета на ендокриноложката имало хранителна пирамида за диабетици и мазнините били обявени за много вредни ooooh!

# 441
  • Мнения: 4
Ще пробвам аз маскарпоне с какао и малко натрошено кашу Sunglasses Днес - класиката свинско с кисело зеле плюс червено винце Sunglasses

А преди малко четох на блога на Андреас Енф. - жена на 29 г., която от 14 години е с диабет първи тип (инсулинозависим), е писала в неговия форум, че от 2 месеца се храни по ВМ-НВХ и е много доволна, вкл. е спряла инсулина след храненията (не знам как се казва - този бързодействащия Embarassed), а ползва само бавнодействащ сутрин и вечер. Отделно има значителни подобрения в здравословното състояние. Звучи много оптимистично, но направо ми става жал за всички диабетици, които нямат достъп до тази информация и се водят от сегашните препоръки Sad Имам познати с такъв диабет, опитвала съм се да говоря с тях за храненето, но не смеят, ендокринолозите ги съветват друго. Едната дори ми се оплака, че гликираният й хемоглобин се повишил, след като заменила маргарина с масло Shocked И изводът й беше, че явно и мазнините водят до повишаване на захарта ooooh! И ми каза, че в кабинета на ендокриноложката имало хранителна пирамида за диабетици и мазнините били обявени за много вредни ooooh!

Наистина жалко за хората, а още по-жалко е че тази информация е безплатна, а няма кой да я потърси. Определено за такова състояние този тип хранене е един от най-удачните за здравето.

# 442
  • Мнения: 10 256
yulinga,  Hug .
Нямам особен опит в тренирането с тежести, е имах едни дьмбели от по 2 кг , но не ги и броя тях.  Embarassed Ти какви упражнения правиш с дьмбели? Може и на лични, за да не разводняваме темата.
Приемам всякакви сьвети в тази насока, че сьм много назад , а сьм решила сериозно да се вземам в рьце!  Simple Smile

kameloth -че  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesако ти се види зор с пудовката, карай на Jackie Warner Personal Training - Power Circuit Training или Workout one-on-one with Jackie Warner дето бяхме говорили преди. Те са разделени на части по 15-ина минути и можеш да правиш и цялата серия на веднъж или да си ги разделиш като мен. Аз всеки ден правя по 15 за различни части на тялото понеже нямам време за повече. И ефект има голям. Аз все си мислех че в къщи нищо не става, но като се захванеш по-редовно става. Особено ако не си се занимавала никога пробвай с Jackie Warner първо, но хич не е лесно. За 15 мин дневно ми излизат джигерите и пот се лее. Тренировките са силови. Мойте гирички са 2 х 2,5кг, но доста ми тежаат в тези упражнения. Сега и аз тегля предложението на ada_smiles за пудовките, ще го прегледам и ако не е ммного трудно мога и него да почна ( аз страдам от бурсит в раменете и това ме спира от по-големи тежести, но ако ти нямаш проблеми можеи на по тежко да се хвърлиш). Айде успех и пиши кое смяташ да почваш.

# 443
  • SA
  • Мнения: 3 196
Благодаря ви много за сьветите, момичета!   bouquet Ще разгледам упражненията, които са препорьчани. Май сте прави, че е по-добре да си взема 2 броя дьмбели, или пудовки от по 4 или 6 кг, вместо да се хвьрлям на големи тежести от десетина кг. Ще си изтегля и препорьчаните торенти, благодаря, ada_smiles!
vici75Heart Eyes, верно, че си ги бях свалила тези тренировки. Ох, ще се заемам сериозно аз и ще рапортувам за ефекта!
Шоки, много интересен е опита на тази жена с дьлгогодишен диабет от 1 тип. Винаги сьм си мислела, че ако диабетик от 1 тип с напьлно изчерпани вьзможности на панкреаса му да произвежда инсулин, премине на нашия режим, то ще има нужда само ведньж дневно да си прави дьлгодействащ инсулин в определена доза. Инсулиньт сьс супербьрзо действие има за цел да повлияе покачването на крьвната захар непосредствено след хранене, но при HFLC хранене крьвната захар почти не се повишава, тьй че до известна степен той става излишен.
Прочетох и че е излязла нова книга на Robert Lustig - "Fat Chance" . Нямам тьрпение да си я набавя и прочета!

# 444
  • Мнения: 200
kameloth, виж това интервю на Алек Болдуин с д-р Lustig Robert Lustig: Transcript за  "Fat Chance: Beating the Odds Against Sugar, Processed Food, Obesity and Disease" , може да ти е интересно   bouquet

# 445
  • Мнения: 100
Ох, как ми се ще да си взема и аз пудовки или дъмбели за вкъщи, но не смея, за да не си изхарча парите за нещо, което няма да ползвам със сигурност.

Да се похваля - тези дни минах на риба и зеленчуци и подуването от празниците изчезна, обаче днес направих колосалната грешка да хапна 2 купешки кюфтета в Карфур иии..... отнов осе подух, но по-малко. Не искам да си мисля какви оклуци слагат в тях.  Sick Sick Sick Sick Sick

В Карфура намерих много хубаво био кокосово мляко, което е половината кокосово масло вътре.  Mr. Green Както и суамов тахан, който не е лош. Смесих ги двете и стана чудесен сос, обаче все пак таханът е доста калоричен и ме притеснява като цяло да не преяждам с него, та ще го ям по малко докато се свърши, но не знам дали пак ще си купя скоро време.

Възнамерявам да се храня чисто колкото се може по-дълго. Дори лъжичка брашно ме подува, да не говорим за раздразнената ми кожа, която започва да се оправя само като спра глутена. Но съм издържала само 2 седмици да не близвам и прашинка брашно и после хапвам по някоя хапчица. Кожата ми се успокоява, макар че не е перфектна още и смятам, че ако проявя воля, може би все пак дразненето ще изчезне! (Дано!)

А сега една много интересна информация от ББтийм: Как да приемаме хранителни добавки? http://www.bb-team.org/articles/4454_kak-da-priemame-hranitelnite-si-dobavki

Любопитното е, че почти всички витамини и микроелементи са неусвоими в компанията на фибри, а повечето са и мастно разтворими.  Shocked Оказва се не само, че фибрите очевидно причиняват недостиг на жизненоважни вещества (нещо, което ние си знаем), но диетолозите, фитнесинструкторите и т.н. "специалисти" продължават да ги препоръчват като изключително полезна "храна", НО (забележете) да се приемат отделно от всичко останало поради горните причини.  newsm78 Чудна работа....   

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 18:17 от AGLIKKA

# 446
  • Мнения: 6 346
Аглика, пожелавам ти да се справиш! Hug А в купешките кюфтета и кебапчета и аз не смея да си помисля какво слагат, аз съм писала вече, че съм получавала обрив от кебапчета, шунки, колбаси и подозирам, че е от някой оцветител или консервант в сместа, така че вече много внимавам какво ям.

# 447
  • Мнения: 100
Аглика, пожелавам ти да се справиш! Hug А в купешките кюфтета и кебапчета и аз не смея да си помисля какво слагат, аз съм писала вече, че съм получавала обрив от кебапчета, шунки, колбаси и подозирам, че е от някой оцветител или консервант в сместа, така че вече много внимавам какво ям.

Именно, даже сега ме е налегнал някакъв лек сърбеж. Истината е, че няма нищо по-хубаво от чистото хранене!  Grinning

# 448
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
... карай на Jackie Warner Personal Training - Power Circuit Training или Workout one-on-one with Jackie Warner дето бяхме говорили преди....

Откъде мога да си сваля тези упражнения?

# 449
  • Мнения: 871
Дами, а вие хапвате ли редовно рибка ? Защото аз да. Обаче имаме спор в къщи по повод кожата - да се яде ли или не ... Според мен е пълна с фосфор и там са най-вече мазнините, спорд домашните - там са се струпали най-много олово, цинк, кадмий (тежки метали) ..., т.е. всичко от замърсяването в океана. Или пък трябва да не ям дива сьомга, а само питомна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт