За млечните зъбки

  • 660
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Защо трябва да лекуваме млечните зъби на нашите деца?

Детската усмивка е перлено бяла, осеяна с млечни зъбки, в идеалния вариант...

За да поддържаме усмивката и здравето на детето е важно да знаем, че млечните зъби имат много важна роля в:

1.говора, като подпомагат развитието на правилна дикция,
2. още по-важна роля при правилното сдъвкване на храната и оттам добро храносмилане,
3. при развитието на "захапката”.

Поддържането на здрави млечни зъби може да избегне нуждата за скъпи шини по-късно!

Млечните зъби на всяко дете са изключително важни.

"Ще паднат така или иначе" така твърде често хората си мислят, че няма смисъл да се лекуват развалените млечни  зъби на детето, НО:

1.   Хроничната инфекция на изгнили зъби на бебето може да увреди развитието на постоянния зъб.
2.   Остра инфекция, свързана с развалени зъби на бебето, може да доведе до редки, но сериозни последици, които изискват болнично лечение.
3.   Добре документирано е, че дете, което преживява зъбобол, е по-вероятно да развие дентална фобия, т.е страх от зъболекари.
4.   Ранната загуба на млечните зъби (не забравяйте кътниците- млечните кътници се сменят на възраст 10-12 години) може да доведе до липса на пространство и невъзможност на постоянните зъби да поникнат и в следствие на това- струпване и изкривяване на зъбите.

Някои общи цифри за млечните зъбки:

20 е общия брой на млечните зъби.
4ти -7ти месец е най-често започва пробивът на млечните зъби.
18 месеца е възрастта за първата паста за зъби.

Очаквайте "Полезни съвети за бременни и майки на новородени"





# 1
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравейте, имам един бърз въпрос.

Не познавам под-форума, за първи път влизам, затова се извинявам ако не съм улучила темата.

На дъщеря ми (на 6г.) днес забелязах, че е пробил долен резец, а млечният още не е паднал - клати се съвсем лекичко. Въпросът ми е дали е спешно да се извади днес-утре или може да чака да минат празниците?

Благодаря предварително Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, ваденето на млечното зъбче не е спешно. Накарайте детето да си играе с пръст с млечния зъб, за да го разклати повече и извади сама. Ако я е страх и не може сама, заведете я при колега да го извади. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт