Къде продават подложки за мъфини?

  • 906
  • 10
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Помагайте! Откъде купувате подложките, тези хартиените, в които се пекат мъфините? И колко струват. Може ли да се пече без тях?

Пуснах темата и в "На пазар", но тук влизат повече хора.
Ако модераторите преценят нека да я изтрият.

# 1
  • Мнения: 1 708
В големите супермаркети съм виждала хартиени.Продават силиконови в магазини за домашни потреби,на са скъпички. Честно да ти кажа аз правя голям мъфин и също става много вкусен и няма проблем с рязането и т.н. Hug

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Благодаря, Снежи!
Дай насам рецептата за големия мъфин, моля Laughing
  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 708
Мъфин

4 яйца
300 гр. пудра захар
200 гр.разстопено и охладено масло
250 мл.лимонада или нещо газирано по твой вкус(правила съм го с кола,фанта,каквото имам)
1 бакпулвер
100 гр.смлени орехи
300 гр.брашно
50 гр.какао


Разбиваш маслото с пудрата захар и прибавяш едно по едно яйцата.След това добавяш безалкохолното и пресятите брашно,бакпулвер и какао.Накрая добавяш смлените орехи.Печеш при 180 градуса в предварително загрята фурна.

Ако тавичката не ти е много голяма можеш да намалиш дозата.

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Снежи, не го приемай като критика, но технологията на мафините се различава от твоята. Дори и да е голям мафин, мисля,че трябва да се спазва. А тя е следната: Смесват се сухите съставки, в отделна купа се смесват течните съставки, двете смеси се разбъркват за много кратко и веднага се пече. На тази технология се дължи голямото бухване и структурата на мафините.

# 5
  • Мнения: 6 243
Съгласна съм с Джема. Тази рецепта изглежда чудесно, но бих я нарекла "кейк" или "торта".

Форми за мъфини аз съм намирала дори и в магазини за 1 лв., но не са качествени. Хартиени кошнички можеш да намериш в някои магазини на Метро или Практикер. И по домашните потреби, ако имаш късмет.

# 6
  • Мнения: 1 708
Разбира се че не го приемам за критика,но така съм видяла написано като рецепта и така съм го правила.Според мен пак имаше структурата на мъфините,но определено ще пробвам и по другия начин! Peace

Всъщност доколкото разбирам само на пудра захарта не и мястото там,нали? newsm78

# 7
  • Мнения: 6 243
Снежи, ако трябва да се приготви мъфит от тези продукти, редът би бил този:

4 яйца
300 гр. пудра захар
200 гр.разстопено и охладено масло
250 мл.лимонада или нещо газирано по твой вкус(правила съм го с кола,фанта,каквото имам)
1 бакпулвер
100 гр.смлени орехи
300 гр.брашно
50 гр.какао

Смесваш в купа яйцата, разтопеното масло и бузалкохолното. Разбивам добре. В друг съд слагаш брашното, пудрата захар, бакпулвера, орехите и какаото. Разбъркваш също добре. Накрая прибавяш течната смес към сухата и с няколко движения ги разбъркваш, колкото течността да се поеме от сухата смес, без да разбиваш. В тези рецепти не се използва миксер. Разликата е, че при "биенето" глутенът на брашното се отделя или нещо такова - а това променя структурата на печивото. Затова целта ти е да приготвиш сместа с възможно най-малко разбърквания. Същата е технологията и при приготвянето на дебелите американски палачинки.

# 8
# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Снежи, радвам се че ни разбра правилно и не се обиди.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 371
Продават в Хоумшопинг
http://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=468

и от един друг форум ето какво казаха:

Раковска и ул. Ст. Караджа,  отстраната на Театъра, имаше магазин където продаваха 100 бр хартиени

Общи условия

Активация на акаунт