закъсняване на менструацията

  • 1 254
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!    Интересува ме дали е възможно да ми закъснее или да не ми дойде заради това, че отслабнах. От септември месец се ограничавам с яденето. Свалих 5 кг и сега съм 45-46 кг. Никога до сега не съм спазвала диети, за 1 път ми е. Този месец ми зазъснявя с 1 седмица и няма симптоми да ми идва. Имам цикъл вече 7 години и само веднъж ми закъсня с 1 седмица - след 1 ми полов акт.
Цикълът ми е много редовен. Притеснява ме това закъснение,защото не е нормално за мен.

ПС: Не бях правила секс 4 месеца, тъй като приятелят ми беше в чужбина. Върна се на 17 този месец- точно в деня, когато трябваше да ми дойде. От тогава съм в очакване, но уви не идва. Не се притеснявам от бременност, защото го правим с презерватив, а и никога не свършва в мен. Възможно ли е тази пауза от 4 месеца също да оказва влияние.

Ще съм ви благодарна ако споделите мнението и опита си. Wink

# 1
  • Мнения: 390
Не зная какъв е ръстта ти, но действително килограмите ти с а критично ниски. Преди доста години и на мен ми спря цикъла след такова отслабване /46 кг - 164 см/, но аз отслабнах с фитнес при който се произвежда тестостерон и това подтиска производството на женските хормони. Дойде ми отново след 3 месеца. Това, което се случва с теб не е хубаво и ако цикъла ти не се нормализира скоро е добре да посетиш лекар.

# 2
  • Мнения: 4
Вероятността този проблем да е от ниското тегло е твърде голяма. Все пак трябва да потърсиш мнението на специалист, който ще установи истинската причина.

# 3
  • Мнения: 571
Аз съм 167см и тежа 43-44кг. Проблем с МЦ  не съм имала заради диети. Само на хормонална основа Peace Консултирай се с гинеколог защото може да имаш някакъв проблем, който да не се дължи на килограми или диети/които споменаваш спазваш от Септември/. А и си на 18-19г организма ти все още се развива Peace

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте! Simple Smile Искам да попитам какви са най-ранните симптоми при забременяване.? Цикълът ми не идва вече горе долу от 8 дена, а тестът ми за бременност отчита една чертичка. Много се притеснявам и незнам какво да правя, моля ви пишете!  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт