Отговори
  • Мнения: 274
Позволявам си да отворя нова тема, момичета, предишната ни я заключиха!


amei - Uster  - Aleksander 05.07.2005, Martin 28.05.2008
elph - Zug- Виктория 23.05.2007
Sleeping Beauty - Urdorf (Zürich)- Michelle Sophie 26.06.2008
Вес - Lausanne
monechka - Габриела
Катя Bern - Георги 14.08.1999, Килиан 26.05.2006
desitta - Aarau
gdd Trimbach - Йоана
vesellka - Grenchen
Алпина - Цюрих

Линк към предишната тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=523110.0

# 1
  • Мнения: 1 425
Благодаря за новата тема. Записвам се да я следя Simple Smile Може в списъка да се добавят и по-новите мами, които пишат тук  Peace.

# 2
  • Мнения: 274
Мисля, че не мога да редактирам първия си постинг, но стига да се съберат повече мами за списъка, ще се свържа с модератор. Hug

# 3
# 4
  • Мнения: 1 265
Здравейте момичета, моя син ще е на 24-12 в Zurich ...... от 12.00 до 19.00

Моля да ми кажете какво може да види в Цюрих....Да не се отдалечава много от летището и ако е  възможно как се стига до това място. .... автобус или влак.
Ще съм Ви благодарна за каквато и да е информация.... храна, която да опита; цени на билети.
Всичко, което сметнете че може да му е от полза за тези няколко часа.
Моля Ви да ми кажете дали с Норвежка карта банкова може да тегли пари от там.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ИНФОРМАЦИЯТА И .... ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ  bouquet

# 5
  • Швейцария
  • Мнения: 584
ДА ВИ Е ЧЕСТИТА НОВАТА 2013 год.[/color][/size]

Запис и от мен за да следя темата  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Аз да питам тези, които са около Цюрих, как научихте швейцарски, как си намерихте работа, то зависи сигурно от работата де, но мен като ми се обаждат за интервю ме питат дали разбирам и говоря швейцарски и като кажа не, и сещате се. Не мога да си намеря работа. Има ли телевизия на местния диалект или само от хората може да се научи. Аз преди мислех, че не намирам работа заради Л пермита, но сега съм с Б и ме питат вече друго, а именно доколко говоря швейцарски. Явно и тука се усеща кризата в Европа или се е понапълнило с чужденци и поне по мои наблюдения е много трудно, имам чувството, че като цяло чужденците си намират лесно работа единствено в сферата на туризма и по хотелите в курортите. Какви са вашите наблюдения и опит.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 9 911
Здравейте,


Знаете ли дали се организират групово пътуване/посещение за изложението INTERNATIONAL EXHIBITION OF INVENTIONS 2013 в Женева през април месец?
http://www.inventions-geneva.ch/cgi-bin/gb-prix.php
http://www.tvevropa.com/bg/news/entertainment/view/70020

Интересувам се като посетител, тъй като имам намерението да се развивам в подобна област (химия/физика) и търся идеи, инспирация - сверяване на часовника. Не знам колко е застъпена химията там (това съм завършил), но обмислям магистратура в сферата на високите технологии и ще се радвам ако достигна до някакво прозрение.

Ако пътувам сам - колко би ми струвало това удоволствие? Сигурно ще трябва да остана поне 1-2 нощувки.
Искам да добия някаква представа за страната, понеже обмислям и работа в чужбина.

Интерес представляват добре уредени държави, с не-много суров климат (ветрове, влага, студ), поради проблеми с кръста (на този етап).

Като инженер-химик какви са ми шансовете там? Все още се колебая кой да е вторият ми чужд език (предполагам с английския няма да ме вземат на сериозно). какво ниво ще ми е нужно (не съм много добър с езиците).

Поздрави

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 14:17 от hakama

# 8
  • Мнения: 849
За много години!

И аз се записвам да следя темата.

# 9
  • Мнения: 9
Zdraveite mami i dami.

Izvinete me za latinicata, no vse oshte niamam kirilica na kompiutara, shte gledam da popravia greshkata po-skoro.

Priatno mi e da se zapoznaia makar i virtualno s vas. Namiram se v Geneva, sled 2 sedmici navurshvam 23godini, bremenna sum v 7mi mesec, za purvi put i malko pritesnena, no mislia che v bg-mamma bih namerila polezna informacia i podkrepa.

Pregledah naburzo edna ot temite ot 2010ta godina, kudeto edna mama beshe opisala kak se vruzva shal v koito bebeto sedi i beshe ostavila link, no ne mojah da go otvoria, sigurno ne sushtestvuva veche. Ako niakoi moje da me posuvetva ot kude v Geneva bih mogla da zakupia takuv shal i kak se vruzva shte sum mu mnogo blagodarna.

Vtoriat mi vupros bi bil kum niakoia bg mama koiato e omujena za shveicarec, ako moje da dade znak ako ima jelanie da mi podade informacia za dokumenti i kade eventualno bih mogla da gi preveda i legaliziram na FR ezik.

Ako niakoi moje da mi preporucha link koito preobrushta latinica v kirilica sushto mnogo shte sum mu blagodarna  Praynig

Izprashtam na vsichki vi surdechni pozdravi i vi pojelavam edna shtastliva 2013ta godina.

Do skoro. Hug

# 10
  • Мнения: 274
Здравей swissmamma и добре си дошла!
Леко бременеене и раждане ти пожелавам!

Мога да ти помогна само по въпроса за кредора. Ето тук има най-подробна информация http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0 . А иначе, накратко казано - в горния десен ъгъл има едно синьо правоъгълниче EN, кликни върху него и избери червения бутон - това е фонетична подредба, а жълтия е за БДС.

Надявам се често да се засичаме тук! Hug

# 11
  • Мнения: 9
Здравей swissmamma и добре си дошла!
Леко бременеене и раждане ти пожелавам!

Мога да ти помогна само по въпроса за кредора. Ето тук има най-подробна информация http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0 . А иначе, накратко казано - в горния десен ъгъл има едно синьо правоъгълниче EN, кликни върху него и избери червения бутон - това е фонетична подредба, а жълтия е за БДС.

Надявам се често да се засичаме тук! Hug

Mersi za otgovora, shtrakam veche 20puti i nishto ne mi dava za izbirane  Sad

# 12
  • Мнения: 263
Zdraveite mami i dami.

Izvinete me za latinicata, no vse oshte niamam kirilica na kompiutara, shte gledam da popravia greshkata po-skoro.

Priatno mi e da se zapoznaia makar i virtualno s vas. Namiram se v Geneva, sled 2 sedmici navurshvam 23godini, bremenna sum v 7mi mesec, za purvi put i malko pritesnena, no mislia che v bg-mamma bih namerila polezna informacia i podkrepa.

Pregledah naburzo edna ot temite ot 2010ta godina, kudeto edna mama beshe opisala kak se vruzva shal v koito bebeto sedi i beshe ostavila link, no ne mojah da go otvoria, sigurno ne sushtestvuva veche. Ako niakoi moje da me posuvetva ot kude v Geneva bih mogla da zakupia takuv shal i kak se vruzva shte sum mu mnogo blagodarna.

Vtoriat mi vupros bi bil kum niakoia bg mama koiato e omujena za shveicarec, ako moje da dade znak ako ima jelanie da mi podade informacia za dokumenti i kade eventualno bih mogla da gi preveda i legaliziram na FR ezik.

Ako niakoi moje da mi preporucha link koito preobrushta latinica v kirilica sushto mnogo shte sum mu blagodarna  Praynig

Izprashtam na vsichki vi surdechni pozdravi i vi pojelavam edna shtastliva 2013ta godina.

Do skoro. Hug

Шал за носене на бебе / слинг можеш да купиш от всеки бебешки магазин - Autour du bebe, Aubert, Envie de fraises...

Не са ти ясни въпросите. Какви документи? Ако говориш за разрешително за престой - виж сайта на OCP (Office Cantonal de la population).

# 13
  • Мнения: 274
Ще се самоцитирам от предишната тема, която заключихме и питанките ми останаха неразгадани...


А как стои въпросът с професиите, за които в повечето страни университетската диплома няма значение, а по-скоро това какво можеш, например софтуерните, компютърните?!
**
А докато трае въпросът с климатизация, уреждане на бюрокрации, назначаване на работа и т.н., този който все още не работи, подлежи ли на някакви грубо казано финансови помощи от страна на държавата? Разбира се, не го разбирам като социалните помощи в България, а по-скоро по-ниски данъци, осигуровки и т.н. Защото в крайна сметка тези пера не са малко като пари.


Преди няколко дни в Темата на Нова Тв излъчиха мини филм за Швейцария. Дадоха и бг мами, които живеят там, не знам дали са давали и някоя от вас?! Бързо да излезне от анонимност!  Hug

# 14
  • Мнения: 0
Ще се самоцитирам от предишната тема, която заключихме и питанките ми останаха неразгадани...


А как стои въпросът с професиите, за които в повечето страни университетската диплома няма значение, а по-скоро това какво можеш, например софтуерните, компютърните?!
**
А докато трае въпросът с климатизация, уреждане на бюрокрации, назначаване на работа и т.н., този който все още не работи, подлежи ли на някакви грубо казано финансови помощи от страна на държавата? Разбира се, не го разбирам като социалните помощи в България, а по-скоро по-ниски данъци, осигуровки и т.н. Защото в крайна сметка тези пера не са малко като пари.


Преди няколко дни в Темата на Нова Тв излъчиха мини филм за Швейцария. Дадоха и бг мами, които живеят там, не знам дали са давали и някоя от вас?! Бързо да излезне от анонимност!  Hug

Миглена_Аллауи, не живеете ли в Швейцария?
От това, което на мен ми се случва в момента с уреждането на моите документи и една камара формалности смятам, че определено Швейцария не е от социалните държави тип кредитни карти!  Човек не би могъл да разчита на каквато и да било финансова помощ от държавата само защото е отишъл там в рамките на законоворазрешения 3-месечен период! Оправданието "безработен съм" не е правно релевантно и не е основание за каквито и да било социални помощи!
Контролът върху миграцията е много строг!
България и Румъния са държавите, за които има квоти при назначаването на работници или служители така че поне до 2016 г. за нас ще е трудно, но не и непосилно.
Ако си временно пребиваващ и не работиш, т.е. нямаш официално доказуем доход, какви данъци можеш да плащаш? Следователно, какъв е смисълът от редукция на несъществуващ данък? Или може би не съм разбрала правилно питането ти?

Общи условия

Активация на акаунт