Витилиго

  • 224 073
  • 906
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 651
Диана, това за очите няма нищо общо, когато се депигментира ирис е по скоро червен. Това за различния цвят на очите си има име, но не помня как се казваше точно.

А както ти е казала звезделина - не се притеснявай - не всяко бяло петно е витилиго. Разлики в пигмента, могат да се получат след слънчево изгаряне или при някои видове лишеи. Сега си спомням, че детето на една приятелка беше получило някакъв вид лишей, прихванат от домашното куче - в началото имаше едно червеникаво и грапаво петно, а след като започна да заздравява беше по-бяло от останалата кожа, докато не изчезна съвсем.

  bouquet

# 136
  • Мнения: 1 063
 danitu, кълнове стават от всичко, даже и люцерна, която също се яде. Аз съм посочила в оня постинг за пшеничен зародиш- разликата е само във времето на покълване, няколко часа повече или по - малко. Но най - полезна си е пшеницата, за остеопороза соя и т.н.
 Диана и моя приятелка имаше подобна ситуация с детенцето на врата и се оказа нещо родилен белег, не е витилиго.
alexova, ще поразпитам аз тоя  Меланин.
И да мило b]danitu[/b], кълновете се ядят без да се белят, е ако има люспи, които сами се отделят, да. Сега правя и соя, а тя отделя сама люспи. Белят се единствено лешници, бадеми след покълване.
alexova, за познанията си, благодаря ти миличка, но аз знам недостатъчно, всичко дължа на майка ми, но и вие много ми помагате с вашия опит и също знания, от всеки съм научила нещо.

# 137
  • Мнения: 319
Здравейте пак, момичета, благодаря за отговорите относно щерката!

Цитат на: звезделина
link=topic=6954.msg1457299#msg1457299 date=1142522692
След време представям си какви опашки ще има пред вас Laughing Laughing Laughing

Това няма да го казвам на баща и, защото още отсега ще я заключи вкъщи  Laughing - много ревнив е спрямо нея!
На всички, които пишат тук и са засегнати от витилигото, пожелавам кураж! И не смятайте, че няколко петна могат да направят човека грозен - физическата красота  е до време, но красотата на душата е до гроб!
Относно погледите на околните - отдавна съм се убедила, че невежеството е най-разпространената болест по света, затова не обръщам никакво внимание на невежите хора, подминавам ги с усмивка! Дано и вие успявате да го постигнете!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 138
  • Мнения: 1 063
И като продължение на Диана за душата и аз вчера си мислех, даже много често си ми идва на ум за Платоновите думи: "че най - голямата грешка на лекарите е, че се опитват да излекуват тялото, без да лекуват душата, а тялото и душата са едно" (Платон древногръцки философ). Ето защо уважавам така хомеопатията, защото тя е холистичен метод, разглежда човека като триединство, лекува неговото физическо, емоционално и психическо ниво. В класическата медицина психосоматичната медицина е подобен метод. Всъщност вчера четох, че не нервите се увреждат, а емоциите - безпокойство, стрес, напрежение!
А видяхте ли в "Красива мама" ренци пуска това, което тук разглеждаме имаше постинг -тема, статия за невена.

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 14:53 от Иванджелин

# 139
  • Варна
  • Мнения: 138
Уф, нещо пак ме стегна, че дали ще го разкарам това...

Няма ДАЛИ, има КОГАТО ...   bouquet  bouquet  bouquet
Ей, danito, струва ли ми се или имаш ново отношение към "митлосването" на витилигото? Laughing Така те искам!!!!!
Доста трудно намирам по аптеките Neoxid-а. Явно е нещо сравнително ново и на някои места дори не са го чували!!!!
Иванджелин, след като си отиде първото ти витилиго, след колко време "се върна" отново? Сигурна ли си, че беше изчезнало напълно? Давам си сметка, че за всички нас, дори да се излекуваме, ще има постоянна опастност всичко да започне отначало, дори и от най-малкия стрес... Все пак не мажем да живеем в консервни кутии... Grinning
Но май не е време точно сега да мисля за това какво ще стане ако си излекувам и как точно ще трябва "да се опазвам"  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 140
  • Варна
  • Мнения: 138
danitu, това с обезцветяването та очите наистина ли си го виждала? Звучи доста страшно

# 141
  • Мнения: 1 063
nnnnn със сигурност беше изчезнало!!!И тогава не знаех, че е това и не ми се повтаря вече, но ми помогна пиенето на коприва и зелен чай. Дори не вземах витамини!Не се обърнах към специалист, появи се веднага (до 15 мин.), след като ми взеха кръв от вената за профилактичен преглед, а не от стрес! Задържа се около 2- 3 месеца (т.е. от август 2004 г. до края на същата - декември беше изчезнало). И "се върна" след мноого силен за мен стрес - март 2005 г. и порязване на пръст!Не стресчета. Три месеца след като изчезна, ако не беше големият ми стрес, може би нещата или щяха да се успокоят при мен или пак да се появи лятото при слънце. Или просто не ми се гадае.

# 142
  • Мнения: 4 651
Ей, danito, струва ли ми се или имаш ново отношение към "митлосването" на витилигото? Laughing Така те искам!!!!!

Ами какво да ви правя, вие сте силно "заразни" бе момичета Simple Smile Simple Smile Simple Smile

nnnnn, Неоксида винаги си го намирам без проблем, не ми се е случвало да няма. Обикновенно вземам от една аптека на пресечката на "Преслав" и "Направи си сам" или от Санита на центъра.

Иванджелин, вчера си намерих соя за покълване. Я ми кажи колко часа да я кисна, защото бащата на приятеля ми ме "наплаши", че не успял да покълне соя като се мъчил (и той се оказа фен, има канарчета и уж им прави за хапване, ама и той хапва покрай тях Simple Smile Simple Smile )

danitu, това с обезцветяването та очите наистина ли си го виждала? Звучи доста страшно

Виждала съм за съжаление, е има цветни лещи разбира се. Да пази господ, мен от това най- много ме е страх.

Айде стига черни мисли, хубава седмица на всички!   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 11:37 от danitu

# 143
  • Мнения: 1 063
Покълване на бобови семена (леща, соя, грах, боб) – накисват се във вода за около 18 – 24 ч.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 138
Възможно ли е да се появят петна от вътрешната страна на дланите? Струва ми се, че не съм виждала до сега...., но аз май имам там Cry

# 145
  • Мнения: 4 651
Възможно ли е да се появят петна от вътрешната страна на дланите? Струва ми се, че не съм виждала до сега...., но аз май имам там Cry

Ами възможно е за съжаление  Sad Sad Sad
Струва ми се, че доста бързо прогресира при теб? Какво и къде работиш? Нали знаеш, че може да е предизвикано от работа с химикали и някакви токсични в-ва, не знам обаче какви точно ?

Само Неоксида ли пиеш, за витамини питам?
Вземи си и още някакви витамини или добави само вит. С (поне още 500 мг/ден, в хапче Неоксид има още 200, така че да ти станат 700 на ден) + фолиева киселина

# 146
  • Мнения: 397
Аз имам петна по дланите, но там не се забелязват и са ми най-малкия проблем. Дразнят ме тези по пръстите, сега като погледна след едни неприятни преживелици миналата седмица и двата ми палеца побеляха целите + две симетрични петънца. Забелязала съм, че ако повече време съм била спокойна и усмихната петната се скриват - първо почервеняват и след това постепенно придобиват цвета на останалата кожа. Най-добре ми се отразява морето. Всяка година след лятната почивка имам премахнати няколко петънца. Обаче аз си се пържа здраво на слънцето. Имам две петънца от двете страни на бедрата точно под кръста и едното мъжът ми го е определил че прилича на целувка и така като порозовее целувката значи съм изгоряла  Laughing
М/у другото май всяко витилиго си е индивидуално различно. Мой познат е с петна по цялото тяло след силна уплаха от патици, когато бил дете. Веднага след като се уплашил от патките буквално на другия ден е побелял. Но досега вече повече от 20 години петната не са мръднали - нито са се увеличили, нито изчезнали. Също така в неговия род няма болни от витилиго. Аз по принцип съм много чувствителна и реагирам винаги и на всичко много емоционално, което е в моя вреда. Чета много литература с психологически релакс, преодоляване на стреса и всякакви такива като се стремя всячески да стана от тези безчувствени и студени хора, но не става......

# 147
  • Мнения: 397
Вижте на какво попаднах

http://forums.cjb.net/healthylife.html

# 148
  • Мнения: 4 651
Аз не смея да се пека, макар че във Варна живея. Ходя на плаж само заради приятеля ми и с него или като се наканим компанията. Събират ми се максимум 6,7 пъти на лято. И винаги параноично се оцапотвам с млека с най- високия фактор. Просто не искам да изпъкват петната. Имам и някаква слънчева алергия на всичкото огоре плюс много бенки, някой доста големи по рождение. Първите пъти като се покажа на слънце, дори и като тръгна с къса пола лятото, главно по краката ми избиват едни малки червени петънца, точно на като по яйцата от пуйка ако е виждал някой Simple Smile Simple Smile Simple Smile, поне на това ми приличат. Не сърби или нещо такова и след яко наливане с течности няколко дена се оправят, поне аз с това го свързвам.

При мен, поне първоначално, витилигото не беше свързано с преживян стрес или нещо такова, какъв ти стрес - 10-12 год хлапе бях, не си спомням вече. Първите петна бяха по краката, на места, които често бях удряла. Като малка кой какво прави аз все бях с "тротоарни екземи"  hahaha hahaha и до ден днешен все се бутам някъде и постоянно съм синя. Оня ден в легнало положение успях някак с петата на единия крак да си насиня другия крак, не ме питайте как  newsm78. Та при мен поне отначало си мислех, че петната са на местата на често травмирани места, но после вече нямаше логика и стреса определено е провокатор. Едното ми петно на окото се появи няколко часа след като изпаднах почи в нервна криза, защото забелязах едно малко петънце в ъгъла на същото око (сега като го погледна колко е малко и ме хваща яд). И на всичкото огоре си знаех че го има, само дето зимата почти не се забелязваше, докато един познат докато нещо обсъждахме ми каза - абе имаш някакво много интересно петънце на окото (без да споменава цвят, после се оказа, че говорел за малко кафяво петънце на ириса ми  ooooh! ).
И прибрах се аз у нас и уж нищо ми нямаше, ама като седнах пред ТВ и взех да мисля как пак се почва,след като дълги години нямах нови петна и голяма част се бяха депигментирали ..... Какво да ви кажа, мен ако питате със самонавиване или самовнушение, както искате го наричайте, можете да се излекувате и можете да се наврете в .... да не казвам какво. И седя и мисля аз патката и като ми стана зле, брей седя и не си чувствам ни ръце, ни глава, и седя и ми пада главата надолу, все едно на нищо не се държи, че като ревнах от страх, взех акъла на приятеля ми. Успокои ме някак, ама аз лежа и продължавам да се навивам и си мисля ей сега утре като се събудя и ще съм с ново петно. На сутринта - .... факт.

Отплеснах се, приказливо ми е май тази вечер Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 149
  • Варна
  • Мнения: 138
Работя с много хора...., а работота с хора винаги е свързана с напрежение Sad Всъщност аз винаги съм изпитвала страх от това заболяване
Винаги май не точно, но от момента, в който партньор по договор изпрати своя служителка да ми донесе някои документи. Тя страдаше от витилиго, много напреднало. тогава си дадох сметка, колко сме щастливи ние родените "ОБИКНОВЕННИ", че се вписваме в "стадото". От тогава изпитвах притеснение от това витилиго. Това лято забелязах, че се е появило по ръцете на мой приятел. Отново се притесних, че май никой не е застрахован от това.
И както често става,  връхлита те това от което най-много се страхуваш!!!!! Cry

Общи условия

Активация на акаунт