Витилиго

  • 224 240
  • 906
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 138
Аз пък съм сигурна, че никога не можеш  да го преодолееш, дори след години.   TiredМоже да свикнеш със странните погледи, може дори да почнеш да ги приемаш, но никога, сигурна съм, никога няма да се почустваш добре "в кожата си" и да се успокоиш. Разбира се, има много по-страшно неща -всички го знаем - но тази мисъл носи временно успокоение - до следващия странен поглед.
В природата съществата се изменят обикновено след промяна на средата, в която живеят - стават по=приспособими към нея и по-незабележими за враговете си. С други думи по-съвършенни Grinning Laughing Промяната започва от едно или две, докато всички добият новия си вид.
Може и ние да сме по-добрата раса - променената smile3503 newsm62
Шегувам се, разбира се. Днес ми е малко отнесено.....

# 226
  • на село
  • Мнения: 3 898
Момичета бях писала по в началото, че и аз имам същия козметичен / както го наричат, някои лекари/ проблем и бях се отказала да се боря с пустото витилиго, но като ви чета се амбицирах да опитам още нещо, та си взех Пигменто, но искам да питам Неоксид-а / не съм сигурна, че точно така се казваше/ на коя фирма е, за да мога по- лесно да го намеря.
Благодаря предварително за отговорите  Hug!

# 227
  • Мнения: 4 651
НелиСА, Neoxid има навсякъде по принцип, едва ли ще е трудно да намериш. Иначе: "Произведено от "Сана-С" ЕООД гр. София, Разсадника 30, по лиценз на Neopharm Ltd.

veni_ra, ще преведа тия дни за кремчетата, че през седмицата нямам много време. Накратко Chromelin е на принципа "бърз тен", а Dermablend продуктите са оцветители един вид.

# 228
  • на село
  • Мнения: 3 898
danitu благодаря ти, да си призная не съм проверила още в аптеките, но исках да съм подготвена, ако го няма и вземат да го поръчват.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета,
днес ми попадна една статия за вит. В9 или фолева киселина. Там пишеше, че приемането на по-високи дози от необходимите дневно, което е около 0,004 мг. или 1 стандартна таблетка - води до повишен риск от рак на гърдата. Чували ли сте нещо подобно и по колко таблетки пиете вие?

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 21:55 от nnnnn

# 230
  • Мнения: 1 063
danitu, Кадурина ми каза, че на пазара в САЩ се обръща внимание основно на козметика, само това е новото, че се насочват към разработване на такива продукти. Аз за сега съм си доволна от крема на Ла Рош, който ми препоръча.   bouquet
Купих си и крем Пигменто - около 8 лв. Но към него трябва да се закупи и вазелин. Обаче, рових в сайта на chark и не можах да открия нищо за това дали може да се използва за около очите - на мен ми е само там. И понеже не е толкова безопасен (поне по упътване), изобще се чудя какво да правя? В най-скоро време ще реша- или ще им пиша или ще се обадя да питам вносителя?  Реших да продължа с 2 -ра опаковка Пигменто таблетки (заради крема).
Звезделина, това, което пиеш Лакта флор не съм го виждала на пазара. Звучи ми добре. Понеже доста от добавките са ми познати покрай мъжа ми. Български продукт ли е?
Успех на всички!

# 231
Здравейте на всички. С неделя бях на открито на една вила и реших да пробвам Пигменто крем . Намазах петната по лицето си (около устата) и едно петно на ръката. Използвах вазелин, но не много сериозно. В понеделник се събудих с малиново червен цвят около устата и ужасни болки . И втори ден съм с ужасни изгаряния там, където съм се мазала. Та искам да питам, някой получавал ли е такива изгаряния от крем Пигменто и има ли специален вазелин към него ? От 2 седмици пия и Пигленто и цялата ми кожа има неестествено розов отенък. И при вас ли е така или пак съм прекалила със сока от моркови и червено цвекло ?  Успешна седмица на всички Laughing

# 232
  • Мнения: 4 651
Мила според мен си изгоряла, не знам колко са ти големи петната, но излагане на слънце, намазана с какъвто и да е крем за витилиго  - НЕ ПОВЕЧЕ от 10-15 мин!!!

# 233
Мила според мен си изгоряла, не знам колко са ти големи петната, но излагане на слънце, намазана с какъвто и да е крем за витилиго  - НЕ ПОВЕЧЕ от 10-15 мин!!!
Това го знам ,разбира се.  Не съм се пекла директно, бях под орехова сянка. По лицето имам и други петна (около очите), на тях нищо им няма. Освен това петното на ръката, което също намазах  не съм го показвала въобще на слънце ( хайде 5 мин. на сянка под орех, след това се облякох). Явно кожата ми е много чувствителна, на PUVE терапия (дано не греша името) се зачервявах така, но  не ме е боляло така, както сега.  bouquet

# 234
  • Мнения: 4 651
Мила според мен си изгоряла, не знам колко са ти големи петната, но излагане на слънце, намазана с какъвто и да е крем за витилиго  - НЕ ПОВЕЧЕ от 10-15 мин!!!
Това го знам ,разбира се.  Не съм се пекла директно, бях под орехова сянка. По лицето имам и други петна (около очите), на тях нищо им няма. Освен това петното на ръката, което също намазах  не съм го показвала въобще на слънце ( хайде 5 мин. на сянка под орех, след това се облякох). Явно кожата ми е много чувствителна, на PUVE терапия (дано не греша името) се зачервявах така, но  не ме е боляло така, както сега.  bouquet

Хъм не знам тогава, да кажат другите, ако са почнали крема, аз още не съм  newsm78

# 235
  • Мнения: 1 063
Писах им аз на тия от Charak преди два дни специално за крема, дали е безопасно за ползването му около очите и още не са ми отговорили. Изобщо тоя крем нещо ме притеснява. Така, че още не съм го ползвала. Но аз съм от петък с мн. неприятна настинка и за съжаление съм изоставила/спряла цялото лечение на витилиго (не ми е до това, едва гледам). Само успях да изпия една таблетка от тези с тирозин и се разболях. ViP, не знам какво да ти кажа освен да те успокоя, дано това са някакви лечебни ефекти от крема. А и ти да не си алергична към някоя от съставките? Дано се възстановиш по-бързо. Аз един път си изпатих от една маска за лице и оттогава се старая да не експериментирам нищо ново - крем за лице, маска или друго- директно върху лицето. Вазелина ми е съвсем обикновен, само казах на аптекарката, че ми трябва за около очите.
В сайта на Charak за съжаление информацията за таблетките и крема е мн. обща и покрай таблетките са вмъкнали няколко думи за крема. А за сяра в крем, някакво мнение?

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 14:28 от Иванджелин

# 236
Току що говорих с д-р Николов от "Си Плюс" и  той каза , че в възможно зачервяване и мехури от крем Пигменто. Така , че внимателно с крема , особено по лището .Трети ден съм в ужасно състояние- мехури, зачервявания. И на всичко отгоре боли, също като изгоряло. Все едно съм целунала печка.  Naughty

# 237
  • Мнения: 4 651
Какво значи това, стрничен ефект ли е или "нормално"?

# 238
  • Мнения: 1 063
В листовката на крема пише: "Внимание: В някои случаи в резултат на свръхчувствителност може да се наблюдава възпаление на кожата и образуване на мехурчета. Въпреки това употребата на крема не бива да се прекъсва. Някои пациенти могат да употребяват крема подходящо смесен с вазелин". И още инфо, че при клинично изследване на крема при левкодерма, резултатите са положителни при 60 %. VIP, в твоя крем нямаше ли листовка? Още вчера щях да напиша цитата, ако знаех.

# 239
  • Мнения: 4 651
Хъм, не бива да се прекъсва крема въпреки възпалението и мехурчетата? Тия добре ли са? Аз все си мисля, че ако на раздразнена кожа продължиш да я дразниш ще си докараш не мехурчета, ами рани  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт