Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 окт. 2004, 15:40 ч.

Ей така дойдохме на бял свят!!!

• 1 675
  • 5
  •   1
Отговори
Най-после малко време остана, момичета, да драсна някой ред за моите две хубавици! И не толкова да разказвам на вече раждалите мами, колкото да дам кураж на тези, които още са в очакване - има и леки раждания на близнаци, наистина!
Родихме се на 17 септември в 38 седмица. Тъй-като първото бебе трайно се беше настанило главично (второто не беше ясно как ще се обърне) и изглеждаше по-голямо, а пък съм и гърмян заек Simple Smile , реших да раждам нормално - поне да опитам, ако стане - стане. Никак не ми се искаше да преживявам секцио с пълна упойка, (тук друго не познават  Close )

На 16 септ.  сутринта усетих нещо познато - вода тече по краката ми и не мога да я спра...Когато ме прегледаха в болницата, обаче, за моя изненада  се оказа, че нямам разкритие, че долният полюс на мехура е здрав (което е много добре, така бебето остава защитено от проникване на каквито и да било замърсявания) и че водите текат по малко от горната му страна. Лекарката каза, че в подобна ситуация плодът можело да бъде задържан успешно с месеци....А и нямало практика да се индуцира близначно раждане току-така. Сиреч да не се настройвам за бързо раждане.
Останах да се мотая в отделението и да гледам как се раждат другите бебета...Нищо особено не чувствах и така до вечерта, когато при следващия преглед се оказа, че имам 6-7 см разкритие - без болки, без нищо раждането си е вървяло по мъничко. Малко преди полунощ изведнъж започнаха здрави болезнени контракции на 2-3 минути. Добре, че ми разрешиха да се разхождам, беше почти поносимо в сравнение с това да се лежи. След 2-3 часа "разходки" още с първите няколко напъна и без проблеми се роди първата ми госпожица - Юлия. Втората мома през това време натопорчи екипа, защото се изхитри да се обърне по корем, но лекарката успя да я хване за петичката, да я издърпа надолу и да хване и другото краче и така Лаура се роди всъщност от крачно положение (звучи много страшно, но е доста по-леко от седалищното). Разлика в усещанията между едното и другото раждане нямаше  - и двете станаха бързо. Благодарение на лекарката нямах и никакви разкъсвания, шевове и пр. направо не можех да повярвам... Най-неприятното и трудно нещо беше да издържа легнала по гръб по време на напъните - казват ти да дишаш, ама нали знаете как се лежи и диша по гръб с две дяца в корема...Загубата на кръв след раждане на близнаци също е по-осезаема, но това са бели кахъри...
Малките веднага ми ги отмъкнаха в интензивното отделение, където стояха 1 ден под наблюдение, но не в кувьоз, а в легълце, където ме пуснаха да ги видя няколко пъти, а на следващия ги донесоха в стаята при мен Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue .
Оттогава все сме си заедно, плачем малко, много спим и засега не сме много ящни - повече се упражняваме и се опознаваме взаимно Grinning.
Много сме уморени, няма време за нищо, но сме много щастливи и окрилени всички!

Дано и при вас всичко да върви с лекота!

# 1
vedrra, звучи така лесно и просто - човек чак остава с впечатлението, че всеки ден може да се ражда така Simple Smile ! Браво на вас!

# 2
ЧЕСТИТО ВЕДРА Grinning МНОГО ДА ТЕ РАДВАТ ЮЛИЯ И ЛАУРА-КАКТО ЛЕКО СА ДОШЛИ НА ТОЗИ СВЯТ ТАКА С МАЛКО ПРОБЛЕМИ ДА РАСТАТ Laughing И ДАНО ТАТИ И ДРУГИТЕ ТРИ СЛАДУРА ДА ПОМАГАТ АКТИВНО,ЧЕ ДА ИМА ВРЕМЕ МАМА ДА СЕ ПОЯВЯВА И ТУК Grinning

# 3
  • София
Браво Ведра , ти си героиня !!!
Да ти са живи и здрави момиченцета !Много да ви радват .

Малко встрани - искам да те попитам , понеже ми е било интересно  кое е по-трудно отглеждане на близначета или на породени дечица. Според мен , погледнато отстрани, по-трудно е при породените . Ще се радвам ако споделиш:)

# 4
Цитат на: tedinceto
Малко встрани - искам да те попитам , понеже ми е било интересно  кое е по-трудно отглеждане на близначета или на породени дечица. Според мен , погледнато отстрани, по-трудно е при породените . Ще се радвам ако споделиш:)

Ще ти разкажа, само малко време да ми оставят петте лами вкъщи....

# 5
Аз вече честитих, но не е лошо да се повторя, нали.
Как сте?
Кажи коя е тази чудна лекарка, която е израждала госпожиците?
Ходите ли по разходки?
Аз все се оглеждам за близначета по улиците, ама като не знам как изглеждате.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт