Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 405
  • 798
  •   1
Отговори
# 795
  • Немция
  • Мнения: 6 853
Аз виждам смисъл от лепенка, макар и лично аз да не сложих. Има шофьори, които се съобразяват с новаците, проявяват повече разбиране или по-скоро повече се пазят, когато са ти наблизо... Mr. Green Това е същото, като с учебната кола, която кара пред теб- очакваш по-бавно темпо, по-забавени реакции или е по-голяма вероятността от допускане на грешки.

# 796
  • Мнения: 310
И аз съм без обозначение "млад шофьор" - млад не значи некадърен! Казвам го, защото има хора с много стаж зад волана, а правят елементарни грешки.
Аз ставам шофьор доста бавно - трябваха ми около 1500 изминати километри , за да усетя колата. Вече се престраших да карам и в града - центъра, с множеството тесни, еднопосочни улички. Разбира се, че ме е страх - говоря си сама първите 5 мин за успокоение  hahaha Непрестанно се оглеждам и хвърлям око в огледалата, мигач не пропускам и се движа винаги в дясното платно. Планувам си маршрута, че да ми е лесно пристрояването.
И вече ужасно съжалявам, че няма къде да паркирам пред работа (всичко е синя зона), защото с новата схема на градски транспорт направо съм откъсната от града.
Така, исках да кажа , че нуждата побеждава страха - волю, неволю, започнах по-често да карам  Sunglasses
Сън не съм спала от притеснение и вълнение, че се налага да карам ... освен това на градско се уча сама  Mr. Green  Избирам неделите, като по-спокойни, хващам малък маршрут и потеглям. Както се будалкам с колегите - тръгвам с "мечка страх, мен не страх" и шофирам с "Боже поможи"  Joy Но при ваденето на колата от гаража съм по-тиха от мъртвец  Praynig
Мда, всяко начало е трудно...

# 797
  • Мнения: 2 197
...
Сън не съм спала от притеснение и вълнение, че се налага да карам ...
Ох, като си спомня моите първи стъпки. Simple Smile Току-що прясно начинаеща, в чужда държава.. Започвах работа в 13ч и понеже нямах навика да закусвам, станеше ли 10-11ч стомахът ми се свиваше, беше ми нервно, защото в 12ч трябваше да изляза от вкъщи.. с колата. Twisted Evil Ходех на работа гладна (въпреки че не изпитвах глад), едва в късния следобед се домогвах до храна.
Имала съм и някои дребни фалове още в самото начало, но, слава богу, разминах се само с уплаха и поуката. Simple Smile Божа работа и късмет си е донякъде, докато си новак.

# 798
  • Мнения: 1
Зависи от  големината на кръговото, но трябва да се влезе с мигач, защото той указва разликата в посоката, която ще поемеш в кръговото.
 Ако кръговото е голямо (описвам реално съществуващо) се влиза с десен мигач, но след това  ляв мигач, защото ще пропусна първия десен изход ,и следва десен мигач, за да изляза аз от кръговото на втория десен изход - десен, ляв, десен,ако не го напправя това, ще засега някой и може да се разминем с беля, но колелото все пак е бързо, защото е голямо.

 Покарах колата на ММ, много е удобна, бърза, само дето радиуса на завоя е малък, но за съжаление я жулнах веднъж, и я бутнах назад в едно отсечено пънче, защото то беше под парктроника и това за 4 месеца и половина. Sad
За това си мисля ,че се надценявам да си мисля да си сменям колицата.
 


100% грешно. В кръгово се влиза с ляв мигам и се излиза с десен . В кръговото не си длъжен да даваш никакъв мигач,едва когато ще излизаш от изход и то със съответния десен за целта мигач

Общи условия

Активация на акаунт