Кога оставихте детето да спи за първи път при баба и дядо

  • 9 310
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
За първи път спах в друга стая когато синът ми беше на 9 месеца, тъй като бях болна. Той спа в неговата си стая, но с баба си. После на годинка и пет месеца го оставих за няколко дни докато бях на почивка. Но да спи в друга къща досега не се е случвало. Мен това много ме притеснява, защото лятото дай Боже, мисля да отидем двамата на почивка и се притеснявам как ще понесе новата обстановка въпреки , че и аз ще съм там.

# 16
  • Мнения: 2 286
На година и 7-8м. беше за първи път за една нощ. Оставих го у майка ми, след няма и седмица той сам си пожела пак да ходим при баба. Оставих го за 2 нощи, на 3тия ден не искаше да си тръгва с нас Shocked .

Преди Коледа се местихме в ново жилище Heart Eyes , малкия го размотвахме из бабите 8-9дни Tired .

на 5м не бих го оставила, но и тогава нямаше на кой. Не знам как бих мислила, ако имаше кой да ми го гледа.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 481
Никога. Нямам баби на разположение.

# 18
  • Мнения: 4 965
Нашите бяха на 1 г. точно, когато ги оставихме за 4 нощи и отидохме до морето - не ми беше спокойно, но те бяха изкарали доста добре времето си. Въпреки това, допреди 2-3 г. ги оставяхме много рядко /не повече от 2 пъти в годината за по 1-2 нощи - предпочитали сме винаги да са с нас, но децата ни са много кротки и спокойни, а и вечер спокойно изкарват до по-късно/. Откакто са ученички, ходят сами петъците да спят при моите родители и са доволни, но са почти на 9 г. и живеем през 2 пресечки.

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Все още не сме го оставяли да спи при баба му, само за по няколко часа го е гледала, навсякъде го взимаме с нас. По принцип не виждам нищо лошо детето да преспива при баба си, когато се наложи, но аз самата не бих го оставила там без причина, просто за да си почина примерно Peace

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Замислих се сериозно кога е било първото им оставяне за спане при свекървата newsm78 но ние никога не сме били кърмачета.
Може би е било за първи път когато бяха 3-4 месечни, свекърва ми изяви желание да и гостуват един уикенд. После по празниците без притеснение я помолихме да ги поеме на Нова година. Нямаха годинка, когато сестра ми ме помоли да и гостувам за раждането на племенницата пак свекърва ми ги пое за цяла седмица. Но освен при нея, при друг без мен не са оставали за нощувка. И то това гостуване се случва 3-4 пъти в годината максимум  Peace

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
На 7 месеца я пратихме със сестра ми за седмица у майка ми.Имам й пълно доверие,а и не съм особено втресена и не съм се тревожила прекомерно.Нормално е,ако детето има баби те да го вземат за някой и друг ден.Само първия път ще ти е малко странно,но след като се увериш,че всичко е наред,няма да има проблеми.Лятото я взе за 2 седмици,а ние отидохме на море-изкарахме си страхотно,тя също.Другата година пак ще е така.На свекърва ми не сме я оставяли за нощуване все още,но и това ще стане скоро.И понеже живее в Пловдив,мисля да го направим традиция -съботата там. Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
На 8 месеца, защото беше Нова година и решихме да излезем. Иначе истинско оставян при баба май след 2 години. Не разбрах каква е целта на авторката. Да НАУЧИ детето да стои без нея или се налага да го остави. Категорично съм против първото, не е нужно зорлем да го оставяш без теб, за да свикне. Бебе е все пак. Максимално близка съм била с детето си, а това лято го оставих за за първи път 3 седмици при баба му извън София и не е имало проблем ( наложи се за толкова дълъг период, защото ме оперираха).

# 23
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Целта й може да е да излязат някъде с мъжа си.Какво лошо има в това?   Thinking Просто се чуди как ще реагира,но няма да разбере,ако не го остави.Голяма работа за една нощ..

# 24
  • Варна
  • Мнения: 35
Първо много благодаря пак на всички за отговорите  Hug
намира ми се доста замразена кърма, на която и скоро ще и изтече срока(в по между другото го споменавам), а и наистина имам малко нужда от почивка. Може би наистина, ще поизчакам и ще поекспериментираме първоначално с по-няколко часа. Наистина и на мене в началото ще ми е доста трудно, ще се повторя от раждането и не сме се разделяли.
Пак ви благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 940
Аз може би съм пример какво не трябва да се прави. Големият ми син за първи път спа без моето присъствие вкъщи, когато влязох в болница, за да раждам малкият - беше на 4г. 4м. Малкият, както можете да предположите, още не е спал при баби.

# 26
  • Мнения: X
За първи път го оставих на 7-8 месеца, за 2 нощи, за да отидем ние на море.
Бях не уморена, а тотално преуморена от безсъние, ревове, писъци и т.н и исках малко почивка, но уви...през цялото време го мислих и бързах да си тръгваме.
Следващото му оставяне беше за 1 нощ миналата години. Беше неизбежно, свекъра ми почина.
Просто имам нужда да е до мен, няма ли го не мога да заспа.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Досега не е спала при бабите си сама.За пръв път миналата седмица беше на гости на леля си-това  е първото и самостоятелно спане без нас.

# 28
  • Мнения: 3 241
Не беше кърмаче от скоро и я оставих за 3 дни когато беше на около 6 месеца.

# 29
  • Мнения: 273
Беше на 6 месеца,оставих го за 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт