Кога оставихте детето да спи за първи път при баба и дядо

  • 9 280
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Ловеч
  • Мнения: 144

На година и месец е и още не е оставал при баба и дядо с преспиване. Свикнал е с тях и се чувства добре, когато е на гости, но през нощта се буди много често и не бих им го причинила. Понякога ми се излиза на клуб или ми се иска да отидем на почивка без него, но първо ще трябва да започне да спи през цялата нощ.

 Абсолютно същото! Свикнал е с бабите, но се буди много често и заспива само с кърмене, така че засега си го гледаме ние.

# 46
  • Мнения: 1 001
Досега не съм го оставяла.  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 71
Беше на около две годинки,когато за пръв път го оставихме при баба му с преспиване.

# 48
  • Мнения: 15 379
Откакто е роден никога не е оставян да спи на чуждо място без мен и баща си.

# 49
  • Мнения: 1 050
Баткото е спал само една нощ при баба си и дядо си, просто се наложи спешно. Той си е свикнал с тях и нямаше никакъв проблем. Аз обаче не обичам да е далеч от мен и само ако нещо супер спешно се наложи бих ги оставила.

# 50
  • Мнения: 8 242
4г. баткото, беба още не.
Сега сам си иска уикендите понякога да е там Simple Smile
Лятото - в Бургас при другите баба и дядо около месец.
Харесва му Simple Smile

# 51
  • Мнения: 556
Оставих сина ми за пръв път за нощ на 5м., но не кърмех.

# 52
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
При баба и дядо все още не е спал, освен някой следобяд, но го оставих един път на сестра ми за два дни. Беше на около годинка и 2-3м.

# 53
  • Мнения: 603
Предпочитам варианта - баба у нас, а ние излизаме. Бебето е в позната обстановка. И аз съм по-спокойна - ако се наложи, просто ще се приберем.
Иначе, първата раздяла с бебето, винаги е леко травмираща за майката. Така, че по-добре да е за по-кратко време.
Най-важно е как заспива бебо, буди ли се често да суче. Познава ли баба и дядо добре. Познава ли обстановката.
Иначе, синът ми трябва да е бил на повече от 2 години. Беба /1,1/ досега само у нас са я гледали.

# 54
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом не е проблем за теб....
Аз моето 2 годишно кърмаче не съм го оставяла и няма да го оставя. Самата аз някак си не съм готова и не искам.

# 55
  • София
  • Мнения: 648
За пръв път спа без мама и тати, на 8м, когато спрях да я кърмя. След това на 9м, за Нова Година. Когато се наложи или искам, я оставям. Драма няма. А и е супер да имаш малко време само за себе си. Simple Smile

# 56
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Каката за 1-ви път спа при свекървата(живеем заедно), когато беше на 8м, но се наложи да отсъстваме 2 дни заради погребение, а и не съм я кърмила. Малчо за 1-ви път спа отделно на Нова година с майка ми(преди да излезем го накърмих, когато се прибрахме пак и после легнах отделно за да се наспя), тогава беше на 5м и тя беше на гости.

# 57
  • Мнения: 456
На 6 месеца го оставих за  една вечер!Всичко мина много добре,но той е  свикнал по принцип с баба  си!Колкото по рано толкова по добре Peace

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Беше на около 6 месеца.Баща ми почина и се наложи да постои при свекървата за няколко дни.

# 59
  • Мнения: 273

Иначе, първата раздяла с бебето, винаги е леко травмираща за майката. Така, че по-добре да е за по-кратко време.


Не винаги,имам пълно доверие на майка ми и когато го оставих за първи път беше на шест месеца.Оставих го за 10 дни.И за миг не съм се колебала,съмнявала,притеснявала и каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт