Отговори
# 45
  • Мнения: 734
А американките кърмят, защото ядат генно модифицирани храни и имат мляко. Преди да ги измислят, не са кърмили хич въобще.


тоя лаф ме утрепа!

Аз как като не ям модифицираните храни имам мляко? По цял ден глад и то пак тече...
Да не би наличието на мляко да е от модифицираните сперматозоиди на мъжа ми защото той определено се храни с "генните" храни...?


Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 06:15 от Jungle

# 46
  • Мнения: 1 278
Да не би наличието на мляко да е от модифицираните сперматозоиди на мъжа ми защото той определено се храни с "генните" храни...?

Къде го чукаш, къде се пука  hahaha
Модифицирани сперматозоиди... утрепа ме  Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 164
ККолко" увредени за цял живот деца има"

# 48
  • Мнения: 1 072
Големи глупости от лекар в добра болница, каквато е Военна болница  #Crazy Тя дали знае коко често американците ядат синьо сирене  Joy Joy Joy
Мила, не се притеснявай. По целия цивилизован свят, освен явно у нас още, е възприето късното захранване и е доказано, че няма нищо по-добро за детето от майчината кърма. Колкото по-дъго, толкова по-добре!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз имам един единствен въпрос.След като е толкова разспространено късното захранване.Защо още няма национална програма за това?Предагата ни избор на ваксини(което смятам,че е нередно).А същевременно се инатят на желанието на майките по дълго да кърмят бебета си.

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Има национална програма...само още не е толкова разпространена, колкото на нас тук ни се иска. Аз знам, че УНИЦЕФ има подписан документ с МЗ още преди 2 години в тази насока, а м.г. се появи и Националният план за хранене 2005-2010... Паживем, увидем, дето се казва.

# 51
  • София
  • Мнения: 562
А по въпроса за болницата- нямам думи! В Тина Киркова не е така, поне във ВИП-а. Насърчаваха ме да кърмя и дори вода казаха да не давам. Не че аз давах, но важно е отношението.
Аз също раждах там и напълно подкрепям изказването! Една приятелка ражда в Шейново и БИЛИ ЗАБРАВИЛИ да и донесат бебето Confused Тръгнала да си го търси след известно време и те твърдяли, че НЯМА такова бебе?! #2gunfire И бебетата не били при тях, а в Тина Киркова като ми го донесоха в 10 ч. сутринта(аз родих в 12 през ноща) си стоя докато ни изписаха при мен! Hug

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз си направих "мой план" на действие и в Шейново, и пред педиатърката...Изобщо не ги слушам какво ми говорят Joy
 Бебе не я кърмих първите 4 дни след секцио/имахме проблем с теглото/, но изобщо не се шашнах, когато ми я донесоха и аз се опитах да я кърмя, а една акушерка ми каза:"Ще умориш детето-с тези големи цици, а то е толкова малко!" Просто и казах:"Няма начин-това са си моите цици и моето дете-каквито-такива Laughing" А беба си отвори малката устичка и засука, въпреки, че проблемът и беше, че нямаше сили за суче, а не гърдите ми...Ако не бях подготвена нищо чудно и да ми беше първо и последно кърмене...
 С педиатърката е същото. Тя е готина, даже и по телевизията я дават Laughing. Но само мери, тегли и бие ваксините...Е, помогна добре и когато беба се разболя, но за хранене знае, че не трябва изобщо да говорим.
 Учудващо е все пак, че мамите винаги помагат повече от педиатрите. Това сигурно само в БГ го има. А аз работя в американска фирма и знам какво ядат американците Joy. Май ние повече ядем от тях синьо сирене.Ужасни са тези легенди, които ни насаждаха през цялото ни детство за Запада. Направо е жалко....

# 53
  • Мнения: 1 586
Хихи,
напуши ме на смях - в момента си хапвам броколи със синьо сирене (мммммм....)  Laughing

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Родила съм три деца и трите пъти в болниците са ме поощрявани да кърмя. Първия път като родих бебето беше отделно от мен и нямам информация дали са му давали АМ, но следващите две бяха при мен и нито едно от двете не е опитвало АМ. От него даваха само на майките, които си искаха, на останалите дори и не предлагаха.
И двете си момчета съм ги гледала по съветите на педиатрите - захнаних ги, когато са ми казвали - и двете ги кърмих до година и три месеца. Отбих първия, защото се налагаше да ходя на семинар на няколко дена, не защото нямах мляко. А втория го отбих, защото ми се иска да правя едно и също за всичките си деца.
Сега не съм в никоя  крайност и съм избрала нещо средно - отложих захранването с около месец - два. Отскоро давам пюренца - след като навършихме четири месеца и давам само плодови. Мога само да кажа , че нямаме никакви проблеми и на бебка много и харесват. Другото, което искам да отбележа е, че преди да ги давам не наддавахме много - последния път преди захранването бяхме качили само 100 грама, а след като започнах да давам пюренцата качихме 600 грама. Може и да е случайност, не знам, но аз определено съм доволна.

# 55
  • Мнения: 2 467
Ще умориш детето-с тези големи цици, а то е толкова малко

Къде си тръгнала с тия големи цици,аааа! Ще умориш детето  hahaha

Затова на мен никой нищо не каза... Комбинацията при мен беше малки цици - голямо бебе  Laughing

# 56
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Никъв интернет, от мен да го знаеш. И книги нЕма да четеш, че ше станеш по-умна от докторите, а те това най-го мразат. Особено пък една "Книга за кърменето" има, пълни глупости пише в нея. А американките кърмят, защото ядат генно модифицирани храни и имат мляко. Преди да ги измислят, не са кърмили хич въобще.
newsm65 newsm65
Много яко:) Мръсен интернет!Безобразие!
Аз много отдавна подлагам на съмнение всяка дума и изписано предписание на лекарите. С каката бях още аджамия /пък и го нямаше мръсния интернет, че да ме научи Simple Smile/, но откарах до година и три месеца, с късното захранване и всичко останало ... С този малкия още като родих и казах на детската лекарка в нео-то, че ще кърмя. Тъй като той се роди мъничък, имахме проблеми и бяхме в кувьоз съм висяла като кукувица при бебчетата, ама като засука ... че до сега Wink И през ум обаче не ми е минало, че през цялото време съм вредила на децата си  doh doh
Що не я смениш тая ?

# 57
  • Мнения: 3 810
Ще умориш детето-с тези големи цици, а то е толкова малко

Къде си тръгнала с тия големи цици,аааа! Ще умориш детето  hahaha

Затова на мен никой нищо не каза... Комбинацията при мен беше малки цици - голямо бебе  Laughing
И аз съм от тая порода!
А за големите цици- горкото бебче!  Laughing LaughingСмяхме се двамата с мъжо!

Общи условия

Активация на акаунт