Отговори
# 45
  • Мнения: 278
Добро утро дами. Аз като родих си направих кола маска на ръцете и краката и сега забелязах колко много са намалели, не растат на места.
На Борис му излизат пъпки по бузите от кърмата, ако заспи докато се кърми и устата му е пълна се стица на струйка, после е с пъпки. Измивам с преварена вода.

# 46
  • Мнения: 20
Какво е това сменяне на кръвта? Как така се сменя  newsm78
Ще ме прощавате ама според тоя руски форум дето го дадохте Явор е момиче  Joy ,а Калина излиза че е момче  hahaha

# 47
  • Мнения: 24
И на мен не ми позна излезна момче, ама Ани си е цяло момиче :Д

# 48
  • Мнения: 13
При мен излеза че Петьо, трябва да е момиченце, а той никак не се доближава до девочката...Май не е вярно това,

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 613
Ще имаме гости и аз хвърча днес:готвя,чистя, кърмя и естествено в бързината нямам време за обяд. Мария ме гледа,че ям чипс Embarassed и ми казва: "А аз мислех, че си разумна майка" Shocked Joy Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 29
Благодаря ви момичета Simple Smile Страхотни пожелания и много мили думи, напълниха ми се очите  Hug
Заради малкия си бяхме в къщи и не сме имали гости, но пак си празнувахме тримата и получих най-хубавите подаръци, които отдавна исках  Crazy
Много сте изписали, днес цял ден ви догонвам Naughty
Месечинке, не се притеснявай, сега ще започнат падания и т.н., другите мами са ти казали, виж и Каменчо на Марли какво е направил  Confused Нали така се появявали белите косми по главите на майките, вече това ни чака, не са само радости, но и тревоги, има за кого да мислим и да се притесняваме Confused Аз от една хрема (първата ни) бях ни жива, ни умряла, много се притеснявах, но не писах тук, защото има мами с по-големи проблеми и щеше да е тъпо аз да рева заради едни сополи Simple Smile Благодаря на Господ вече сме по-добре Praynig пиши, какво е казал педиатъра, но ако имаше повод за притеснение - според мен щеше да си проличи по държанието му Hug
Термометър, ползвам този и съм доволна: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10791&cat=37
Фери, и на мен ми позна, че е момче  Flutter А Блонди нямаше ли да пътува на 22 newsm78
Вг1, аз ползвам колд крема на Ураиж и съм много доволна, както и по принцип от цялата им козметиката, аз също я ползвам.
Тези червени, сухи, грапави петна, на нас веднъж ни се появиха на свивката на крачето, и ги мазах с Нахткерцен балсам - интензивния и съм много доволна, педи ми го препоръча, май го давали и за дерматити. Само мирише малко кофти, но сигурно е заради уреята, която съдържа Confused
Страхотни рокаджийчета си имате Heart Eyes
Косопада и мен ще ме принуди да се подстрижа малко, че и аз съм от скрънзливите Laughing
Ето прекрасният подарък от Елвирка, за което, отново много и благодарим  Hug
Скрит текст:
Това е полилеят на Валерчо  Simple Smile
Скрит текст:
А това е нашата шапка - лъв, макар че много наподобява и мечка Joy
Скрит текст:
А забравих:
Ати, кошарата изглежда супер, Шушко ще е много доволен в нея Flutter И благодаря ти за милите думи  Hug
Би-би, страхотно момче е Пепи, сигурна съм, че и Сашко ще е като него  Hug Заслужавало си е да напуснеш Коледното тържество заради това хубаво признание и желание Heart Eyes
Калка, голяма хитруша е Мимето  Crazy

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 14:41 от belverde

# 51
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Привет, момичета!  Hug
Благодаря много за картичките, които зарадваха деня ни!!! Ани Захаф, Шехина, Д. Захариева  Hug Hug Hug Страхотно е по Коледа да отвориш пощенската кутия и да паднат няколко картички!!!  Heart Eyes Прекрасни пожелания, дано се сбъднат!  Grinning
Месечинка, и Матеа падна по абсолютно същия начин , само дето беше голичка, че беше преди баня. Не се тревожи, така растат децата и така побеляват майките. Wink И нашата педиатърка като й кажа, че сме паднали, първо ме пита губило ли е съзнание детето, ако не, нищо няма. Естествено ако реве безспирно има вероятност и нещо да си е счупило.
И аз съм с огромен косопад,но знам че ще мине като пооплешивея, нормално е. Купих си едни ампули Exagon против косопад, ама засега полза няма. В памперса на Матеа редовно намирам мои косми и са си баш изакани.  hahaha
Момичета, кажете в крайна сметка какво взехте или ще взимате на бебоците за коледа? Аз й бях харесала едно конче, ама не ме огря, свършило е. И сега съм в чуденка.
Днес пак питах педиатърката за въртенето на главата на Иво, каза че няма нищо притеснително, по-емоционално дете е, до тип човек било. А за Матеа каза, че е ок гърлото, тя още покашля, затова ще пие синекода още 3-4 дни.
И аз не я подпирам с възглавници, Иво седна без да пада на 7 месеца, като почнахме опити от 6 навършени(голям смях са докато се научат  Laughing). С тия месеци ме убихте, едва ли има две верни мнения-сега Матеа е на 4 навършени месеца и кара 5тия. 6 месеца навършва на 31.01 и тогава ще се захранваме живот и здраве.  Peace
Иво и той редовно закусва киноа, амарант, елда или просо на зърна с масло и сирене и много ги обича.  Peace
И малката също като се приспива си пее ъ-ъ-ъ, ъ-ъ-ъ, ъ-ъ-ъ.  Laughing
Тринити, и аз давам на баткото Саностол, ама ей го днес пак имаше задни сополки. Препоръчаха ми някакво лекарство, рекламирали го в предаването на Гала от 05.12 и сега ще гледам, било много добро за заден ринит.
Леле, Биби, аз ако така ми каже детето ми ще се разтопя! Голяма душица е!  Heart Eyes
Бюти, аз отдавна бях казала, ама пак да кажа може да ти помогне. На мен при адските болки на зърната преди ми помогна Ваготил(маже се и се отмива преди кърмене-хирург ми го препоръча). Но аз имах кървави рани, невероятна болка при сукане беше първите 3 месеца с Иво. Ти имаш ли рани или просто си те боли?
Фери, радвам се че си получила картичката, още никоя не са ми върнали, дано пристигнат всички! А за метода с кръвта, много е верен, не познавам човек на който да не му е познал, но аз си го смятам сама, не ползвам сайтове. Смятали сме на сума ти приятели, и даже за момче трябваше да работим след март 2012, обаче ноември 2011 я свършихме тази работа и си имаме красавица вкъщи.  Mr. Green Едни познати много ги разбират тия методи с кръвта и ми смятаха и за Иво и за Теа се пада вярно с 51% според тях, незнам как го изчислиха.  Laughing И по този сайт ми се пада вярно, както си е.  Peace
Койчева, много е сладък Борис на гимнастиката. С тая брадавица и баба Яга ме уби  hahaha. Мен пък снощи Матеа ме просмука на гърдата, в съня си не можа да уцели зърното и смука кожа  hahaha.
На Емма на Софи много й ходи тениската. Heart Eyes
Белерде, много сладко сънено лъвче!  Heart Eyes
Пиша го от 2 часа тоя пост, че все нещо друго правя и с Белверде сме писали едно и също за белите коси на майките.  Crazy
Изказах се!  Flutter

# 52
  • Мнения: 1 111
Калкулатора с първото не позна,с второто-да. Не рискувам за трето hahaha
didi24, при Гала много хвалеха бета глюкан Peace

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 15:05 от калисто

# 53
  • София
  • Мнения: 29
Didi, сещам се за белите коси и май са думи на майка ти Simple Smile
Марги, честито на патерици и на твоят мъж, да ти е жив и здрав  Hug Значи сме на една дата, ще го запомня Flutter
Васе, наистина - голямо съвпадение  Grinning

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 307
И на мен калкулатора ми позна за Плами, а за Брани - не. И аз не рискувам за трето  Mr. Green

Белведере мила, вчера деня ми беше много натоварен, и срам не срам чак сега ще ти честитя рождения ден на патерички  Embarassed Та пожеланието ми е освен да бъдеш много здрава и щастлива, да си все така положителна и лъчезарна, и мила и добра  Hug

Марги, ЧРД и на твойто ММ   bouquet

Днес по обяд бяхме 2 часа навън и  Брани такъв сън му удари, а Плами  и нея я умори студения въздух и сега спят и двете деца  Shocked newsm68. И даже заспаха бързо без протести. Юхууууууу.

Белведере, труден ли беше изпита?

Косата - пада  Rolling Eyes  и аз малко ще я подстрижа, но много не ми е ясно каква е връзката дължина-косопад. Може би тежината  :whist

# 56
  • Мнения: 264
 newsm18 и аз тук:)))

# 57
  • София
  • Мнения: 29
Елвирка, изобщо не се притеснявай за РД  Hug Изпита не беше труден, не беше и лесен, но трябва да си чел, не може без да си - да го вземеш, защото комисията й е леко болно, че на път и из път всеки бил юрист, куцо и сакато ставало, те вече ги било срам да кажат, че са адвокат, прокурор, съдия и т.н. имаш мрънкане, може би защото един пред мен го скъсаха и малко ги изнерви  ooooh! Иначе освен въпроса, който изтеглиш, те препитват и по конспекта, мен ме въртяха в досъдебно производство, добре че не ме забиха в гражданското  Simple Smile И не е с оценки, само ти дават правоспособност или съответно - не .
Нека да спят децата  Hug

# 58
  • Мнения: 2 697
Хелоу и от мен, прекрасни! Къде е Блонди? Липсва - дано всичко е наред и да не е обидена заради последните критики към нея... Аз за пореден път ще кажа, че смятам намесите й по някои наболели въпроси за съвсем на място, може и да е по-рязка, но винаги е точна и не мисля, че заради криворазбрана толерантност трябва да казва нещата по-меко Peace

Какво ново при нас? Алексей днес става на 4 месеца, голям мъж Mr. Green, май наистина е голям, защото преди малко го измерих и е 7460 г, т.е. качил е над килограм от предишния месец, тогава беше 6400 г Wink Ръста ще го видим на консултацията другата седмица, но и там е доста пораснал, вече почти изпълва дрешките до 68 см. Удвоил си е теглото от раждането, това е един от показателите за захранване, сигурно и педи ще ме убеждава да почваме с твърдите храни, но както съм писала и преди - мисля да изчакам поне до 5 навършени месеца, малкият може и да е едричък, но нито може още да сяда, нито проявява особен интерес към нашата храна, така че няма да бързаме засега. После цял живот ще яде храна за възрастни, нека още малко си остане само млечен Blush
Иначе кой знае какви двигателни умения няма (дебеличък е, явно затова Mr. Green), хич не обича да лежи по корем, пък да се обърне от гръб по корем или обратно - абсурд Simple Smile Обожава обаче да го търкаляме из леглото, друго си е мама и тати да са активни, а бебо само да се кефи, Какво друго? Рита като за световно, говори активно, понякога цели речи изнася и държи да го гледаш в очите, иначе се сърди Mr. Green, наскоро ми се стори даже, че като ме вика казва ма-ма, разбира се съвсем неосъзнато. Спи по цяла нощ, сам си създаде режим, аз съм предоволна Heart Eyes
Проблемчета напоследък с него не съм имала - само едни крусти му се бяха появили по сладката главица, мазах ги с олиото Хип, сресвах и не падаха и не падаха пущините, докато преди няколко дни се изчистиха от само себе си. Такива неща при нас Wink

По заглавието на темата (Бютка, благодарности за темата за пореден път Hug), аз засега не забелязвам да имам косопад, ама кой знае какво ме чака - дано се размина леко, че и без това третираната ми коса и без това си е доста тънка и рехава, само косопад остава да ме погне  По повод разни други последствия от раждането - Тефитка май беше питала за цикъла - ами и при мен е много различен от преди бременността, сега е ааадски обилен, направо като кръвоизлив Sick  (поне ден-два е така) и продължава по повече от седмица, но засега не се притеснявам, ще се оправи с времето, предполагам.

По другите обсъждани въпроси - за памперсите, ние купуваме само на Памперс, в момента сме на Active baby 3 и нямат грешка, позволяват обилно напълване  и дупето на бебо ги понася без проблеми. Не мисля да ги сменям, ако всичко е ОК и занапред Peace

Белведере, миличка, честити рожден ден и правоспособност на патеричка! Желая ти скъпоценни мигове с любимите ти хора и шеметна кариера
Честит рожден ден със закъснение и на Васето Hug 
Честит актуален рожден ден, Марги, на твоя ММ - да е жив и здрав! Hug

Нещо важно, нищо че е към края на поста - Диди, картичката беше страхотна, трогна ме! - това е първата коледна картичка на Алексей  Радвам се, че и нашата е стигнала до теб и те е зарадвала!  Бих пратила на всички, обожавам картички, но тази година ще е малко трудно и май ще оставя за догодина Simple Smile

Фери, аз отговарям след половин година , ама да ти пиша за Английския коледен кейк - май си го прегорила щом е толкова твърд, но така или иначе, поливай го обилно до Коледа и мисля ще омекне малко. Пък и той по принцип не е от меките и въздушни кейкове, ами си е с по-твърда и сбита текстура, та дори и да е поизгорен, не е страшно

Оставям ви засега момичета, отивам да приготвям гала вечеря за довечера, ще поотпразнуваме месечинката на детето - вече ни стана традиция всяка месечинка да е малък рожден ден baloni

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И ние имаме картичка от бебе Тиара, горещо благодарим Heart Eyesа падането лекарката ме пита дали веднага е изплакал, губил ли е съзнание, дали е ял и повръща ли след това. Взе да го опипва за счупвания и той се стресна и се разрева горкият. Заключението беше, че сме се разминали с уплахата Whistling
Белверде,
добре, че минава хремата, аз поне от 2 седмици съм на границата на запушения нос, и сега ми дразни, да видим дали ще ме събори накрая, дано не. Полилеят е прекрасен, Валерко-лъвче същп Heart Eyes
Диди,
аз мисля за Коледа да вземем бънджи. Иначе и аз съм си наумила люлеещо конче, помня, че като бях малка много исках да имам. Но може би ще е по-нататък, като порасне Бобо още малко.
Косата - не знам дали пада повече от нормално, но в ръцете на Бобо редовно има кичури, в памперса също Crazy
Ето и Зайо с новата шапка:
Скрит текст:

Прави лицеви опори Laughing
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт