късно ли я къпем?

  • 1 339
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
здравейте мами ,
дъщеря ми е на 4 месеца и 4 дни  и е само на кърма. вечер я къпем към 22.30-23.00 ч ,после се храним и тя заспива чак към 00.00часа. Буди се към 9.00 сутрин.пак се храним заспива пак около 2 -3 часа и се буди към 12.00 на обяд .после се храни към 15.00,после18.00ч, след това към 20.30 ч и пак я къпем към 23.00ч.
Въпросът ми е трябва ли да яде все още по 6 пъти на ден  .Исками се да  изместя къпането по рано ,но ми се струва че ако го направя към 20.30-21.00 и  я нахраня, то няма да и бъде последното хранене.
вие кога къпете децата си -преди последното хранене или имате още едно след това.?и дали ако го изместя тя ще се отрази на дългия сън от около 9 часа?

# 1
  • Мнения: 168
Едва ли ще получиш еднозначен отговор. Според мен при вас е станало изместване и вместо да заспи към 20 и да се събуди към 5-6 за мляко, след което да продължи до 8 да спи , спи от 00 до 12 ч. с едно събуждане за хранене. Личното ми мнение е че не е най-добрия вариант. Следобеден сън има ли? На мен ми се струва, че този сън не е достатъчен за толкова малко бебе. Поне моите и двамата спяха по 12 часа нощем + още около 4 - 5 през деня (три пъти). До годинка и половина спяха по два пъти денем, чак след това започнаха по един следобеден сън.
Аз се отплеснах да пиша за спането, че повече ми се стори странно, отколкото храненето - извинявай.
А за храненето и там всичко е индивидуално - явно си извадила късмет, щом те оставя само с 6 хранения само на кърма. Ако успееш да я приучиш да я изкъпеш по-рано, да я нахраниш и да заспи ще е супер. Така и като поотрасте и започнете друга храна ще можете да си организирате ежедневието - закуска, разходка, обяд и т.н.

# 2
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Къпем бебето към 19.00, така беше и с дъщеря ни, когато беше бебе. Буди се към 22.00 за кърмене и после през два часа. Дъщеря ми беше със същия режим.
И аз смятам, че си късметлийка с бебе, което спи непробудно 9 часа нощем.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 29
през деня(т.е. след 12.00.) спи най много 2-3 часа (на два пъти).Ето днес например се събуди в 7.00 суринта и аз си казах ,ето днес ще успея да я изкъпя по-рано от 23.00 а тя като се наяде се събуди чак в 11.30 ч. незнам май трябва да я събуждам сутрин към 6-7 ч за да я храня??

# 4
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Ако расте и се развива добре, аз не бих будила детето за хранене. Все пак нали бебета растат докато спят. Wink По-скоро направете къпането около 19.30-20.30 (когато е будна), а след това ще има още едно хранене и вече дългия нощен сън.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 052
А, не съм единствената, която къпе бебето си толкова късно  Mr. Green И ние сме на 4 месеца, изцяло на кърма. И точно като вас я къпем към 22:30-23:00, яде, понякога заспива веднага на гърдата, понякога към 24:00ч. Напоследък май все към 24 заспива. Пробвала съм да я къпем по-рано, защото смятам, че е добре да се научи да ляга рано, но не става. Няколко пъти съм я къпала към 21, тя пак си стои будна поне до 23. Докато ние не легнем не ляга и тя. Сутрин се събужда към 4-4:30 да яде и пак заспива до към 8. През деня между всяко кърмене спи по 1-2 часа. Вечер от 17-18 до 23 будува.
Няма нужда да я будиш да яде, тя ако е гладна няма да спи Simple Smile

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Имам познати които си къпят бебето към 19ч, той после яде но не заспива. Заспива чак след следващото хранене към 23ч и спи до 8ч.
Моят юнак го къпем към 20.30, до 21,30 най късно е заспал, но към 01ч се буди да яде.
Води се по бебето, а то самото може да си смени режима.

# 7
  • Мнения: 506
И ние първите 2 месеца го къпехме към 22ч, за да може после евентуално да поспи по-дълго. След това се чатнах, че е късно и започнахме към 19-20ч да го къпем и се будеше към 1 (това кърмене в 22-23 се махна). Докато е време го издърпайте, защото ще се научи детето да си ляга късно и ще ви е трудно. Сега до 20и30-21ч най-късно е заспал и ние сядаме спокойно да се видим и да вечеряме  Peace

# 8
  • Мнения: 29
Ами..опитахме да я къпем в 21.00 ч и след като се нахрани заспиваше за около 40 мин и се събуждаше със страшен рев. После я храних към 00.30  и след това ядене заспиваше до 8 сутринта.Незнам...какъв е смисълът от това по-ранно къпане... на мен ми се струва че преди като я къпахме в 23.00. си беше по спокойна ..

# 9
  • Мнения: 506
Смисъла на ранното къпане е в създаване на навик и режим  Peace Като тръгне детето ти на ясла и е свикнало да заспива 11-12часа как мислиш ще го събудиш в 6? И другото, че вие трябва да стоите до тогава будни и със сигурност ще сте много уморени. Това е моето мнение, завиждам на приятелки, чиито бебета спят до 10 часа, ама да не мога да си седна спокойно да се нахраня или изгледам нещо вечерта...
Явно детето вече е свикнало на този режим и няма да е лесно да го промените (ако решите де).

# 10
  • Мнения: 3 215
Няма смисъл да се сравняват бебета на 4м и такива на 1-2 години. Режимът им не е еднакъв и не бих се кахърила отсега как ще е, когато и ако тръгне на градина. И изобщо не значи, че ако сега ляга късно, ще ляга късно цял живот, нито пък ако сега спи по еди-колко си часа, това няма да се промени. Вяко дете е различно и се държи различно в отделните фази от живота си. Основното е да се води човек по собственото си дете. Ако толкова ви притеснява часа на лягането, може да го преместите, но не от раз с няколко часа, а през няколко дни с 15-20 минути, докато стигнете до желания час.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт