Страх от затворени пространства без тоалетна?!?

  • 1 378
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да споделя нещо, което забелязвам,че ми се случва все по-често. Имам проблеми със стомаха и често ми се налага да ходя по голяма нужда, но когато вляза, в автобус например, без дори да ми се ходи до тоалетна започвам да се притеснявам, че няма да има къде да отида, ако случайно ми се доходи и ще ми се случи най-лошото. Обливат ме топли и студени вълни и изпадам в паника. Когато вляза в заведение задължително първо проверявам дали има тоалетна. Може ли да ми помогнете по някакъв начин или да търся професионална намеса?
Благодаря Ви!  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 24
Може да потърсите помощ при психотерапевт.

# 2
  • Мнения: 1 897
Не,по-скоро гастроентеролог.
 Peace
Аз нямам храносмилателни или психични проблеми,но преди време имах проблеми с бъбреците и пишках доста често.Пътувах точно 3 пъти с този проблем - 2 пъти с автобус - веднъж до морето и веднъж в чужбина и 1 път с кола до морето.

Когато пътувах с автобус преди да тръгне не пиех нищо,не консумирах нищо,пишках през 5мин.,но тръгнеше ли автобуса ми се допишкваше ужасно много,направо умирах от болки и се разплаквах много силно.

Естествено винаги се запътвах към шофьора - ревяща - да спре на най-близката бензиностанция,въпреки,че не сме изминали и 50км.Когато пътувах с колата си знаех,че мога да спра винаги и дори не ми се допишка през половината път,когато спряхме за почивка.

Съветът ми е да отидеш на лекар,за да разрешиш проблемите си.Сигурно има решение.

# 3
  • Мнения: 24
И гастроентеролог, разбира се, но предполагам, че такъв специалист вече е търсен. Оставам с впечатление, че господинът пита как да се справи с психологическата страна на въпроса. 

# 4
  • Мнения: 4
Аз също мисля, че проблема е по-скоро на психическа основа и консултация с психотерапевт няма да бъде излишна.

# 5
  • Мнения: 1 897
Да,на психична основа е,но е породен от истинския проблем - в случая проблема със стомаха.Ако господина мисли,че ще му трябва психотерапевт - нека се консултира.Аз исках да обясня,че имах този проблем,но с разрешаването на физическия,автоматически се оправи и психическия.Последното нещо,което си мислех тогава е,че ми трябва психотерапевт ooooh!,по-скоро исках по-бързо да се излекувам,за да нямам в бъдеще такива проблеми.

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 09:38 от Sunshine Mom

# 6
  • Мнения: 24
Прегледа при гастроентеролог си е задължителен, но вероятно вече е направен. Сложни са отношенията телесни и психологични проблеми. Понякога причината са телесни оплаквания може да е психическа.

# 7
  • Мнения: 4
Прегледа при гастроентеролог си е задължителен, но вероятно вече е направен. Сложни са отношенията телесни и психологични проблеми. Понякога причината са телесни оплаквания може да е психическа.

Съгласна съм с това мнение и тъй като не се знае кое е първо "яйцето или кокошката" проблема трябва да се лекува комплексно.

Общи условия

Активация на акаунт