може ли да се задави

  • 1 305
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
здравейте мами ,ние сме на 5,5, месецасамо на кърма и от вчера започнахме захранването с пюре от картоф на хип.дадох и 1,2 лъжичкии  но тя много им се мръщи и ги изплю.днес ще пробвам да и дам пак ,но с кърма че е много гъсто,въпросът ми е ако не и харесва ще го спра за седмица например ,но да го заместя ли веднага с морков да кажем.нали всеки зеленук трябва да се дава по 4/5/ дни ? и ако пък консистенцияти си остане гъста тя би трябвало да може да я преглъща без да се задави?. и всички ли видове зеленчукови пюрета на хип бих могла да и давам ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Картофът от бурканче е отвратителен  Sick и като цяло картофът в чист вид рядко се харесва на бебетата.
Аз бих избрала за начало тиква, морков, пащърнак и/или сладък картоф (батат).
Можеш да даваш пюрета, които са чисти зеленчуци, без ориз, сметана и подобни, а изборът не е голям при тези условия  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 456
Моя също се дави от пюретата където има картоф.Те са по гъсти.А и  не ги обича  чак толкова Peace

# 3
  • Мнения: 3 114
Аз давах домашен картоф. Много вкусен. С малко от водичката, в който съм го варила го разбивах в робота. Сладък картоф също много харесваше мойто.
Петето, с кърма е добре да даваш, защото ще е познат вкуса  Peace. Картофът ще го въведеш по-нататък в комбинация с друг зеленчук. След зеленчуците, които Блонди ти е препоръчала може да продължиш с тиквичка, млад зелен фасул. Броколи и карфиол са газообразуващи и е добре да се изчака. Спанак и всички зеленолистни са след 10-ти месец.
За друго сега не се сещам.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Картофът във всички случаи давай разреден с кърма или АМ - не чист.
Аз захраних с домашно млечно-картофено пюре. Съветът на педиатърката ни беше в началото да правя пюрето с консистенция на гъста боза и след това постепенно да го сгъстявам. Така бебето по-лесно приема прехода от течното мляко към по-твърдата храна.

# 5
  • Мнения: 29
много благодаря.А точно как сте приготвяли домашното картофено пюренце?има ли значение сорта картоф,колко време се вари,пасира ли се или се намачква?като го сваря до колко време след това може да се ползва?

# 6
  • Мнения: 556
Картофът го претупахме набързо  и минахме на комбинация картоф с морков, която детето прие много по-добре. Давах картоф на Хип- отвратителен е  Sick С второте дете бих започнала с домашно пюре с АМ или кърма , както са ти казали.

# 7
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Моя син, по ирония на съдбата, предпочете купешки картоф пред домашно направения. Задави се, чак до обръщане надолу с главата и бъркане в устата стигнахме. Наистина много внимавай, гледай да не е много гъсто, че да не стане беля. Аз като неопитен родител тогава, си изкарах всички акъли и отложих захранването чак до 7ми месец. След това не съм имала проблеми  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
много благодаря.А точно как сте приготвяли домашното картофено пюренце?има ли значение сорта картоф,колко време се вари,пасира ли се или се намачква?като го сваря до колко време след това може да се ползва?

Лесно е. Ще си цитирам един предишен пост:
"Беля, режа на парчета и варя. След като се свари и почти развари - докато е горещ картофът, намачквам добре (става и с вилица, аз имам прибор за мачкане на картофи като този отпред на снимката - http://www.equiphotelbg.com/img/OBIAVI/IMG_OR_1306241015209.jpg - съвсем обикновено нещо). Добавям повече топло мляко (кърма или АМ), отколкото ако правя пюрето за възрастен  , разбърквам добре и чак тогава пасирам до гладка смес."

Правила съм пюрето с различни сортове картофи - каквито има вкъщи. Като се развари картофът си личи, така че - не съм засичала време на варене.   Blush
А за пасирането - само няколко врътвания на пасатора са достатъчни накрая.
Като изстине пюрето - вече не е същото. Колкото изяждаше моят син на едно ядене - толкова. За следващото правех ново пюре. Не е голяма философия и без това, а и става бързо.

# 9
  • тук
  • Мнения: 510
Аз захранвах със сладък картоф на пара, пасиран и разреден до наистина доста течна кашичка с кърма и не съм имала никакъв проблем. По принцип до една годинка/ пък и досега/ винаги му варях зеленчуците на пара, защото така максимално се запазват полезните вещества. И двете ми деца не проядоха купени пюрета, колкото и да ги мъчих. Опитай с домашно, наистина.

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз захранвах със сладък картоф на пара, пасиран и разреден до наистина доста течна кашичка с кърма и не съм имала никакъв проблем.

Не сравнявай обаче батат с обикновен картоф, защото разликата е много голяма  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 29
на коя марка пурета е този сладък картоф-батат? имам още 2 въпрос-заместването на кърмата със зеленчуково пюре кое хранене трябва да замести? зщото ние понякога си проспиваме сутрешното ядене и вместо да стане в 8.00 после 11.00 и към 14.00 да и дам пюренце и после кърма,тя се събужда в 10.00,след това в 13.00 и така през три часа,та си мисля ако си проспива сутрешноти си ядене да и го давам на 2рото, т.е. към 13.00 а не чак към 16.00????

# 12
  • Мнения: 513
Картофът беше втората храна, която  предложих на дъщеря ми, след тиквата. Сварих го във вода, после пасирах с повечко водичка, не съм добавяла АМ или кърма. Около седмица го въвеждах ( като всяка нова храна) и изненадващо на бебка много и харесваше. След това захранвах с други храни, после отново дадох чист картоф и вече не го искаше.

На сина ми никога не съм давала чист картоф, защото не акаше много редовно и ме беше страх да не го запече съвсем.

# 13
  • Мнения: 27 524
1. на коя марка пурета е този сладък картоф-батат?
2. заместването на кърмата със зеленчуково пюре кое хранене трябва да замести?

1. На никоя, има го пресен само.
2. Обедното, ако си решила да заместваш.

# 14
  • тук
  • Мнения: 510
Аз захранвах със сладък картоф на пара, пасиран и разреден до наистина доста течна кашичка с кърма и не съм имала никакъв проблем.

Не сравнявай обаче батат с обикновен картоф, защото разликата е много голяма  Simple Smile

така е, Блонди, споделям своята практика. много късно дадох обикновен картоф, но и него само на пара

Общи условия

Активация на акаунт