Нужда от правна помощ: може ли друго лице да ме представлява в съда?

  • 1 587
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Водя дело с Топлофикация.Насрочено за 17.12/понеделник/.Може ли да ме представлява с нотариално заверено пълномощно мъжът с който живея.Нямаме граждански брак,но адресните ни карти са с един адрес и имаме общо дете./незнам дали е от значение!/Другият ми въпрос е дали трябва предварително да внеса в съда молба,за да ме представлява друго лице?Много Ви моля за бързи отговори!Благодаря на всички!

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 23:28 от Mamma

# 1
  • Мнения: 170
Не, мъжът с когото живееш не може да те представлява в Съда. Ето текста:

Представителство по пълномощие

 
Чл. 32. Представители на страните по пълномощие могат да бъдат:
 
1. адвокатите;
 
2. родителите, децата или съпругът;
 
3. юрисконсултите или други служители с юридическо образование в учрежденията, предприятията, юридическите лица и на едноличния търговец;
 
4. областните управители, упълномощени от министъра на финансите или от министъра на регионалното развитие и благоустройството, в случаите по чл. 31;
 
5. други лица, предвидени в закон.

Т. к. нямаш сключен граждански брак с мъжа до тебе, то той не се води твой съпруг, т. е. няма право да те представлява в съда. Освен, ако не е юрист, адвокат.

# 2
  • Мнения: 170
Не е необходима предварителна молба. Просто Мъжът ти не може да те представлява, защото нямате граждански брак.

# 3
  • Мнения: 164
И мен ме вълнува тази тема. Пиши после за развитието.

# 4
  • Мнения: 170
Е, писах!!!

# 5
  • Мнения: 164
Е, не беше към тебе! Е, вълнува ме кой ще спечели делото : megi1126  и Топлофикоция. И какъв е казусът.
Е, благодаря , че поясни, току - виж не ти бях видяла поста.

# 6
  • Мнения: 170
Е, благодаря , че поясни, току - виж не ти бях видяла поста.
[/quote]

Е, добре, че все пак си видяла поста ми....Еееее.....друг път с пари, заради " еееее-тоооооооо ".....И не се впрягайте, че не ви помагат юристи във форума, заради еее-тооо, де...не заради друго, чети между редовете....дори и да ти е трудно, чети.....

# 7
  • Мнения: 131
Благодаря на Queen of Hearts.Аз обаче днес направих пълномощно и нотариусът ме увери,че нотариално завереното пълномощно ще свърши работа.Тъй като делото е за техническа експертиза,аз не се чувствам достатъчно подготвена.Имам право да опълномощя да ме представлява друг,технически по-грамотен от мен човек.Такъв е мъжът с който живея.Има ли други мнения?

# 8
  • Мнения: 485
Дали са ти текста на закона - кой може да извършва процесуално представителство. Фактическият ти съжител не попада в този кръг и пет нотариално заверени пълномощни да представиш все тая.

# 9
  • Мнения: 2 927
Дали са ти текста на закона - кой може да извършва процесуално представителство. Фактическият ти съжител не попада в този кръг и пет нотариално заверени пълномощни да представиш все тая.
Peace

megi1126, нотариусът да си прочете ГПК ... освен ако не си споменала без да искаш думичката съпруг и той я е споменал в пълномощното. При друго положение съдът няма да допусне партньора ти да участва в процеса.

Общи условия

Активация на акаунт