Обезкосмяване - как да кажа на майка ми

  • 9 489
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 589
Много задълбахте-какви емоционални връзки,какви чудеса.Става дума за най-обикновенно обезкосмяване.Като започне да си маха космите от интимните зони пак ли трябва да търси майка си за емоционална подкрепа.Какво като е 7-ми клас,отделна личност е,достатъчно голяма за да взема сама решение какво да прави с космите си.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 027
...толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!
Ако говорим за емоционална подкрепа, за мен е важна, ДА! Става въпрос за нормален, обикновен, непринуден разговор между две жени-майка и дъщеря. Поне аз така се опитвам да разговарям с дъщерите си.
Не толкова дали мама ще даде съгласието си за обезкосмяването, а по-скоро за връзката и споделянето между двете - да обсъдят кой е най-подходящия метод, майката да препоръча добър козметик или пък какъв  епилатор да се закупи т.н.

Важна е и финансовата страна. Чета в темата "Тийнейджъри и джобни пари" и разбирам, че някои майки дават по 2лв. на ден джобни на децата си. Ако авторката на темата получава по толкова, малко трудно ще отдели парички за качествен епилатор.
За лазерна епилация пък изобщо не говорим, там трябва писмено съгласие на родител, ако детето е под 18г.

П.П. Е, ако майката е старомодна и твърдо против обезкосмяването, то не е нужна никаква подкрепа от нейна страна. Една самобръсначка струва стотинки. Peace

Подкрепям Peace. Не става дума въобще да се търси одобрението на майката за нещо толкова естествено, а  просто в непринуден разговор да се коментират между двете вариантите.

Колкото до финансовата част, момичето индиректно го е казало. Wink Престрашило се е и въпреки неодобрението  на майката  е ползвало неведнъж  бръсначката. Два извода - или не знае за по-ефективни, по-дълготрайни и по-безопасни  методи на обезкосмяване от бръсненето ( именно за които е трябвало да има предхождащ диалог майка -дъщеря), или знае добре кое е по-доброто, но не разполага с достатъчно парички за целта ( за което също трябва помощ от родител). Peace


И да, Фран е права, има немалко деца, които разполагат с малко джобни, при това  и в  по-голяма възраст от 13 години ( гимназисти). Не съдете по това колко вие давате на децата си. Хората са различни и имат различни финансови възможности.

# 17
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за съветите  Simple Smile Ще опитам да отворя темата и ще поговоря с нея за това. Надявам се да намеря подкрепата и всичко да е наред. За джобните ми, получавам по 2лв и е немислимо да събера толкова пари за епилатор... До колкото това за различните методи за обезкосмяване, знам кой е най-добрият метод, но нямам тази възможност да го правя

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 2 497
Задължително говори с майка си и й покажи, че ти е неудобно и не се чувстваш добре.
Мен ме беше срам навремето да си призная, че ми е неудобно, и хванах самобръсначката - сега страдам с краката до коленете. Ама тогава майка ми не е била много образована на тема епилация и тя е карала с бръснача, та единствената алтернатива, която ми предложи, беше епилаторът, след като аз вече се бях депресирала колко черни ми стават краката. Даже беше против да си го купувам, щяло да ме боли... Еми, боля ме и затова до ден днешен карам с бръснача.
Направих същата грешка и с корема и сега и там се епилирам.
Въобще тая самобръсначка я зарязвай и отивай на кола маска. Ако почнеш от сега докато станеш на 18 ще имаш супер тяло и ще ходиш на козметик веднъж в месеца, а няма като мен да се бръснеш при всяко влизане в банята... =)

# 20
  • Мнения: 1 127
Дано майката на авторката прояви разбиране. Навремето аз имах сходни проблеми с баща ми. Знам какво е.  Rolling Eyes
При всички положения бръсненето е възможно най-неудачният метод.
Епилация, коламаска, в краен случай депилиращ крем/има и не толкова скъпи/.
Успех в разговора с мама! Дано те разбере и прояви съпричастност!  Hug

 

# 21
  • Мнения: 21 440
С риск да кажа нещо политически некоректно - толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!


 И аз това щях да питам.
 
 Като забележи майка ти - казваш и, че космите те притесняват, и сред другите ти създават проблем. И не влизаш в спорове малка ли си, голяма ли си. На 13 години човек може да отговаря за собствените си косми.
  Обаче недей със самобръсначка. Ползвай ленти, или кремчета.

# 22
  • Мнения: 4
Напълно разбирам момичето! Аз съм също на 13 и майка ми е твърдо против. Само където аз още не съм почнала, но зимата твърдо ми помага с дългите ръкави. Това лято ще си взема епилатор и това е. Според майка ми ще стане по-зле и не трябва да съм като другите. Говорила съм и какво ли не и то направо, ама инат и това си е. От лятото съм си решила на своя глава почвам, пък ако ще да ми се кара smile3516

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
Според майка ми ще стане по-зле и не трябва да съм като другите.

За съжаление, не е единствената, която мисли по този начин. Бабата на дъщеря ми я убеждава за същото, като и мен ме обвинява, че съм лоша майка, защото позволявам на детето да го прави. Добре че подобна разлика в мисленето на поколенията не е чак толкова често срещана.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 497
Няма как да стане по-зле. Майка ти се притеснява като всяка друга майка да не станеш "горила" ако се почнеш от малка, но това може да стане само ако ползваш самобръсначка.
Повечето майки смятат за ранна тази възраст за обескосмяване, защото (зависи кой набор е твоята де) те са почнали по-късно или въобще не са почвали. Само че не разбират, че в деншно време не е така и това може да бъде комплекс на детето.
Една моя съученичка до 11 клас (това 2006-а година) си ходеше с мустаци, защото майка й я наказваше само при мисълта да си ги махне. Ама не мъх, а гъсти, черни мустаци. Чак като навърши 18 и ги махнаха.

# 25
  • Мнения: 1 127
Няма как да стане по-зле. Майка ти се притеснява като всяка друга майка да не станеш "горила" ако се почнеш от малка, но това може да стане само ако ползваш самобръсначка.


 Peace При използване на подходящи методи различни от бръснене, няма такава опасност.
К`ви са тия родители, вместо да предразполагат децата, и заедно да намерят подходящия начин...
И моят баща бе такъв навремето, ужасТ. ooooh!
Много е важно все пак за коя част на тялото става въпрос,  консултация със специалист, или козметик няма да е лоша. Peace

# 26
  • Мнения: 1 252
Мило момиче само не с бръснач, купи си епилатор, или си запиши час при козметик. Нима е толкова важно майка ти да знае, че се обезкосмяваш. Ами да е забелязала, да те е насочила! да е видяла, че имаш проблем! Не се вини.


 Peace При използване на подходящи методи различни от бръснене, няма такава опасност.
К`ви са тия родители, вместо да предразполагат децата, и заедно да намерят подходящия начин...
И моят баща бе такъв навремето, ужасТ. ooooh!
Много е важно все пак за коя част на тялото става въпрос,  консултация със специалист, или козметик няма да е лоша. Peace

 
Peace Подкрепям! И съм изумена, че все още има такива родители. Мислех, че това е било валидно за поколението на моята майка, в едно съвсем друго време, но не би. Защото и аз направих като авторката на темата, дълго се крих, докато не ме видя сама и досещате се. Mr. Green





















Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 11:28 от Рoсна kитка

# 27
  • София
  • Мнения: 2 497
И аз се криех навремето, а и нямах друг избор, защото моята майка не знаеше за други методи, освен самобръсначката и топла кола маска, която според нея много боли и са си я правели в домашни условия.
Само дето и аз не знаех нищо и бях подхванала бръсначката и сега заради тази грешка си епилирам ежеседмично почти цялото тяло.

# 28
  • Мнения: 4
Благодаря ви за съветите... но не ми дава.. и ще си действам по моят си начин =)

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Събери си пари от рожден ден, нова година   или  подобни поводи и си купи епилатор. ето Ноеми ти е дала линк с машинка на далавера.
Щом не иска да ти даде пари. Другия вариант е да поискаш от баща си.

Общи условия

Активация на акаунт