Сняг вали и слънце грее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ весело се смее!

  • 28 598
  • 727
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 496
Така, ваксините на малката минаха на 19 , ами неприятна работа, едната е по-болезнена от другата (според лекарката). Засега малката е ок, но 48 часа трябва да я наблюдавам (пак според лекарката).
Сега да Ви попитам знаете ли дали едно малко бебе на 2-3 месеца може да се зарази с Варицела при положение, че не е на кърма ? Забравих да попитам лекарката, а бях чела някъде, че до 3-4 месеца бебето не може да се зарази с Варицела  Thinking
А и да се похваля отличничка е малката според лекарката в тегло, ръст и здравословно състояние  Laughing

# 436
  • Мнения: 14
Niq_23  рядко, но се случва малко бебе на 2-3 месеца да боледува от варицела и е доста тежко. Нашата кака я изкара при нас варицелата, в градината е пожар, аз кърмя малката и съм я боледувала в детска възраст, което предполага да предавам антитела на беба чрез кърмата....

Заради тази ситуация отложихме ваксините, да не стане беля..


# 437
  • Мнения: 221
Браво на малката сладурка,Ния!
И на нас ни сложиха вчера ваксини и малкия малко поплака до обяд ,но нямаше температура вечерта.Искам да ви питам след ваксина  не къпете само в деня на ваксинация или и следващия?Защото тук ги попитах да къпем ли бебето и те ми казаха,че няма проблем да си го къпем  ThinkingТака или иначе вчера се разминахме с банята  Simple Smile

# 438
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Само в деня на ваксинацията.

# 439
  • Мнения: 221
Само в деня на ваксинацията.
Meрси   bouquet

# 440
  • Мнения: 48
МоРсКа СиРеНа, ние си направихме банята и в деня на ваксината. Нямахме проблем. После пак сложих от Куул Пач лепенките и бяхме спокойни.
Ние акаме на 4 дена, което не ми харесва никак. Педиатъра вчера ми каза да давам Лактулоза и да не чакам 4 дена. Иначе акото е зелено, но с нормална консистенция - и това не ми харесва никак. От мнлякото ли е, от желязо ли е не знам... Педиатъра само ми мрънка. Днес след като дадох Лактулоза, малката изпи 60мл., след което повърна почти всичкото количество. Направих й ново мляко, за да е пресничко, но отказа да изпие и 10 мл дори. Сега спим и нямам търпение да се събуди и да хапне.

# 441
  • Мнения: 13
И ние днес бяхме на ваксина,биха ни по една в двете бутчета,поплакахме малко,сега спим.Казаха ни да не се къпем само днес,и при нужда да дам Панадол.Пораснали сме с 1.300 и 2 см.Хубав ден на всички Hug

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 3
И на нас днес ни надупчиха двете крачета и поплакахме. Дадохме и Ротарикс ваксината. Засега нямаме температура, но докторката каза да следим. Мами Вие слабеете ли? Аз направо се топя - незнам от недоспиването ли е, от кърменето ли?! Лека вечер на всички.

# 443
  • California
  • Мнения: 264
За първи път чувам подобна практика, бебе да не се къпе в деня на ваксина.
Някой знае ли защо? Да не е някоя бабина измислица? Simple Smile
Аз изобщо не слабея за съжаление - имам 6-7 кг да свалям, а заради това кърмене такъв апетит имам...  Shocked Но няма как. Със сина ми беше същото - чак след около година свалих всичко без никакви диети.

# 444
  • Мнения: 1 496
Бебето не се къпе в деня на ваксината, заради температурата  Peace Това според педиатърката ми, не съм питала баба какво мисли  Laughing

# 445
  • София
  • Мнения: 7 645
И на мен доки ми обясни да не я къпем, за да не я загреем и да вдигне темп. Ние и масаж и гимнастика не й правихме, а на втория ден само я изкъпахме пак без масаж и гимнастика...
Също така избягвах да масажирам местата на ваксините

# 446
  • California
  • Мнения: 264
От прегряване температура трудно се вдига, от друго става, но вие си знаете Simple Smile

# 447
  • Мнения: 1 496
Brayda и ние постъпихме по същия начин с масажите  Peace
На Соня сложиха ли й ваксината за 3-я месец ? Ако да как я понесе имаше ли Т ?


~Sleepwalker~ щом така мислиш ти предлагам, следващия път, когато си болна с Т, да влезеш в банята и да се напариш, да видим колко добре ще ти дойде  Laughing А относно дали да си къпеш бебето след ваксината - доктора може да ти каже не, но ти като искаш пак си го къпи, отделен е въпроса колко е добре за детето  Stop

# 448
  • Мнения: 232
Здравейте, момичета,
Имам притеснение, което искам да споделя с вас. На единия близнак мястото на ръчичката, където сложиха ваксината в родилния дом е силно зачервено и подуто. Обърнах внимание на педиатърката преди да сложи последните ваксини, тя нямаше идея какво се случва и ваксинира. Сега обаче, седмица по-късно, е още по-зачервено и подуто. На другото бебе няма нищо. Изобщо не личи, все едно ваксина на ръчичката не е слагана. Случва ли се при вас такова нещо?  Cry

# 449
  • Мнения: 175
Аз си я къпах Изабелчи след ваксината и нищо и няма (да чукна на дърво). А за ваксината от родилния дом: Ами наща изобщо не се е подувала както лазаха други мами че се е случило. Ставало като пъпчица гнойна, но при нас не стана. Най-добре да се пита някой друг док. Най-добре неонатолог мисля.... Все пак т ги слагат ...

Общи условия

Активация на акаунт