Проблем ли е възрастта?

  • 5 402
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31
Привет и от мен!
Зарежи всички "лоши мисли" и си мисли само за най-хубавото, което ще ти се случи съвсем скоро!
Аз родих на 35 години първото си дете, януари месец тази година. Имах съвсем лека бременност, ама наистина - без гадене, наддадох само 8 кг и т.н., а бе песен.
Родих съвсем леко здраво момиченце. Дълго се колебах дали да раждам секцио, но ме разубедиха моята акушерка и гинеколог, за което съм им благодарна. Казаха ми, че ако единственото, заради което си мисля за секцио е възрастта, няма смисъл да се колебая - да раждам нормално. Така и направих и не съжалявам. Но всеки сам решава за себе си.
Никакви по-специални изследвания не съм правила, защото живея в Шумен и тук не са толкова разпространени.
И исках да кажа, че такива като нас сега са много, а мисля да имам и още едно детенце(живот и здраве), така че горе главата... По нищо не се различавах от 20-годишните майчета...

# 61
  • Мнения: 397
ami az rodih na 30 po estestwen na4in, malko trudni4ko mi beshe, no wsi4ko si zaslujawashe. ne me pusnaha sekcio zaradi wazrastta, wapreki, 4e lekarjat posle kaza, 4e e mojelo i sekcio. kazaha mi, 4e po-wazrastnite jeni pri parwo rajdane  po-prodaljitelno wreme rajdat, no na men mi slojiha sistemi i ot momenta na slaganeto na sistemata do rajdaneto minaha 6 4asa. ina4e prodaljawalo po 12 4asa rajdaneto. ne se pritesnjawaj za wazrastta, ima jeni, koito rajdat na 40 godini za parwi pat. w rodilnia dom mi kazaha, 4e wse powe4e jeni nad 30 rajdat za 1-wi pat i to bezuslojnenia. jelaja leko rajdane i zdrawo i hubawo beb4e!

# 62
Хайде стига с тази възраст. Мине, не мине време и някоя бъдеща мама започва да се притеснява. За пореден път ще напиша за моето бебче с майка на 37години (първескиня) и татко на 57години. Как ви се струва? Не ми правиха никакви допълнителни изследвания, а бях правила аборт в 5месец преди две години. Много е важно да гледаш позитивно на живота и не се притеснявай за глупости. Лека бременост. thumbsup

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
хей, на мен ми минават същите мисли като теб, поради същата причина, още повече че съм на 34г Simple Smile В никакъв случай не се чуствам възрастна, дори напротив имам чуството че още ми е рано за деца, но това е друга тема ....... Simple Smile Явно все пак на нашата възраст е обичайно да се обмисляш повече рисковите ситуации в живота Confused
В момента малко съм се успокоила, защото си направих първия скрининг за аномалии на бебето и нещата бяха добри.
Аз доста се страхувам да си правя "амиосинтеза" и си мисля че съм намерила начин да направя два други скрининги вместо нея. Ако резултатите от тези изледвания са добри мисля, да се откажа от "амиосинтеза" .
Та така, с нетърпени очаквам да си направя биохимичния скрининг, който дава около 70% отговор на въпроса за синдрома на Даун, а освен това можеш да си напривиш и скрининг на ехограф, който също преценяма този риск, мисля че доста добре и следи и за други аномалии.

# 64
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Родих на 32, първо дете. Много лека бременност, без повръщане, ходех си на работа до края на седмия месец. Може би от този комплекс за възрастта четем прекалено много, притесняваме се без основание, подозираме най-лошото. И аз бях така. Изследванията обаче едно по едно идваха от хубави по-хубави, никакъв риск за синдром на Даун, спина бифида  и аненцефалия на скрининга, на ехографиите се виждаха гладки устни, значи няма цепната устна или небце, това е риска при пушещи родители, аз не ги бях спряла съвсем първия месец докато разбера и се притеснявах. Два крака, две ръце, десет пръстчета, мозък, сърце, работи... Като започне да се вижда ще се успокоиш. А може и още от сега. Раждането сваля доста години, чувствам се по-добре от когато бях на 27, а и на вид е така. Колкото за нормалното раждане, препоръчвам ти го. Не знаеш каква в биологичната възраст на тялото ти, никой не е казал че на 30 сухожилията и костите ти са се втвърдили, и така да е, до 36-тата седмица така ще се размекнеш че няма да повярваш. Мислех си че симфизата ми може да се отдели при рязко движение, така се беше раздалечила. Сега няма и следа от целия процес. Мажи се цялата с бадемово, кокосово, каквото решиш масло против стрии, още от ранните месеци. И се радвай по всякакъв начин на бременноста и на времето преди раждането, защото след това ... Няма време за нищо. Не се оплаквам де, има си други достойнства. Ще видиш... Wink
Успех и спри да се притесняваш, възрастта ти е идеална за бебе. Grinning

# 65
  • Мнения: 5 370
Цитат на: gulbenur
Привет и от мен!
Зарежи всички "лоши мисли" и си мисли само за най-хубавото, което ще ти се случи съвсем скоро!
Аз родих на 35 години първото си дете, януари месец тази година. Имах съвсем лека бременност, ама наистина - без гадене, наддадох само 8 кг и т.н., а бе песен.
Родих съвсем леко здраво момиченце. Дълго се колебах дали да раждам секцио, но ме разубедиха моята акушерка и гинеколог, за което съм им благодарна. Казаха ми, че ако единственото, заради което си мисля за секцио е възрастта, няма смисъл да се колебая - да раждам нормално. Така и направих и не съжалявам. Но всеки сам решава за себе си.
Никакви по-специални изследвания не съм правила, защото живея в Шумен и тук не са толкова разпространени.
И исках да кажа, че такива като нас сега са много, а мисля да имам и още едно детенце(живот и здраве), така че горе главата... По нищо не се различавах от 20-годишните майчета...



Хехех...ти знаеш ли ,че и мен ме "зарибяват с тази мисъл сега?Да съм си родяла бебо,да изчакам една година,и-пак наново Rolling Eyes Значи,не само на мен ми идват такива мисли,да е живот и здраве. Grinning

# 66
  • Мнения: 5 370
Цитат на: eli_c
Родих на 32, първо дете. Много лека бременност, без повръщане, ходех си на работа до края на седмия месец. Може би от този комплекс за възрастта четем прекалено много, притесняваме се без основание, подозираме най-лошото. И аз бях така. Изследванията обаче едно по едно идваха от хубави по-хубави, никакъв риск за синдром на Даун, спина бифида  и аненцефалия на скрининга, на ехографиите се виждаха гладки устни, значи няма цепната устна или небце, това е риска при пушещи родители, аз не ги бях спряла съвсем първия месец докато разбера и се притеснявах. Два крака, две ръце, десет пръстчета, мозък, сърце, работи... Като започне да се вижда ще се успокоиш. А може и още от сега. Раждането сваля доста години, чувствам се по-добре от когато бях на 27, а и на вид е така. Колкото за нормалното раждане, препоръчвам ти го. Не знаеш каква в биологичната възраст на тялото ти, никой не е казал че на 30 сухожилията и костите ти са се втвърдили, и така да е, до 36-тата седмица така ще се размекнеш че няма да повярваш. Мислех си че симфизата ми може да се отдели при рязко движение, така се беше раздалечила. Сега няма и следа от целия процес. Мажи се цялата с бадемово, кокосово, каквото решиш масло против стрии, още от ранните месеци. И се радвай по всякакъв начин на бременноста и на времето преди раждането, защото след това ... Няма време за нищо. Не се оплаквам де, има си други достойнства. Ще видиш... Wink
Успех и спри да се притесняваш, възрастта ти е идеална за бебе. Grinning



Благодаря,ели,мисля ,че аз сама почнах да се успокоявам,още повече ,че ми спряха лошите моменти от първите месеци.А понякога и това потенцира негативното мислене.

# 67
  • Мнения: 1 289
Здравей, все едно чета за себе си, защото моя случай беше същия. Забременях на 33, а родих първото си дете на 34 години. Няма да ти разправям колко се притеснявах дали всичко ще е на ред, но слава богу сме си О.К. Сега пиша с едно 6 месечно мрънкащо бебе в скута, защото страшно и се спи. Така че не се притеснявай, а се радвай на изживяването. Желаем ти успех с Ради.  Kiss
Не са ми правили тестове, освен стандартните. Доколкото знам генетични се правят след 35 години. Родих нормално и доста лесно, ако може да се каже че раждането е лесно нещо, но Ради беше дребничка.

# 68
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Milena B.
Здравей, все едно чета за себе си, защото моя случай беше същия. Забременях на 33, а родих първото си дете на 34 години. Няма да ти разправям колко се притеснявах дали всичко ще е на ред, но слава богу сме си О.К. Сега пиша с едно 6 месечно мрънкащо бебе в скута, защото страшно и се спи. Така че не се притеснявай, а се радвай на изживяването. Желаем ти успех с Ради.  Kiss
Не са ми правили тестове, освен стандартните. Доколкото знам генетични се правят след 35 години. Родих нормално и доста лесно, ако може да се каже че раждането е лесно нещо, но Ради беше дребничка.



Благодаря за милите думи,Милена,да сте живи и здрави и двете....дано и на мен дойде ред да пиша с "мрънкащо в ръцете бебе"

# 69
  • Мнения: 4 406
neka vsi4ko mine leko i bezproblemno!!!
i sam sigurna, 4e si po- silna ot MADONA- tia rdi parvo dete dosta po- natatak vav vazrastta ot teb, ta tia s kakvo e pove4e ot gorda belgarska maika???

# 70
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Coeur
А по въпроса за раждането?Имам предвид на тези години?Чувала съм,че нормалното раждане става доста по-трудно,защото костите са се повтвърдили ит.н.???


zdravey.
  neka te uspokoia.Az rodih predi 27 dni,normalno i bez nikakvi uslojnenia ,na 34 g. sam podchi..........Vtoro rajdane.S epiduralna upoyka ......
niamashe razlika s aprvoto( predi 11 g.)Kachih 15 kg.,bremennostta beshe kato parvata-ne ot nai-lekite,no sravnitelno leka...........

ne se izmachvay izlishno,i az imah razni pritesnenia za bebo sega,no vsichko e bilo naprazno!!!!!!

leka bremennost ti jelaia i si misli hubavi neshta.

Общи условия

Активация на акаунт