Кошни4ки?

  • 926
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Има ли някой рецептата за кошни4ки - едновремешните, със сладко и рози4ки от крем дето са. Дето се правят в метални форми?
Форми намерих, сега и рецептата ако намеря...  Laughing

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз знам тази рецепта от свекърва ми .Дано ти свърши работа!

1 пакетче масло
3 с.л захар
3 с.л кисело мляко
1/2 пакетче бакпулвер.
брашно за меко тесто.

Маслото се стопява и се оставя да изстине.След това се прибавя киселото мляко и захарта.Накрая прибавяш брашно доакато се получи хубаво меко тесто.

Свекърва ми ги пече със следната плънка:1 ч.чаша смлени орехи,7 л.захар,1 яйце

Но доколкото знам можеш да опечеш кошничките и после да ги пълниш с каквото пожелаеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 587
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=67392.0
Виж тук - Tannita е дала една доста добра рецепта
  chef

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Мога да ти предложа и солен вариант на кошнички-стават много вкусни:
1 пакетече краве масло
3-4 ч.л. прясно мляко
250 гр. брашно
150 гр краве сирене
2 жълтъка
ким или копър
Разбива се на пяна размекналото масло,прибавя се млякото и брашното.Тестото се разделя на 50 топчета и  се разстила в кошничките.От сиренето и жълтъците се приготвя плънка,която се слага в получените форми.Отгоре се поръсва с подправките и се изпича.Много е важно формите да не се пълнят догоре ,а 3/4 от  тях,защото при печенето плънката увеличава обема си.
Добър апетит!!

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 13:21 от dani66

# 4
  • Мнения: 6 243
Jes, къде ги намери тия формички...не съм виждала такива от години.

# 5
  • Мнения: 2 467
Ровнах в шкафа на свекървата. Скатала си ги жената, едни такива новички  Laughing и аз ги конфискувах. Иначе търсих по магазините, но не намерих. 

Много мерси за отговорите  Hug Ще кулинарствам тия дни аз  Simple Smile И сладичко (че рия за тях от бременна още) и соленичко.

# 6
  • Мнения: 205
и аз много ги обичам тея кошнички ,ама то много играчка бе хора не съм за такива работи аз Cry

Общи условия

Активация на акаунт