Стартира групата за психологическа подкрепа в гр. София

  • 12 771
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 266
Групата стартира на 12.02.2013 год., вторник, от 18.30 часа.
Моля, който иска да се включи, да се свърже с мен или водещите. Повече информация има тук.

Групата ще се води от двама опитни психотерапевти - мъж и жена, така че татковците са добре дошли!
Очаквам/е ви!  bouquet

(На първо време е за родители, загубили бебе по време на бременността или малко бебе. Когато се съберем и групата заработи, ще обсъдим дали искаме да я разширим, и дали Фондацията има ресурс да разкрие втора група за родители, загубили по-големи деца.)

# 1
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Идеята на фондацията и нейната активност е уникална и така необходима за много от семейства .Благодарим ви безкрайно много  за това че мислите outside the box  . Продължавайте в същия дух  Hug   bouquet


Котката Марта някакво развитие относно онлайн групата има ли  ?
Знам че нещата става трудно и бавно ,но ако можем да помогнем с нещо ,каквото и да е  просто кажи .  Hug

# 2
  • Мнения: 1 266
Ще има и онлайн група, но това е още по-трудно от "живата" група, защото за такъв вид терапия/взаимопомощ съвсем пък няма методология, а трябва да се подходи отговорно към емоционалния процес на участниците...

Също така напълно сериозно обмислям група за родители на по-големи деца. Но ми трябва време, помощници и ресурс. Ще стане, просто не веднага/

# 3
  • Мнения: 1 266
Искам да питам желаещите онлайн група - видеовръзка ли предпочитате или чат-фотмат?

# 4
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Аз съм за чат-формат  Peace

# 5
  • Мнения: 1 266
Напомням Simple Smile
Първата среща е на 12.02. от 18.30 в София.

# 6
  • Мнения: 1 266
ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ:
От 15.10. стартира нова група за подкрепа към Фондация "Макове за Мери". Групата се провежда вторник - ежеседмично или на всеки 2 седмици, според договорката с водещите. Обикновено начало на срещите е 18.30 или 19 часа, за да е удобно и за работещите участници.
Моля, ако проявявате интерес да се включите, свържете се с нас на един от следните и-мейли или телефони:

Елена Кръстева: info@elenapsi.com, телефон за контакт: 0885 121 345
Красимир Иванов: krasio.ivan@gmail.com, телефон за контакт: 0878 571 884
Фондация „Макове за Мери“: info@poppies-for-mary.org

Поради проблеми с достъпа до сайта на този етап не мога да актуализирам информацията там.

Добавям отзивите на няколко участнички от първата група, с тяхно съгласие  Hug

+++
"Групата ми даде възможност да срещна момичета преживели загуба подобна на моята. Това ми помогна да се чуствам по-малко сама и "избрана". Освен това имах и "безопасна" среда, в която да споделям чувствата и опасенията си без да се притеснявам, че ще бъда неправилно разбрата или съжалявана.
Срещите ми помогнаха да стана по-спокойна, да приема случилото се и с повече лекота да продължа напред. А и сега има към кого да се обърна, ако имам нужда от разбиране и съвет."
Д.С.


+++
"Записах се в групата защото отдавна имах потребност да общувам с жени в моето положение и търсех такава възможност през цялото време след загубата на последната си бременност. Мотивацията ми да ходя редовно (въпреки, че в началото стартирахме трудно поради липсата на желаещи или невъзможност за посещение от тяхна страна) беше силна, защото чувствах, че нямам вече ресурс в себе си да се справям с тези емоции и съзнавах нуждата от квалифицирана помощ на специалист (тъй като и преди ми се е налагало да ходя на психотерапевт, след което съм се чувствала по-добре). В групата това бяха Елена и Краси на които искрено благодаря, че премахнаха страховете ми, дадоха ми надежда и откриха нови посоки в които да се взра. Благодаря и на момичетата от групата - Деси и Теменужка - които ми върнаха вярата, вдъхнаха сили и дадоха личния си пример да продължа да опитвам да си имам дете."
В. Г.-Ж.


+++
"Една протегната ръка

Искам най- искрено да благодаря на двама човека за професионализма им и още повече за проявената човещина!
Не всеки може да разбере, не всеки иска да стане съпричастен с болката на непознатия.

Дори не подозирах, че тези мъж и жена могат да имат притеснения или съмнения, защото помощта им бе осезаема. Това, което направиха за нас, за мен, е съизмеримо с безрезервна добрина.
Винаги съм си мислила, че правейки по едно мъничко добро, то някой ден ще ми се върне. Ще продължавам с добрините!

Създавайки за нас едно сакрално място, макар кореспондиращо с околния свят и съпътстващото ни битие, Краси и Ели помогнаха лично на мен да опозная страховете си, да разбера размера на болката, да се науча да живея с болката. Опитвах се, до някъде успявах и сама, но те ме дръпнаха напред! Сега живея по- спокойно.

Сега аз мога да споделям и не плача, когато обяснявам, че детето ми не е сред нас.
Намерих отговор на нуждите си, помогнаха да изживея болката до край, научих се да бъда силна!
Благодаря на тях и на момичетата!"
Т. Д.

# 7
  • Мнения: 308
 На добър час на всяко благородно начинание! Дано няма много нуждаещи се! Но и на една душа да помогнете, пак е прекрасно! Hug

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има ли нещо подобно в Пловдив?
група или някой, който да помогне в началото след загубата?
търся координати.  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 266
има ли нещо подобно в Пловдив?
група или някой, който да помогне в началото след загубата?
търся координати.  Praynig

Има психолог (жена), която беше дала съгласието си да работи с родители. Ще погледна към съм сложила координатите и ще пиша на лични.

Общи условия

Активация на акаунт