Варицела и детска градина!

  • 14 959
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 560
Само да вметна, че горното не е задължително и не се случва при всеки, преболедувал варицела. Не за първи път споделям, че варицелата не повлия на имунитета на моята дъщеря.
Засега и на моята не е повлияла варицелата. Ходи на градина, не успя да лепне скарлатина, а беше контактна.
Ама малкият си е кашкавал все още, к'во да го правя ...

С педи пак говорих дали да давам нещо - бях склонна да не се напъвам, понеже хлапето е ок след бронхита и доста плодове похапва.
Та тя предложи да давам изопренозин по схема - 10 дена давам, 20 почивам. Реших да дам. Ако се гътне междувремнно отново, спирам го и продължавам само с клеева тинктура.
Май клея най-добре им понася на моите, стига да успеея прилъжа най-вече малкия да отвори уста.

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
От вчера има болно дете в нашата група. Очаквам да прихване и дъщеря ми.

Не бих поставила ваксина против варицела. Какво означава "не намирам за нормално да се разразяват подобни епидемии в XXI век"? Същото важи и за грипа, нормално ли е да има такива епидемии? Варицелата е силно заразна - ако си в контакт, шансът да се разболееш е много висок. Предпочитам да я изкара, когато е на 5, вместо да я ваксинирам с нещо съмнително. Шарката е неприятна, но минава, особено при деца.

# 47
  • Мнения: 18 425
От вчера има болно дете в нашата група. Очаквам да прихване и дъщеря ми.

Не бих поставила ваксина против варицела. Какво означава "не намирам за нормално да се разразяват подобни епидемии в XXI век"? Същото важи и за грипа, нормално ли е да има такива епидемии? Варицелата е силно заразна - ако си в контакт, шансът да се разболееш е много висок. Предпочитам да я изкара, когато е на 5, вместо да я ваксинирам с нещо съмнително. Шарката е неприятна, но минава, особено при деца.

А за рубеола и морбили слагали ли сте? И те са шарки, но точно заради ваксините епидемиите са ограничени. Да не говорим, че вирусът на преболедувалия варицела остава в организма и 20 % се заразяват с хепрес-зостер на по-късен етап при спад на имунитета. Грипните епидемии са нещо различно, най-малкото срещу тяхното разпространение няма ефективна ваксина, колкото и да ги рекламират. Но да, ако знам, че с противогрипна ваксина, мога да си предпазя детето до живот от грип, ще сложа. Ама не мога. Виж, срещу варицела и херпес-зостер мога. По-точно можех, защото вече е късно.

# 48
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Има причина ваксините против морбили и рубеола да са задължителни, а против варицела да не са.  Peace Първите две като правило протичат по-тежко. Морбили е убила милиони деца по света, а ако бременна се зарази с рубеола, последствията за бебето са ужасни. Варицелата е далеч по-безобидна.

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 14:49 от Светлица

# 49
  • Мнения: 25
Да ,от 21 се удължава с още 20 дена
mmoonnii, всъщност имаме още едно болно детенце от днес, така че пак се удължава. Може би няма смисъл да се притеснявам, ако хване варицела, хване, ако не, не.   

# 50
  • София
  • Мнения: 1 115
Да ,от 21 се удължава с още 20 дена
mmoonnii, всъщност имаме още едно болно детенце от днес, така че пак се удължава. Може би няма смисъл да се притеснявам, ако хване варицела, хване, ако не, не.   
Ами най-добре не го мисли.Викай си каквото стане.При нас сега няма болни деца,но аз още съм на тръни.Не се знае кой е виросоносител,но както казах каквото стане ........

# 51
  • София
  • Мнения: 388
В на дъщеря ми градината карантината свърши вчера.Имаше 8 болни деца.Нея за сега я подмина.Леко каране на шарката ви пожелавам

Колко време ви продължи карантината? Питам, защото в нашата група допълнителните занимания не се провеждат заради карантината и ми е интересно колко може да се проточи.
Не виждам проблем да се провеждат допълнителните дейности за групата, която е под карантина. Аз работя с деца и в момента навсякъде има варицела и/или скарлатина. Контактните деца се занимават в тяхната група или в помещение, което не се ползва от не контактните деца. Няма причина децата да се изолират и от доп. си занимания. По принцип при карантина се махат килимите в групата, плюшените играчки, прибират се пластмасовите шишета и се пие вода само от стерилизирани шолички, децата не излизат от групата, ползват отделен вход и пр. Нали се сещате, че това не се прави навсякъде.
Преди 3-4 години бях на практика в детска градина в Ирландия точно по време на епидемия на варицела в групата. Изобщо няма карантина, ограничения, ходят си на градина веднага щом завехнат пъпките и никой не изпада в драми.
На болните бързо оздравяване, на контактните- не го мислете. Peace

# 52
  • Мнения: 18 425
Не виждам проблем да се провеждат допълнителните дейности за групата, която е под карантина.

Ти не виждаш проблем, но в нашата градина се оказва проблем, защото групите по дейностите са организирани от двете втори групи, а в момента само едната е под карантина. Дори и да намерят свободно помещение и учителите да решат да поемат още един час, докато трае карантината или докато пламне и другата втора група, за плуването и ски-училището нищо не може да се измисли. А за тях най-много ме е яд  Confused

# 53
  • Мнения: 3 993
Е, все ще преживеете някак липсата на плуване и ски-училище за 1-2 месеца. Това да ти е проблема!  Simple Smile Peace

missmarina, споделям мнението ти.  Peace Имам подобни наблюдения: едно лято преди няколко години бяхме в хотел в Слънчев бряг с мини аква-парк, беше пълно с групи русначета около 10 годишни, които естествено по цял ден дивееха в басейните. Едно момче беше с току-що завехнали пъпки от шарка, не знам каква, българи като го видеха да играе във водата и се изнасяха бързо и тихо от басейна  Laughing, а на чужденците не им пукаше, не се страхуваха да ползват същия басейн.

# 54
  • Мнения: 1 508
Аз да ви попитам нещо, значи на моето хлапе му избиха първите пъпки  четвъртък вечерта. Има по лицето,главата, по задната част на краката ,на корема и гърба. Не съм ги броила, но изобщо не са много, повечето вече са кафяви няколко имат и корички. Не е имал темепература, не го сърби грам само започна да покашля и хленчеше първата и втората вечер. Дали ще излизат още пъпки? Лекарката каза след 7 дни да ходим да го види и да дадяла бележка за градината.  Седем дни на мен ,май малко ми се виждат въпреки ,че детето я кара явно много леко. Колко дни трябва да остане дедо вкъщи, докато се махне и последната пъпка ли?

# 55
  • BG
  • Мнения: 2 458
Аз да ви попитам нещо, значи на моето хлапе му избиха първите пъпки  четвъртък вечерта. Има по лицето,главата, по задната част на краката ,на корема и гърба. Не съм ги броила, но изобщо не са много, повечето вече са кафяви няколко имат и корички. Не е имал темепература, не го сърби грам само започна да покашля и хленчеше първата и втората вечер. Дали ще излизат още пъпки? Лекарката каза след 7 дни да ходим да го види и да дадяла бележка за градината.  Седем дни на мен ,май малко ми се виждат въпреки ,че детето я кара явно много леко. Колко дни трябва да остане дедо вкъщи, докато се махне и последната пъпка ли?

Моето се разболя на 19.01. (събота), изкара също като твоето - много леко. В четвъртък вече нямаше нови пъпки, всички стари бяха завехнали. В петък беше на контролен преглед и въпреки, че вече не е зарАзен, лекарката забрани събирането в група (бяхме канени вчера на детски РД и не отидохме) още една седмица, защото имунитетът му в момента бил на нула и може да прихване всичко. Така че не се тревожи, едва ли ще ви пуснат на градина дори и след като всички пъпки завехнат. Възможно е по принцип да има нов тласък на болестта, но при нас се размина, предполагам, че и при вас ще е така.
Най - интересното при нас е, че от всички контактни 10-тина деца в яслата, само моето се разболя. Другите са и тази седмица под карантина. Контактът беше на 02.01.

# 56
  • Мнения: 1 508
Благодаря  bouquet Нашето педи е малко шантаво и никога не съм сигурна какво точно да очаквам. Предупреди ме обаче да не у давам нищо имуностимулиращо дакото не започне да завяхва обрива. Да започна после с поправките на имунната система.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 560
monikss, дано при вас имуностимулантите да помогнат.

За малкия - понеже все още е по-податлив на болести от каката - питах педи как да го подсиля след шарката.
Умкалор не помогна, сополите се обърнаха на бронхит.
След като преборихме с бронхита, педи изписа Изопренозин-сироп по схема. В нас си е, не е ходил на ясла, пие си сиропа и тази сутрин стана с 38Т -> леко червено гърло.

Мисля да спра  да давам сиропи и прочие...
Ще кара на чай с мед (тук проблем няма) и плодове (хапва като цяло).

# 58
  • BG
  • Мнения: 2 458
Нашата лекарка каза никакви имуностимуланти. Но тя сигурно е имала предвид, че в януари трябваше да направя трети курс Бронховаксом, ама аз забравих  Embarassed. Със и без тях явно моето дете и едно вирулинче да има във въздуха, ще се пресегне и ще го хване от раз!  ooooh!

# 59
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....

Мисля да спра  да давам сиропи и прочие...
Ще кара на чай с мед (тук проблем няма) и плодове (хапва като цяло).

Това е правилно решение!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт