Цветолечението на д-р Бах-7

  • 114 919
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
отговори си какво ти пречи да ги оценяваш - фокусиране в липсващото, бързане, критичност и т.н. - есенциите са съответните  Wink
esme, всичко от това за мен. Дай насоки за кои цветя става дума.

Аз питах за една приятелка, не за мен, но и за мен е актуално в момента, която преди година изгуби баща си, а преди няколко месеца се раздели и с мъжа си, вторачила се е в проблема си, че няма мъж и нищо друго не я вълнува, а така не може да си намери мъж въобще. Нищо не я радва.

# 16
  • Мнения: 836
би могло да са например: за фокусиране в липсващото - Willow, за бързане - Impatiens, критичност - Beech и т.н., като има уговорки....

за да онагледя давам пример от реперториума за критичност
Цитат
КРИТИЧЕН

към другите - (03) Beech, (08) Chicory, (31) Vervain

към себе си -- (24) Pine, (27) Rock Water, (10) Crab Apple

с две думи - трябва да си изясниш детайлите(мотивите), а те са ключови при тази терапия

Цитат
Аз питах за една приятелка, не за мен, но и за мен е актуално в момента, която преди година изгуби баща си, а преди няколко месеца се раздели и с мъжа си, вторачила се е в проблема си, че няма мъж и нищо друго не я вълнува, а така не може да си намери мъж въобще. Нищо не я радва.

Honeysuckle е по принцип са хората, които не искат да скъсат с миналото,
а пък ако са решили, че  искат да скъсат с миналото, но им е трудно, за да се подпомогне прехода - Walnut

# 17
  • Мнения: 3 118
Благодаря за полезната схема и на всички, които помагате да е такава  Hug

# 18
  • Мнения: 127
отговори си какво ти пречи да ги оценяваш - фокусиране в липсващото, бързане, критичност и т.н. - есенциите са съответните  Wink
esme, всичко от това за мен. Дай насоки за кои цветя става дума.

Аз питах за една приятелка, не за мен, но и за мен е актуално в момента, която преди година изгуби баща си, а преди няколко месеца се раздели и с мъжа си, вторачила се е в проблема си, че няма мъж и нищо друго не я вълнува, а така не може да си намери мъж въобще. Нищо не я радва.
Към горепредложеното бих добавила Star of Bethlehem и Sweet chestnut...ще тушира депресивното състояние вследствие житейските травмиращи преживявания

# 19
  • София
  • Мнения: 5 563
И аз тук с пожелание да сме здрави и ведри!   bouquet 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 843
Здравейте дами, ще Ви помоля за помощ, чета от доста време, но честно да си призная не мога да взема решение за есенциите към които да се насоча.
Искам да давам на сина си, който е на 7 години след два месеца ще стане на 8. След разговори с госпожите в училище и наши лични наблюдения споделям следното.
Изключително интелигентно дете, много напреднало за възрастта си. Търси компанията на по-възрастните,защото се дразни от децата и незнанието им. Госпожите са принудени да му дават много по-сложни задачи и да го товарят с разни неща от сорта - отговорник на класа, за да има мир(защото ако не е зает става непослушен). Той съответно взема всичко присърце и децата ако не го слушат се изнервя. Много лесно пали и се разпалва, но после съжалява и се извинява. Лесно се разплаква, най вече от чувството, че има проявена несправедливост към него. Много мрънка, все нещо не му е наред, апатичен е. Трудно можеш да го предразположиш да сподели нещо от ежедневието си, освен ако той сам не поиска.  Госпожата от занималнята го нарече "стара душа" - мисля, че няма нужда да пояснявам.
Стана доста дълго, но исках долу-горе да го опиша.
Ще съм Ви много благодарна ако получа съвети от Вас  Hug

# 21
  • Мнения: 5 597
Здравей zina,
Предлагам да прочетеш следните цветове,дали ще паснат на детето ти :
интелигентно дете, много напреднало за възрастта си...... - Vater violet
децата ако не го слушат се изнервя -Chicory,Vine
.. се разплаква, най вече от чувството, че има проявена несправедливост към него.-Chicory
Трудно можеш да го предразположиш да сподели нещо от ежедневието си, освен ако той сам не поиска-Vater violet отново
Мрънкачите обикновено са Wild Oat ,но на мен не ми прилича на овсига,поне не за това будно дете,което описваш.Апатичен дали не идва по-скоро от чувството,че превъзхожда останалите ( дори и подсъзнателно) и не му е интересно в среда,която е надрастнал.

Според мен това са основните есенции от това,което си написала.Прочети ги и виж дали отговарят,ако имаш въпроси,питай в темата  Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 843
Благодаря ти много Трапезица за отделеното време и съветите. Ще прегледам есенциите и ако има нещо неясно ще питам.
  bouquet

# 23
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Мили дами имам нужда от вашата помощ.Много искам да направя една голяма и решителна крачка в личния си живот.
В същото време не събирам смелост да предприема решителната промяна, която толкова искам. Страх ме е да взема нещата в ръце и все се надявам някой друг да вземе решенията вместо мен....
Тази година станах на 30 и започнах да си правя равносметка и да се чувствам неудовлетворена от постигнотото... Имам нужда от равновесие и решителност
Дали с Бах ще намеря равновесието, което ми е нужно..
Благодаря на отзовалите се предварително   bouquet

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 12:39 от pretti

# 24
  • Мнения: 63
Здравейте мили дами и от мен. Наистина доста отдавна ви чета и ви се възхищавам. Ето че дойде и моят ред да се снабдя с капките. Но от страх и може би несигурност за да не сбъркам, направих консултация - не за мен, а за сина ми, който е на 7 г. Но има нещо което много силно ме безпокои - дадена му е според мен доста странна комбинация от Бахови и следбахови капки - Здравец, Жълт кантарион, Калциев флуорид, Калиев фосфат, Магнезиев фосфат, Литиев хлорид, Цинков хлорид, 6,38,8,31,32,3,18. Освен това, силно ме озадачава и дозировката - от баховите капки следва да сложа към следбаховите по 10 капки от всяка есенция #Crazy  newsm78, като от така приготвената комбинация да се взимат по 2-3 капки 4 пъти дневно.
Горещо ви моля за мнение и съвет.
Диагнозата на сина ми е хиперактивност с дефицит на внимание.
Аз лично бях се спряла на 6, 18 и 15.

# 25
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
комбинацията от бахови и следбахови,не бих нарекла странна
но останалото хомеопатични вещества ли са,и какво ли правят там

# 26
  • Мнения: 63
Единственото което знам е че е комбинация от бахови и постбахови капки. Всъщност притеснява ме фактът че са 7 цветя, а става въпрос за дете на 7 г. и от всичко което съм чела, е че се слагат не повече от 3 цветя по 2 капки, а не 7 цветя с по 10 капки от всяко.
P.S. сега виждам че другото са Шуслерови соли.

# 27
  • Мнения: 2 140
solita, моето дете е с аутизъм.Хомеопата ми предписа комбинация от 7 цветя.Отделно приемаме шуслерови соли 2 и 8 /3 пъти по 1 табл./. Peace
Аз също съм на цветолечение от 7 цветя и шуслерова сол и съм много доволна. Grinning
Приемът е 4 капки, 4 пъти дневно.

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 20:58 от n_alex76

# 28
  • Мнения: 5 597
Мила pretti ,
Добре дошла при нас,дано капките ти помогнат да постигнеш в душата си  хармонията,от която имаш нужда и мъдростта,да вземеш най-доброто решение.

Прочетох поста ,преди да го редактираш- лутането в противоположни посоки,смяната на настроенията в полярности, равновесието,което искаш прочети Sclerantus.сега прочитам пак поста ти,2 пъти споменаваш "равновесие"

За това,че си лесно ранима,че искаш да направиш промяна,а не ти достигат сили,за преодоляване на "нещото",което те връзва към статуквото -Walnut

Смелост за промяна,неориентираност,неудовлетвореност- Wild Oat

В първия пост има линкове,прочети си цветята сама си избери тези,които са най-близко до усещанията ти .

Успех Simple Smile

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 380
за страх от тъмното и от изоставяне при дете каква комбинация да направя? мисля Аспен. евентуално Ларч...друго какво?

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 08:34 от _az_

Общи условия

Активация на акаунт