Почистване на велурени ботуши

  • 2 941
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Така и не успях да разбера от каква точно материя са ми ботушите,казаха ми,че били велур,ето такива са: по тях има засъхнал сняг и луга и стои някак твърдо,някой с подобен опит може ли да ми каже с какво да ги почистя,без да ги унищожа?

# 1
  • Мнения: 5 903
Бях чела,че велур се почиства с гума/за триене/. Не съм опитвала,за съжаление. Но не пречи на по-скрито място да пробваш. Не вярвам да се съсипят-не е препарат,все пак.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Има специални гъбички за велур. цък

А след това със спрей също за велур - продават се различни цветове.

# 3
  • Мнения: 135
Има специални гъбички за велур. цък

А след това със спрей също за велур - продават се различни цветове.
Точно с такава гъбичка и спрей за велур проблема с почистването е решен  PeaceАз съм фен на велурите имам незнам колко чифта вече и само тук -таме се намира някой чифт ест.кожа да не сам и без тях...Всичко що е велур прибирам обувки ,чанти,якета.... Laughing

# 4
  • Мнения: 309
В Кауфланд на щанда за бои взех спрей за освежаване на велур - на капачката му има една гума за почистване преди третиране и съм много доволна, че си оправих една чанта и едни ботички с цвят охра.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 163
Има специални гъбички за велур. цък


От години само с това си почиствам велурени ботуши! Като нови са  Wink

# 6
  • Мнения: 0
Ако ми позволите да запитам Simple Smile
Имам чизми от изкуствен велур, купувани в Германия - не бяха хич скъпи, а ги обожавам и не съм виждала толкова за мен  модел никъде в България. Обаче имат спешна нужда да ги почистя някак отвътре (вместо да си купя нови). Та ако някой знае как става най-ефективно да сподели моля. Само за информация, ако взема да ги разваля ще се ритна сама отзад.
 Благодаря ви предварително Simple Smile

# 7
  • Мнения: 18
В магазин Deichmann можеш да попиташ на касата ще ти предложат няколко спрея или гъби.Сестра ми има същите ботуши и ги чисти със спрей.Магазина се намира в мол Сердика и в The mall.
ето линк от сайта:http://www.deichmann.com/BG/bg/shop/home-jeni/home-jeni-obuvki.cat

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Аз също ги почиствам с гъба за велур ,а и в пералнята съм ги прала-няма проблем.Но цвета е много неопределен - лилав/бордо и не мога да си намеря такъв спрей.

# 9
  • Мнения: 309
Определено в пералнята на 30 градуса в стара калъфка за възглавница, на която съм си зашила цип и я ползвам само за пране на такива неща - чанти, ботуши, пантофи, колани   и др. След това до радиатора, и като изсъхнат  със спрей.

# 10
  • Мнения: 14 486
Ако ботушите ти са UGG като на снимката има специални препарати за почистването им Peace

Общи условия

Активация на акаунт