Отговори
# 30
  • Мнения: 1 746
Видях, че е питано за царевичното брашно - аз напоследък като има нещо за пържене, което рядко правя, но все пак, ползвам него и съм доволна, защото става много хрупкаво. Рибка например или друго, каквото правите.

# 31
  • Мнения: 51
Момичета, дайте моля изпитана хубава рецепта за пълнени постни червени чушки. Взех страхотни, огромни чушки от Била и се чудя как да ги напълня. Нещо ми се върти в главата за рецепта с ориз, гъби и яйца, но не знам пропорциите.

Маката на моя приятел прави много хубави чушки с ориз , но преди това им прави марина с оцет и са леко кисели Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 641
Благодаря за рецептата. А колко вода се слага като се варят в тавата/тенджерата? Аз мисля да ги пека на фурна.

# 33
  • Мнения: 5 001
Благодаря за рецептата. А колко вода се слага като се варят в тавата/тенджерата? Аз мисля да ги пека на фурна.

Аз в тенджерата сложих вода до средата на чушките....Ти щом в тава ще ги правиш....

Нареждаш ги една до друга легнали и като сипеш водата гледаш да е до средата. Ако няма вода - ориза няма от какво да поеме и да се сготви....

Аз бих покрила първоначално тавата с фолио и чааак накрая бих го махнала за да се позачервят отгоре.....Иначе бих готвила под фолио(алуминиево де ) ....И ще внимавам да не остане без течност....

# 34
  • Мнения: 2 954
Как се пекат ядки в микровълнова newsm78

# 35
  • Мнения: 3 271
Може ли изпитана рецепта за козунак.

# 36
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Привет момичета, искам да направя една торта днес Red Velvet Cake, малко съм скарана с кухнята по принцип, рецептата ще е от нета със сигурност, но ако е от бг-мамма някакси по ми вдъхва доверие, дали някой е правил такава торта тук и под какво име да я търся в библиотеката с тортите  Praynig

# 37
  • Мнения: 23
Как се пекат ядки в микровълнова newsm78



Слагаш малко сол, напръскваш с вода и ги врътваш за по няколко секунди, например на 650 вата като периодично ги разбъркваш, когато започнат съвсем лееко да си променят цвета ги вадиш.

# 38
  • Мнения: 23
Привет момичета, искам да направя една торта днес Red Velvet Cake, малко съм скарана с кухнята по принцип, рецептата ще е от нета със сигурност, но ако е от бг-мамма някакси по ми вдъхва доверие, дали някой е правил такава торта тук и под какво име да я търся в библиотеката с тортите  Praynig
`

Мисля, че е торта Червено кадифе Wink

# 39
  • Мнения: 4 864
Как се пекат ядки в микровълнова newsm78



Слагаш малко сол, напръскваш с вода и ги врътваш за по няколко секунди, например на 650 вата като периодично ги разбъркваш, когато започнат съвсем лееко да си променят цвета ги вадиш.


Зависи какви ядки искаш да печеш. Аз измивам ядките, слагам ги разстелени в капак от йенски съд и ги посолявам. Слагам ги като начало за 4 мин на 600 вата. Вадя ги, разбърквам и после на още  3 мин. Но пак ги наглеждай да не изгорят.

# 40
  • Мнения: 2 954
Ами, аз нямам ватове - мога на 80%,60%?

# 41
  • Мнения: 4 864
Предполагам 80%

# 42
  • Мнения: 5 946
И аз с питане. Много обичаме царевица и купувам замразена, която приготвям на пара. Обаче засега само на Бондюел харесваме. Дали има някоя друга марка, която е крехка и сладка, но да е на по-добра цена? Опитахме на Виталино, сега взех и на Марива, но не ми харесват.

K-Classic, собствената марка на Кауфланд (в случай, че около теб има такъв магазин) - опаковката 400 г е около 1.40 (не си спомням точно, но нещо около тази цена беше). Вземам редовно и правя на пара -чудесна е - и самостоятелно, и в комбинация с броколи - отново на тази марка - въобще замразените им продукти, а и други  - всичко, което сме пробвали, си заслужава  Peace

# 43
  • Мнения: 7 779
Ами, аз нямам ватове - мога на 80%,60%?
виж си мощността на печката. приемаш я за 100 %
ако ти е 1000 вата това са ти 100 %. съответно 500 В са ти 50 %  и т.н.  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 111
Привет момичета, искам да направя една торта днес Red Velvet Cake, малко съм скарана с кухнята по принцип, рецептата ще е от нета със сигурност, но ако е от бг-мамма някакси по ми вдъхва доверие, дали някой е правил такава торта тук и под какво име да я търся в библиотеката с тортите  Praynig
`

Мисля, че е торта Червено кадифе Wink
Peace  аз съм я правила,страхотна е,спазвай стриктно рецептата, аз я правих по тази рецепта
http://www.kulinarno-joana.com/2011/05/red-velvet-cake/
до сега два пъти съм я правила,като втория път работих малко "на око" и не ми се получиха блатовете

купих си "сгуященка" - варено кондензирано мляко и сега не мога да намеря нито една рецепта за торта с него,по-точно за крем за торта...моля за съдействие за изпробвана рецепта Peace

Общи условия

Активация на акаунт