Айде малко за баенето

  • 12 723
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!Искам да ви попитам знаете ли в Стара Загора или областа на има жена наистина добра в баенето за уплах.Спешно ми трябва за детето ми !

# 1
  • Мнения: 168
Що не вземеш да се помолиш поне малко за детето си?

# 2
  • Мнения: 6 584
А какво значи ,,баене,,? Питам съвсем сериозно без грам ирония....

# 3
  • Мнения: 30

ами  баене какво означава и аз не мога точно да го определя.Изглежда някакво влияние незнам но има определено ефект.Изпитала съм го върху себе си и върху детето ми.Не всеки човек може да бае.Това е изглежда дарба.Имах една баба много близка,която винаги ни е помагала с баене за уроки и уплах но за съжеление тя вече не може поради здравословни причини .
 

# 4
  • София
  • Мнения: 3 836
Иди в църква и протечете молитва за детето. Баенето са бабини деветини.

# 5
  • Мнения: 30
Може би и църква ще помогне но предпочитам баене.Не вярвам че са бабини девитини защото аз лично сам го изпитвала върху себе си и ефекта беше повече от ясен.

# 6
  • Мнения: 24
Цитат
предпочитам баене

Оставете баенето, това са глупости. Вие може и да сте се почувствали добре след такава процедура, но това са дължи на самоуспокоението, че е направено нещо и внушението, че ще помогне , не на качествата на бавачката или на баенето като метод. Ако детето има страхови преживявания потърсете специалист - детски психолог или детски психиатър.

# 7
  • Мнения: 814
А какъв е проблема на детето, че точно баенето ще му помогне?

# 8
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Иди в църква и протечете молитва за детето. Баенето са бабини деветини.
Много обичам, когато някой от раз отхвърля нещо от собствено предубеждение. Никой не те кара ти да си водиш детето, жената просто иска информация за нещо, ако не можеш да дадеш такава, защо се месиш?

# 9
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Иди в църква и протечете молитва за детето. Баенето са бабини деветини.
Много обичам, когато някой от раз отхвърля нещо от собствено предубеждение. Никой не те кара ти да си водиш детето, жената просто иска информация за нещо, ако не можеш да дадеш такава, защо се месиш?
newsm10 newsm10

# 10
  • До морето :)
  • Мнения: 328
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?

# 11
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?
И  молитвата е като баенето, просто изречени думи. Един вярва в едно, друг в друго.

# 12
  • До морето :)
  • Мнения: 328
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?
И  молитвата е като баенето, просто изречени думи. Един вярва в едно, друг в друго.
Да де, затова ми е интересно защо толкова напират за молитва, а не за баене.  Laughing

# 13
  • Мнения: 30
Ами проблема с детето е че то е на 11 месеца много ми е буен както има една приказка "Шило в торба седи ли " Grinning.Та по въпроса.Като го къпя в коритото,тои никога не ми седи мирен и се изправя,кляка,пълзи но само не и да седи.И до като се опитвах да му измия главата,се подхлазна завъртя се и падна и си удари главата.Изплаши се рева доста дълго колкото и да го успокоявах ... апък аз как се уплаших не е истина ... И на следващия ден забелязвам как е по-страхлив,прави крачки по принцип ще прохожда скоро но след този случай един страхлив не смее да се пусне,не иска да го оставям на земята,реве да го нося и си смуче бибата и мълчи.Просто има промяна аз го виждам стреснат е .Даже в коритото мирен седи.Към днешна дата ече пак почна нали да си е като преди,но уплахата остава.

# 14
  • Мнения: 24
А вие на колко години сте? Водихте ли детето на лекар? Удар (особено силен) в областта на главата на тази възраст е нещо изключително опасно.
Нормално е да е по-предпазливо детето няколко дни, постепенно ще се върне към предишното си състояние. Как преценявате, че има останал уплах?
Не търсете баячки, а лекари при нужда и се отнасяите отговорно към здравето на детето, намерете някой да ви помага при къпането, ако ви затруднява.

# 15
  • Мнения: 30
на 21 съм.Мисля че съм наясно кога детето се е ударило лощо и му трябва лекар,което до сега не се е случавало,слава богу.Обръщам много внимание на здравето на детето си,даже прекалено много за това се притеснявам за най-малкото нещо и търся алтернатива.Удара не беше силен простпо се удари и се уплаши.Да устава уплаха в всеки човек остава.Не искам така да ми приемате запитването за баене все едно съм безотговорна майка която не и се кара детето на лекар а търси баби баячки.Видяла съм лек от това както казах.Има си достатчно признаци за последици след по сериозен удар,с които сам на ясно и съм изчела.Мойто дете ги няма.

# 16
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
на 21 съм.Мисля че съм наясно кога детето се е ударило лощо и му трябва лекар,което до сега не се е случавало,слава богу.Обръщам много внимание на здравето на детето си,даже прекалено много за това се притеснявам за най-малкото нещо и търся алтернатива.Удара не беше силен простпо се удари и се уплаши.Да устава уплаха в всеки човек остава.Не искам така да ми приемате запитването за баене все едно съм безотговорна майка която не и се кара детето на лекар а търси баби баячки.Видяла съм лек от това както казах.Има си достатчно признаци за последици след по сериозен удар,с които сам на ясно и съм изчела.Мойто дете ги няма.
Изобщо  не си длъжна да даваш обяснения на никой,за каквото и да е било.Просто явно във този форум са се събрали много безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи. ooooh!

П.С. Извинявам се за тона си ,но наистина нападнахте момичето,а тя просто попита за нещо което я интересува,а не искаше съвети как да си гледа детето.

pupinka9111,дано бързо преодолее страха си детенце! Hug

# 17
  • Мнения: 30
Изобщо  не си длъжна да даваш обяснения на никой,за каквото и да е било.Просто явно във този форум са се събрали много безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи. ooooh!

П.С. Извинявам се за тона си ,но наистина нападнахте момичето,а тя просто попита за нещо което я интересува,а не искаше съвети как да си гледа детето.

pupinka9111,дано бързо преодолее страха си детенце! Hug
Благодаря за подкрепата.Да вече е много по-добре пак стана калпазанче,но както казах тя уплахата си остава,просто искам да се отърси от нея

# 18
  • Мнения: 154
Аз вярвам, че баячките помагат, но честно казано в случая си мисля, че не ти трябва.
Детенцето ти има да пада и става още толкова много пъти.....

# 19
  • Мнения: 24
Цитат
безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи.

Лоши неща се случват на всички, въпроса е какво правим когато се случат.
Ходенето на баячки не е пример за отговорно родителство.
Явно много жени не са успели да излязат от детската наивност и "вярват" на баячки. Странно, че само в България и Турция има такива субекти.

# 20
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Цитат
безупречни майки,на който никога нищо лошо не може да се случи.

Лоши неща се случват на всички, въпроса е какво правим когато се случат.
Ходенето на баячки не е пример за отговорно родителство.
Явно много жени не са успели да излязат от детската наивност и "вярват" на баячки. Странно, че само в България и Турция има такива субекти.
Ами да, то къде, къде по- отговорно е да отиде да му теглят една молитва.
Стана пределно ясно, че детето не се нуждае от лекарска помощ. Стига сте обсъждали предпочитанието на момичето, ако имате адрес на подобен човек, споделете, ако не, не се месете.
Извинявам се за тона.

# 21
  • Мнения: 154
Ох айде моля ви се, баенето не е нещо, което може да ви навреди. На мен лично ми помогна много, сигурно съм си внушила, но сама не успях да се справя с проблема.

# 22
  • Мнения: 30
Напално съм съгласна.Въпрос на предпочитания и на опит е .Аз съм видяла много облекчения от баене.Внушение ли е какво е незнам но има.Как си обеснявате плач на дете неутешим след гости,носих го вода му давах плюе,биба плюе,из стаите го водя му показвам неща който по принцип са му интересни реве и не иска нищо,до като не званах на наща баба която вече за съжеление не може да бае и в мига в който почна да бая той се успокои и заспа в рацете ми .

# 23
  • Мнения: 24
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".

# 24
  • Мнения: 154
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".
Оф хайде стига, аз бях на 13, когато ми се случи подобно нещо, много неща ми бяха в главата, бях се стресирала за разни неща, в един момент просто ми трябваше помощ, и дядо ми ме заведе на баячка. Малко след това почувствах страхотно успокоение, не знам какво ми дрънка бабата(помня, че бях със затворени очи и тя нещо дрънкаше, нямам представа какво, не я разбирах), но ми помогна.
Само да допълня, че е много по-добре от съвременните методи с антидепресанти   Peace

# 25
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".
Оф хайде стига, аз бях на 13, когато ми се случи подобно нещо, много неща ми бяха в главата, бях се стресирала за разни неща, в един момент просто ми трябваше помощ, и дядо ми ме заведе на баячка. Малко след това почувствах страхотно успокоение, не знам какво ми дрънка бабата(помня, че бях със затворени очи и тя нещо дрънкаше, нямам представа какво, не я разбирах), но ми помогна.
Само да допълня, че е много по-добре от съвременните методи с антидепресанти   Peace
Абсолютно е вярно, че този метод е много по- добър от антидепресантите. И молитвата е по- добра от тях. Въпросът е човек да си внуши, че се лекува, че се прави нещо за душевното му успокоение. Никой не казва, че трябва да заместваме доктор, че трябва да хукнем по врачки и баячки.... И аз съм водила малката да и баят и на мен са ми баяли. Но не за болест или при неразположение, а при засилена нервност, когато нищо друго от обичайните дейности не помага. Е, успокоява се. И, да, не съм неопитна 21 годишна девойка.... И как ще обясните вярата на възрастните жени, отново с неопитност или със старческо слабоумие!? И пак повтарям, не става въпрос да заместиш лекаря при болест, а за успокоение, не за лечение.

# 26
  • Мнения: 24
Цитат
И как ще обясните вярата на възрастните жени,
Такъв им е светогледа, че малка част от тях вярват и им помага. Никой не оспорва, че всяко нещо за което човек вярва, че ще му помогне, действително има такъв плацебо ефект. Интересно, как само жени  вярват на баячки и то само в България и Турция. Разбира се ,няма предвид всички жени в тези страни, само една малка част. Вероятно по-емоционални и доверчиви.

# 27
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Тиги, защо твърдиш, че тези вярвания са само в България и Турция??? Това не е вярно! Имам роднини в Румъния, там също се вярва в това, масово и то много по- масово. Наблюденията са върху хора от различна възраст и образование. Също съм се сблъсквала и с украинки и рускини с подобни вярвания и то не живеещи в България. И сега да не вземеш да си помислиш, че съм някоя маниачка и специално ги търся. Не, просто съм прекарвала доста време в тези държави, имам много контакти и приятели. Леля ми от 10 години живее в Гърция и от нея знам, че те даже се вманиачават по тази тема.

# 28
  • Мнения: 24
Да виж за тези държави със силно влияние от културата на бившата османска империя и от Азия е напълно възможно да ги има. Аз не съм контактувала с Румънци. Интересно ми е много за рускините и украинките, те в нашето баене ли вярват или има разлика? По принцип рускини и гъркините са много суеверни, което е странно, като се има предвид колко силна е православната църква там.
Понеже имам наблюдения върху западни страни само, съм генерализирала, възможно е напълно да има и в други азиатски държави или в Африка. Все пак е културно обусловено разпространението и по полов признак (не съм виждала мъж да не мисли, че това е глупост). Хората на запад много се смеят като им разказвам за тези ни обичаи, за логически мислещите хора това си е наша малка лудост. Но и в България не се вярва от много хора, главно от тези чиито семейства произхождат от селата. В градовете, особено по-големите няма много баячки. На мода са навлезлите от запада екстрасенси и астролози.

# 29
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз пък познавам много мъже които вярват в баячки.  Laughing Просто те са по-прикрити

# 30
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз пък познавам много мъже които вярват в баячки.  Laughing Просто те са по-прикрити
И аз.
Тиги, извинявай, но ти такива умозаключения правиш, все едно си провела специално социологическо изследване по въпроса. Кой от къде бил и как вярвал. Например едната ми приятелка рускиня е от С. Петербург, от много богато семейство, човек рационален.... Пак казвам, че това е въпрос на една вътрешна настройка. И не забравяй, че преди християнството сме били езичници и много от обичаите ни са останали от този период, па макар и облечени в друга дреха (кукери, сурваки, нестинарство...... и още много).

# 31
  • Мнения: 24
Аз не съм правила изследвания, но съм чела доста такива. Препоръчвам Иван Хаджийски за всичко свързано с народопсихологията на българина. Там са обяснени светогледа и вярванията на старите българи и кое от къде идва. 
Темата тук е само за баячките, не обсъждаме сходни практики затова пак ще попитам, понеже наистина е много интересно в Русия точно баячки ли има? Можеш ли да ми дадеш думата с която ги наричат на руски, ще ми е интересно да прочета.
 
Цитат
И не забравяй, че преди християнството сме били езичници и много от обичаите ни са останали от този период, па макар и облечени в друга дреха (кукери, сурваки, нестинарство...... и още много
Да, но баенето е от османската култура, териториите на разпространение на баенето които ти си изброила са се включвали в нея, разбира се не до Санкт Петербург. Затова се учудих, за Русия и ако ти е възможно би било интересно да разкажеш за това повече.

# 32
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз не съм навътре в баенето, но когато това се извършва съм чувала да се споменава Дева Мария. И като цяло май се казва молитва.  newsm78

# 33
  • Мнения: 24
Лече-Буболече, ти при една баячка ли си била или при няколко? При всички ли се споменава света Богородица?
Баенето няма нищо общо с молитвата. Прилича на заклинание, най-близкото нещо за което се сещам за сравнение са заклинанията при бяла и черна магия. Самата идея за тях също е останала само в Азия, Африка, Балканските страни и Русия и част от бившите и републики. Но както и при баенето тези практики вече не са модерни, свързват се със селото (и в градовете има единични случай на почитатели, както е даден пример по-горе, но това е рядкост).
Разбира се, твърде вероятно е част от баячките да са включили и името на Богородица. Приемните на доста екстрасенси, врачки и какви ли не също са богато украсени с икони.

# 34
  • До морето :)
  • Мнения: 328
В момента се сещам за 2, и двете споменаваха Богородица. Имам и близка която може да бая, и тя го е потвърдила.  newsm78 Затова се зачудих.
За градове и села - моля, моля, но това си е до вяра, не до населено място, нито до образование, да възможности и т.н.
Аз също съм на мнение, че ако вярваш е нещо, то то може да ти помогне/навреди. Магии, уруки, вяра. Всеки сам решава в какво да вярва. Аз съм никоя, за да съдя! Но не правилно да се казва: Недей да ходиш при баячка, иди в църквата!  Peace

ПП: Също знам, че на непокръстен човек не може да се бае, защото не хващало. Тука пак идва елементът с религията.  Peace

# 35
  • Мнения: 24
Цитат
Тука пак идва елементът с религията.
Това не е религия , а псевдо-религия, злоупотреба с религията. Църквата е категорично против всякакви окултни практики.
Селото за мен е нещо хубаво, но е исторически факт, че тези практики водят началото си от там, почти всяко село си е имало баячка. В днешно време в градовете, дори София за щастие те са голяма рядкост. Темата тук също не се радва на интерес -три странички за толкова време.
Цитат
Но не правилно да се казва: Недей да ходиш при баячка, иди в църквата!
И аз се чудя дали има смисъл да се дава такъв съвет, ако човека на е религиозен. Жената,която го беше написала е добронамерена, все пак.

# 36
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Абе бившата ми кандидат-свекърва е баячка и в Бургас почти във всеки блок си има по една такава.  Grinning

# 37
  • Мнения: 24
Леле, какво става с Бургас? Гледат внуците, явно.

# 38
  • Мнения: 154
Темата тук също не се радва на интерес -три странички за толкова време.
Щото баенето не е кой знае какво, ясно е на всеки, че не може да те отърве от сериозни проблеми. За мен баенето си има много простичко и съвсем логично обяснение, няма нищо свръхестествено.

# 39
  • Мнения: 1 376
Цитат
Тука пак идва елементът с религията.
Това не е религия , а псевдо-религия, злоупотреба с религията. Църквата е категорично против всякакви окултни практики.
Чудно ми е тогава като каква да определим практиката в един храм над Пловдив - връзване на бесове?

# 40
  • Мнения: 2
Цитат
Как си обеснявате
Обяснението е, че сте млада и неопитната, очевидно по-емоционална майка. Бабата-баячка е стара и е видяла десетки деца и изплашени/объркани хора. Вашето емоционално състояние се предава на детето. Щом вие сте спокойна и то е спокойно.  С времето и вие ще се научите да правите такива "чудеса".
Оф, айде стига глупости на търкалета и изтъркани фрази .Като явно не вярвате на  такива работи ,не знам защо изобщо четете и си давате мнението тук.Може по да сте полезни  на друго място с него.Аз лично върху себе си, децата и внуците съм изпитала това баене от баба и мога да споря до безкрай че помага.Дразня се от некомпетентни съвети.

# 41
  • Мнения: 30
Ето и резултата.Ходих ме на баячка весиму за оплаха.Ефекта е положителен.Детето ми е буйно като преди,прохожда не го е страх и в коритото доволна сам !

# 42
  • Мнения: 2
Ето и резултата.Ходих ме на баячка весиму за оплаха.Ефекта е положителен.Детето ми е буйно като преди,прохожда не го е страх и в коритото доволна сам !
Малко пъти пиша, но много чета.Ето за това не се въздържах и  се намесих и в предният ми пост.Мили мами не се срамувайте да търсите лек  за каквото и да било.Не отричам медицината в никакъв случай но, някой път тя е безсилна да ни помогне за дребни неща.На много от вас ще ви се стори смешно бабиното баене от страх и уроки но това е истината.Те помагат. Peace

# 43
  • Мнения: 228
Кандидатствах за работа. Приеха ме. Но не приеха едно момиче, с което се запознах. Стисна ми ръката и през зъби ми честити новата работа. Два дни ми се виеше свят, гадеше ми се и ми беше много лошо. Свекърва ми каза да отида при една нейна позната да ми бае. След "процедурата" докато се прибера вече бях добре. Баячката ми каза, че някой ми е завидял и от това ми е лошо, каза, че е жена, описа ми прическата й, телосложението й  /тя хвърля брашно на стената и там вижда фигурките/. Не знам дали съм си внушила, че баенето ми е помогнало, но дори и така да е, важното е, че се оправих тогава. Кой знае, може би това, което казват баячките докато баят влияе по някакъв начин.  Rolling Eyes

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
Който не го е изпитал на собствен гръб, няма как да знае...
Започвам хронологично:
1. Бях 5-6 клас и се бяхме събрали, да гледаме филми... Гледахме Джак изкормвача - след това повече от месецмен ме беше страх да излизам сама независимо дали е ден или нощ... Баба ми ме заведе при нейна съседка - викаше ме 5 поредни дни, задължително преди залез. След седмица необяснимия страх изчезна...
2. Майка ми беше свидетел, как кола помля буквално баба ми... от тогава я беше страх да се качва в кола... След баене, вече шофира без проблеми Peace
3. мъжът ми, който по принцип не е вярвал в "тези неща" едва не го е отнесла каруца... Уж не се бил уплашил, но не можел да спи известно време. Свеки го завела да му баят - след процедурата нямал проблеми със съня!
4. И последно - сина ми... След престой в болница, когато беше на 4м. се събуждаше точно в 22:00 с писъци. Доста време не можехме да го успокоим, каквото и да правихме и тогава свеки предложи, да го заведем, да му прибаят... Без да обясняваме нищо на бабата, каза че е уплашен от нещо остро (свързахме го със инжекцията в 22:00, която му поставяха). Вика ни 3 пъти. След това малкия не се събуждаше, докато не започна зъбоникненето Simple Smile
За "лошите очи" - след среща с роднина, сина ми се скъсваше от рев... Нямаше как да избягвам срещите, защото сме доста близки. Сигурна съм, че не го прави с лоша умисъл, просто от радост, явно го урочасва или тама как се казва... Винаги след среща с нея, се обаждах по телефона на моя близка, която му баеше - ефекта беше моментален Peace За радост - явно го израстна това нещо (около година и половина някъде) Simple Smile

# 45
  • Мнения: 0
Здравейте pupinka9111 , и аз имам нужда от помощ за почти същия случай за една моя позната , на която детенцето е изпуснато при къпане и сега като го къпят посинява, задушава се и няколко пъти си гълта езика  вече , добре, че детегледачката им е опитна и го спасява за пореден път ,само да отбележа за напористите майки, исказали се по горе в темата които много ме издразниха с ограничените си познания по материи които не ги разбират а само си мислят, че прочетеното тук там им дава право да ви поучват и съветват smile3513 , аз за разлика от любезната майка по горе НЕ СЕ ИЗВИНЯВАМ за тона си , консултациите с лекари специялисти НЕ ДАДОХА  никакъв резултат, за тях бебенцето е "клинично здраво" и не могат да и помогнат повече , моля ви да ми дадете координати на жената където сте ходили и всяка  информация по ваша преценка  няма да е излишна , благодаря предварително , пишете на лични   yes
 П.П. Ако и някой друг знае за жени /мъже/ които могат да баят за уплаха и уроки ,нека дадат информация ,да помогнем и на други нуждаещи се , интересува ме регион София, още веднъж, благодаря предварително !

# 46
  • Мнения: 4
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?
Свеценниците в православната църква имат молитва специално за този случай.Говоря от собствен опит.Детето ми беше на 2 годинки,след три дена силен плач нощем,отказ от храна  и след обстоен лекарски преглед,се озовахме в църквата.Детето заспа още в колата.Плача нощем престана и апетита се възвърна.

# 47
  • До морето :)
  • Мнения: 328
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?
Свеценниците в православната църква имат молитва специално за този случай.Говоря от собствен опит.Детето ми беше на 2 годинки,след три дена силен плач нощем,отказ от храна  и след обстоен лекарски преглед,се озовахме в църквата.Детето заспа още в колата.Плача нощем престана и апетита се възвърна.
Значи Господ чува вълшебните думи на поповете, а тези на майката - не ги чува. Ще ме извинявате, но в църквата не вярвам!

# 48
  • Мнения: 4
А с молитвата как ще помогнете?  newsm78 Доказано ли е, че помага?
Свеценниците в православната църква имат молитва специално за този случай.Говоря от собствен опит.Детето ми беше на 2 годинки,след три дена силен плач нощем,отказ от храна  и след обстоен лекарски преглед,се озовахме в църквата.Детето заспа още в колата.Плача нощем престана и апетита се възвърна.
Значи Господ чува вълшебните думи на поповете, а тези на майката - не ги чува. Ще ме извинявате, но в църквата не вярвам!
Никой не казва да вярваш в църквата.Вярвай  в Бог.Църквата е институция,"пастир на стадото"така да се каже.

# 49
  • Мнения: 7 006
Иди в църква и протечете молитва за детето. Баенето са бабини деветини.
Много обичам, когато някой от раз отхвърля нещо от собствено предубеждение. Никой не те кара ти да си водиш детето, жената просто иска информация за нещо, ако не можеш да дадеш такава, защо се месиш?
newsm10

Баенето е енергийна намеса.Точно както и попското мрънкане!

С тая разлика,че имаш повече шанс да намериш баячка с потенциал,отколкото поп с вяра Laughing

# 50
  • Мнения: 7 006

Значи Господ чува вълшебните думи на поповете, а тези на майката - не ги чува. Ще ме извинявате, но в църквата не вярвам!
Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Кефиш на макс!Умрем от кеф,когато виждам мислещи хора!!!  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 376
С тая разлика,че имаш повече шанс да намериш баячка с потенциал,отколкото поп с вяра Laughing
Много вярно и тъжно  Confused

# 52
  • Мнения: 1
Точната дума на руски за баенето е,, заговор,, -скоро четох много интересна книга на рускиня за това....
Jardel

Общи условия

Активация на акаунт