Тенерифе - идеи?

  • 62 158
  • 327
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
Дайте някакви идеи за интересни места за посещение на остров Тенерифе. Имаме 8 нощувки, смятам да отседнем в северната част на острова (Пуерто де ла Круз), защото ми се вижда по-интересно. Имах намерение да разделя нощувките 4/4 в южната и северната част, но май не е много добра идея да си загубваме единият ден в преместване. Фрапантна ли е разликата в температурите в двете части на острова? Става въпрос за февруари.
А доколкото съм проучила, за сега съм си начертала следният план:
- преход от Маска до океана, връщането с лодка до Лос Гигантес (ако някой го е правил имам някои въпроси)
- вулканът Тейде - струва ли си да ходя разрешително до Санта Круз де Тенерифе, за стигане до кратера?
- Лас Тереситас
- Сан Кристобал де ла Лагуна
- Икод де лос Винос
- Ла Оротава
- може би пирамидите в Гуимар
- ако има възможност може да отскочим и до някои по южен курорт

Вулканът и Маска ще ми отнемат по цял ден, но градовете може да ги съчетавам с други неща, така че ако има и други предложения ще ми е интересно да ги чуя  Hug!
Също така имам нужда от малко разяснение относно ползването на картите BONO.


Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 15:56 от Mariposa maravillosa

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
В момента за март месец, двупосочен билет излиза около 130 евро с Уиз ер до Милано или Валенсия и оттам с Райн ер...
С това мога да помогна, цената е доста добра Heart Eyes

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 17:44 от kaleia

# 2
  • Мнения: 914
Благодаря за предложението, но аз билетите ги купих. Ще споделя, защото може да е за някой полезно. На отиване до Милано с Уиз еър, от там до Тенерифе юг с Раян еър, а на връщане - от Тенерифе север с Раян до Мадрид и след това естествено с Уиз  Wink! Направих го така за да нямаме извънредни нощувки. Общо като цена четирите полета ни излязоха по 120 евро на човек, като ще пътуваме само с ръчен багаж! Мисля, че като цена се получи много добре, макар, че можех да спестя още 50 лева, но какво да правя - малшанс  Mr. Green?
По скоро се нуждая от някакви съвети относно забавленията ни на острова, а може и препоръки за хотели.

# 3
  • Мнения: 5 228
Ние бяхме в Тенерифе през май преди няколко години, разликата във времето в северната и южната част беше много голяма - ние бяхме в южната част и през цялото време времето беше разкошно, а колкото пъти ходихме до северната - беше мъгливо и много неприятно, но не знам дали това е постоянно така - ние бяхме за една седмица.

# 4
  • Мнения: 2 550
Много добра цена сте намерили за полетите!
Ние ще сме на Тенерифе април месец.
Резервирах хотел в Пуерто де ла Круз. Мисля да наемем рент-а-кар, с който да обиколим острова.

За сега като план имам Маска, Тейде, Siam Park, Санта Круз, Лоро парк, разходка с лодка и наблюдаване на делфини и китове, Ла Оротава, Playa de la Américas.

Мисля да не ми е натоварена програмата за да има време и за плаж малко.

Ще се радвам да споделиш впечатления от почивката.
Относно разликата, един приятел беше миналата година февруари и каза, че около 2-3 градуса е разликата, но се усещало.

# 5
  • Мнения: 914
Подозирах, че ще има разлика, но като си отбелязах местата, които искам да посетим в Google Earth - ами то всичко по-интересно е от северната страна! Знам, че го водят, че е по-пенсионерско там, ама и ние си падаме малко тип пенсионери  Laughing. А и в края на краищата нали няма да седим само в Пуерто де ла Круз, ами всеки ден ще сме на някъде, така че май не е от толкова съществено значение времето  Wink. Само дано не вали...много... Simple Smile. Аз мисля да се предвижваме с автобуси - гледам транспортната им мрежа е много добре развита. Естествено, че ще споделя впечатления като се върнем!
Марчето, вие вече сте си резервирали хотел - браво! А аз още се мотам, защото още не се бях ориентирала в кой курорт да отседнем. На кой хотел се спряхте?

# 6
  • Мнения: 4
Имам нужда от помощ. Търся евтини билети до Тенерифе, но нещо не мога да се справя. Излизат ми цени за двупосочен около 400 евро на човек. Като чета на какви цени си купувате билети се шашкам съвсем. Помагайте!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 976
За Тейде имаше изисквания за облеклото, за да ви пуснат до горе. Забравила съм докъде пускаха без ограничения, но май след някакъв лифт трябваше да има някакво разрешително (май се вадеше в Санта Круз). Провери ги тези неща, защото карам по смътни спомени от преди няколко години.
Разликата в температурите между южната и северната част на острова е осезаема, да. Ние бяхме през септември и се усещаше.
Видях, че в списъка нямаш Лоро Парк, който горещо препоръчвам. Аз му се радвах като дете. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 914
 baraia, ще ти направя разбивка на нашите самолетни билети, които са за февруари. София-Милано (Уиз еър) - 37 лева; Милано - Тенерифе юг (Раян еър) - 72 лева; Тенерифе север - Мадрид (Раян еър) - 92 лева; Мадрид - София (Уиз еър) - 39 лева - общо 240 лева на човек, като са включени всички такси и сме само с ръчен багаж, може би ще доплатим на Уиз еър още 40 лева за голям салонен багаж. Билетите са купени в края на декември. Полетите са на отиване в петък, а на връщане - следващата събота, като няма междинни нощувки в Милано и Мадрид.  Ако искаш кажи някакви дати и ще потърся.
милинка, аз мисля до Тейде да ходим с дрехите с които сме пристигнали, само, че вместо ботуши ще сложа някакви кецове  Simple Smile. Лифта до колкота съм чела  стига до 3550 метра, останалите 168 метра, ако имаш разрешително. Вие стигахте ли до кратера на вулкана?
За Лоро парк още се колебаем...

# 9
  • Мнения: 4
Благодаря за бързия отговор. Нямаме фиксирани дати за пътуването. Трябва да стане до края на месец юни. Затова ми се иска да успея да намеря по-евтини билети. Условието е полета да е до/от южното летище на Тенерифе и престоя да е 7 нощувки.

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 15:27 от baraia

# 10
  • Мнения: 914
Давам ти само примерни цени за произволни дати, ако се поразровиш за други дати най-вероятно има и по-добри попадения.
06.03. (06.45 - 07.50) - София - Милано по 67.00 лева на човек, полет на Уиз еър с клубна карта и плащане с банков превод.
06.03. (13.20 - 17.00 ) - Милано - Тенерифе юг по 47 евро на човек, полет на Раян еър
11.03. (17.10 - 21.15) - Тенерифе юг - Мадрид по 30 евро на човек, полет на Раян еър
12.03. (19.00 - 23.40) - Мадрид - София, по 86 лева на човек, полет на Уиз еър с клубна карта и плащане с банков превод.
Общо около 307 лева на човек, без багаж обаче. Имай предвид, че цените са динамични и може да тръгнат както нагоре, така и надолу  Simple Smile. Ако не искаш нощувка в Мадрид, може да летиш от Тенерифе север, има полети всеки ден, но като часове са по рано, цената е също 30 евро.

# 11
  • Мнения: 4
Благодаря много!  bouquet Ще прегледам вариантите.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 976
милинка, аз мисля до Тейде да ходим с дрехите с които сме пристигнали, само, че вместо ботуши ще сложа някакви кецове  Simple Smile. Лифта до колкота съм чела  стига до 3550 метра, останалите 168 метра, ако имаш разрешително. Вие стигахте ли до кратера на вулкана?
За Лоро парк още се колебаем...

Не, не бяхме неподготвени откъм облекло. Бяхме по сандали, с леки връхни дрехи и се отказахме. Заради това написах и за изискванията, за да не се озовете в нашата ситуация. Simple Smile Иначе и аз го имах в план-програмата. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 668
Тенерифе става ли за плажна почивка с деца? Четах за постоянни 20-28 градуса, което ми е въз хладничко на мен, но идея нямам как е водата. Търся нещо за пролетната ваканция, но ми се ще хем да е близо, хем да е топло, което прави нещата трудни като човек задраска Египет. Някой има ли отзиви от Ланзароте и Фуертевентура?

# 14
  • Мнения: 914
Доколкото знам, океана винаги е студен, мисля, че температурата на водата става най-много 23 градуса. Аз съм ходила на Лансароте и Фуертевентура февруари месец, беше топло, но водата беше студена. През април би трябвало да е една идея по-топла, но по хотелите има отопляеми басейни, така че мисля, че ще ви е чудесно за плаж, защото по това време никъде другаде в Европа не може да се възползвате от тази екстра.

Общи условия

Активация на акаунт