За прахосмукачките с хепа и воден филтър

  • 1 610
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Както вече се похвалих в темата за томболите, от Gorenje спечелих прахосмукачка с воден филтър и хепа филтър:
http://xn--80aaaa1cblphknriy0b.com/index.php?route=product/produ … mp;product_id=400

Четох в една по-стара тема за тези филтри, но не разбрах дали мога да я ползвам без вода, например, за инцидентно почистване, да не пълня с вода и да мия. Нещо не ми харесва това миене всеки път на тоя контейнер за боклук и сушенето му - то докато се изсуши и събере прахосмучачката, тя пак ми дотрябвала.
От Горенье не можаха да ми отговорят дали може да се ползва контейнера без да се пълни с вода, на сухо. Но пък няма торбичка за боклука. Питах в сервиза, те пък казаха да им я занеса, за да я видят, че имали много видове и така не могат по модел да я разпознаят, за да ми кажат.
Лошото е, че вярното ми Delongi, което и миеше пода замина при мама и сега случаите на инцидентен боклук се обработват на ръка с метла и лопата, защото ме е страх да не прецакам новата прахосмукачка с такава употреба.
В упътването нищо не е ясно, защото май това упътване се слага на всички прохосмукачки, без значение от модела.
Моля за разяснения от знаещи, или евентуално препатили.
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 419
Имам нещо подобно - прахосмукачка с воден филтър, на която ясно пише: do not use without water.
Всеки път я мия, вярно, досадно е, но пък е бързо и чисто.

# 2
  • Мнения: 309
И докато се суши измития контейнер, за да не мухлясат филтрите  ти се наложи да я ползваш, друга ли прахосмукачка ползваш?
А дали  да не пробвам да сложа влажна кърпа на дъното и да ползвам без вода, така няма да се налага сушене?

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 15:07 от tuturutka1

# 3
  • София
  • Мнения: 38 419
Ние нямаме кой знае какви филтри - само две неща като гъбички, ама те съхнат много бързо.
Аз пускам прахосмукачка по 1 път на седмица.
През останалото време замитам с метла.

# 4
  • Мнения: 309
Сложих хартиена  торбичка, предназначена за друга прахосмукачка, но подходяща по размер.Нанизах отвора на торбичката в пластмасовата тръба, дето вкарва боклука в контейнера. Тази седмица 3 пъти ми се наложи да издърпвам трохи от хляб, вафли и други малки кочинки, и още няма индикации за нещо нередно, дано само не я прецакам нещо.

Общи условия

Активация на акаунт