Боя за коса - Вlondе 31 - Клуб на блондинките

  • 87 395
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Добри дошли, Руси Красавици!





Животът на една Блондинка


Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци



Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





Номерация на тоновете на косата





Kаталози с бои:

Garnier color naturals   Лонда colors   Prestige vip`s   L`oreal recital preference   Wellaton   Фара елеганс   Garnier Nutrisse TopChic

Матиращ балсам Престиж



Полезни линкове и сайтове за поръчки
http://roshavka.wordpress.com/    http://zlatnaribka.com/    http://indola-bg.com/    http://www.hair2007.bg/  http://www.mgshop.bg/index.php



 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3  Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25  Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30




 alert  Вместо запис, споделете коя е "вашата" боя - най-трайна, най-бляскава, най-щадяща.   Flutter

# 1
  • Мнения: 176
След двегодишно залитане по кестеняви и рижи нюанси отново се върнах към моя цвят.  Mr. Green
Моята боя която открих преди около година е Иноа. Много съм доволна понеже косата ми е доста дълга вече и тази боя ми е малко по-щадяща към косата и в същото време цветовете ми се получават страхотни.
Преди това дълго време (около 10 години) ползвах само един цвят на Wella Koleston в цвят 12/61. Това е просто на-любимия ми цвят евър.  Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 43
Матрикс  Heart Eyes

Feeling страхотна заглавна снимка   bouquet

# 3
  • Мнения: 108
Все още търся моята боя Simple Smile Надявам се да не съм алергична към иноа-та и да мога да пробвам и нея Heart Eyes

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Кюн  Peace (1517 + 12% 1:2)  Peace

# 5
  • Мнения: 372

Нали?!   Heart Eyes

-Alien-, не съм забравила, че ти обещах снимка след няколко измивания. При първа възможност ще се отчета.   Peace     Hug

# 6
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема!  bouquet

Откакто я следя ми е много полезна. Боядисвала съм се с какви ли не бои и професионални и непрофесионални. От около месец ползвам Матрикс 10AV, сега съм си взела Ultra Blonde Neutral+ и Ultra-Blonde Ash. Много съм доволна. Все още не съм пробвала Кюн, но смятам някой ден и нея да си взема. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 43
След като изпробвах какво ли не, до този извод стигнах  Blush
Много ще ми е интересно как се е развил цветът   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 70
Не съм открила моята боя още Sad(

# 9
# 10
  • Мнения: 434
Feeling, благодаря за новата тема!   bouquet

От проф. бои,които съм ползвала- Колестон, а от непрофесионалните- Лореал Екселенс.  Peace

Сега мисля да пробвам Алфапарф платинум серията им... Rolling Eyes От това черното такава носталгия ми "изби" по русия цвят, че съм се насочила към най-светлите цветове. Laughing

# 11
  • Мнения: 96
И аз съм в търсене на най-подходящата боя за моята коса. Мога да кажа, че най-агресивната и нещадяща боя, която съм ползвала, е фадиам и фарком.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Вече доста години ползвам Garnier Color Naturals. Добре ми се отразява на косата. Може би защото не гоня някакви екзотични или много светли цветове, а косъмът по принцип е дебел и здрав и издържа  на изсветляването.

# 13
  • София
  • Мнения: 580
Feeling,благодаря за новата тема!  bouquet
От около 5 месеца използвам Макадамия (първо 8.03, в последствие 8.34 с 6% оксислител) и съм много доволна. Цвета е красив и естествен, няма рижи отенъци, косата ми най-после започна да расте. Харесва ми и блясъка, който има през цялото време. Оставам на Макадамия. Ползвала съм почти всички професионални марки.  Heart Eyes Въпреки всичко ми се иска да пробвам боите на Милк Шейк, които Аленка спомена преди време, но все още не съм открила. Hug

# 14
  • Мнения: 284
И аз много доволна от Макадамията, вчера се боядисах с 8/2 и цвета стана разкошен, а косата е много мека и лъскава. Добавих една помпичка масло от макадамия в боята, както и една помпичка сложих на връхчетата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт