Време е за Икеа! - Тема 16

  • 73 631
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 4 985
K@li, сега ако кажеш, че това е у вас, взимам си куфарчето и се преселвам у вас  Mr. Green Остави декинга, виж какво нещо има до него!!! Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 494
Декинг пло4ките в Икея са наистина страхотни!Ние сме ги планували за верандата(патиото) и ще ги слагаме директно върху пръстта,а наоколо 4акъл.Информирах се на място и ми казаха,4е могат да се слагат върху всякакви повърхности. А цената им,особено в момента,наистина е много добра!Дори в ибея не можах да намеря по-изгодни!
П.П.Сега сравних цените-в Германия в момента си имат доста добро намаление.Дано и в България ги пуснат на тази цена! http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20165486/

# 707
  • софия
  • Мнения: 4 985
Декинг пло4ките в Икея са наистина страхотни!Ние сме ги планували за верандата(патиото) и ще ги слагаме директно върху пръстта,а наоколо 4акъл.Информирах се на място и ми казаха,4е могат да се слагат върху всякакви повърхности. А цената им,особено в момента,наистина е много добра!Дори в ибея не можах да намеря по-изгодни!
П.П.Сега сравних цените-в Германия в момента си имат доста добро намаление.Дано и в България ги пуснат на тази цена! http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20165486/
Дано не го приемеш като разочарование, само искам да ти насоча вниманието към постоянната влага която ще има от почвата. Това зависи дали е покрита площа де и колко са валежите, колко се задържа влагата в почвата.....Вярно е че не стъпват директно на повърхноста защото стоят върху гумена скара, която го повдига примерно половин см, ама за всеки случай бих ги минала с някакъв импрегниращ препарат от долната страна!
Може и да не съм права, просто исках да ти обърна внимание да помислиш в тази посока  Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 1 902
Ух,Амели Mr. Greenза съжаление нямам нищо общо със снимката,но знае ли човек Mr. Green

# 709
  • Мнения: 494
Мерси за съвета Амели,ще си помислим по въпроса!
Терасата ти е била много уютна.Сигурна съм,4е в новото жилище ще го измислиш да е още по-готино!

# 710
  • софия
  • Мнения: 4 985
Момичета, току що се преборих с програмата на Икеа за кухни. Отчаяна съм.... крайната цена излезе 12 624 лв бррррррррррррррррррррррррррр, тръпки ме побиха!
Верно е че започнахх от максимума на желанията си  и просто си проектирах за да видя какво ще стане, ама чак толкова не очаквах..... Сега поне имам върху какво да стъпя като база. Принтирането накрая на списъка олеснява и сега ще си сверя часовника като разглеждам продуктите по-подробно в самият сайт и ще мога и по цена да си избирам, защото в програмата цната не се показваше и съм си избирала по хубуст  Crazy

е, вярно е че и кухнята е голяма, ама само си представям моят любим като чуе! #Crazy Ще намалям, и без това май множко станаха шкафовете.
 Уффффф, не е лесно.
Сигурно сте го разисквали вече, но някой особенно важен съвет ако ми дадете няма да откажа!!!

Ще се опитам да направя копие и да ви покажа какво се получи от проекта!

# 711
  • Мнения: 3 840
Амели, сигурно кухната е голяма и ти си избрала възможно най-скъпите шкафове. Че и с доста механизми. Ако успееш да си разпечаташ проекта, пусни го да го видим, така няма как да ти кажем. И да го сложиш в чантата и да обиколиш локални производители на кухни, да ти оферират същата кухня. Ама като го правят, да включат в цената точно това, което ти си включила, а не да правят разни замени с турски механизми и по-нискокачествени плоскости, дръжки и т.н. Така ще видиш накрая дали цената е скъпа. И ако цените се приближават, бих избрала Икейската, по хиляди причини, за които съм писала не един път в темата.  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 183
Амели, сигурно кухната е голяма и ти си избрала възможно най-скъпите шкафове. Че и с доста механизми. Ако успееш да си разпечаташ проекта, пусни го да го видим, така няма как да ти кажем. И да го сложиш в чантата и да обиколиш локални производители на кухни, да ти оферират същата кухня. Ама като го правят, да включат в цената точно това, което ти си включила, а не да правят разни замени с турски механизми и по-нискокачествени плоскости, дръжки и т.н. Така ще видиш накрая дали цената е скъпа. И ако цените се приближават, бих избрала Икейската, по хиляди причини, за които съм писала не един път в темата.  Peace

Аз миналия месец направих точно това - направиха ми проект с механизми на Блум, същия като Икейския. Цената излезе същата. Срок за изработка - 25 дни на фона на възможността Икеа да ми доставят кухнята същия ден и да ми я монтират до 4-5 дни. Друга разлика - гаранцията! Икейската е 25г. (че на мен кухнята ще ми писне много по-рано), а на другите фирми е малко гаранция Франция. Да не говорим, че винаги може човек да си допълва с елементи кухнята или пък да си замени нещо. Еми, избрах Икеа.

# 713
  • Мнения: 130
Амели,
на мен българксата кухня с блум механизми ми излезе горе-долу колкото Икейската. Аз като си слагах кухня нямаше промоция доставка и монтаж безплатно и затова избрах българската - тя е от хора, които ми правят четвърта кухня. И сега съжалявам, че не избрах Икейската Sad Само провери имат ли налично всичко за кухнята защото се случва да им липсват разни неща и да трябва да се чака.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
12 хиляди за кухня посмъртно не давам, тия блум да не са златни?!?!? Аз определено предпочитам по-евтина кухня, с тенденция като ми омръзне да я сменям. Гаранция 25 години - че аз няма да я търпя толкова време.

# 715
  • Мнения: 494
A бе,4е няма да се търпи е ясно,ама поне знаеш,4е го имаш като възможност!
А и не вси4ки хора имат тази финансова възможност да сменят кухните през пет години!
Аз също се доверих на български майстор за кухнята и го от4итам като грешка.Никога пове4е!
Да си бях отишла в Икеята и дори и нещо да бяхме объркали,поне щеше да си е ли4но наша грешка,а не да ме правят на идиот,4е не знам,какво искам и от нищо не разбирам Naughty

# 716
  • София
  • Мнения: 2 058
A бе,4е няма да се търпи е ясно,ама поне знаеш,4е го имаш като възможност!
А и не вси4ки хора имат тази финансова възможност да сменят кухните през пет години!
Аз също се доверих на български майстор за кухнята и го от4итам като грешка.Никога пове4е!
Да си бях отишла в Икеята и дори и нещо да бяхме объркали,поне щеше да си е ли4но наша грешка,а не да ме правят на идиот,4е не знам,какво искам и от нищо не разбирам Naughty

Специално от кухнята си съм доволна, случих тогава на фирма, а и нямах кой знае какви специфични искания. От това лято, обаче и аз съм се зарекла, че повече на наши мебело-производители няма да се доверя никога  Crossing Arms Все някакви обяснения, все някакви оправдания...

# 717
  • Мнения: 494
То4но!
А пък гаранция за каквото и да е било, ще видя през крив макарон?

# 718
  • София
  • Мнения: 10 858
Пфу ... чак сега се усетих, че темата не ми излиза ...
Та да се вмъкна малко преди следващата  Hug

Направо луднах по този декинг и аз  Crazy

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
A бе,4е няма да се търпи е ясно,ама поне знаеш,4е го имаш като възможност!
А и не вси4ки хора имат тази финансова възможност да сменят кухните през пет години!
Моята кухня е 2хиляди лева, без уредите. Това само шкафове и механизми. Къде е 2, къде 10-2. Сменям на 5год. , по 2хил лева, за 25години ще съм сменила 5 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт