Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 84 775
  • 1 812
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Та това ми е въпроса. Трудно е да не забележиш лавината от интервюта, интервюта, по телевизия, по вестници, по интернет, които ни заливат от две седмици. Привлечена от името на детската ми любимка Бианка Панова, започнах да следя публикациите и с изненада забелязвам как напрежението ескалира до неподозирани мащаби, а диалогът става все по-злостен....
Следите ли драмата и как си обяснявате поведението на действащите лица?   Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 216
За мен има само един отговор - търсят публика, славата е наркотик. Който веднъж е опитал, търси пак и пак.

# 2
  • Мнения: 26
Да, следя, от полу-просташката си позиция на непрочела книгата, си съставих мнение от прочетеното и видяното в медиите:
http://www.fro--reklamen-spam--/news_50797/Obrachi_i_buhalki/ - Обръчи и бухалки, Огнян Стефанов, фрог
http://www.fakel.bg/index.php?t=2462
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2013/01/19/1984835_otkus_ot_v … l_-_zad_kadur_na/
http://www.youtube.com/watch?v=VcCjg50dVTA
http://www.youtube.com/watch?v=nq6uSHUQicM

А къде да намеря интервюто на Робева, в което разказва, как са записали внучката й на занимания в детската градина, тя е загубила интерес и дава съвет как трябва много внимателно да подхождаме?

# 3
  • Мнения: X

А къде да намеря интервюто на Робева, в което разказва, как са записали внучката й на занимания в детската градина, тя е загубила интерес и дава съвет как трябва много внимателно да подхождаме?
Ами не знам да ти кажа. Аз прочетох само интервюто й във вчерашния "24 часа". Пише, че днес има продължение... Ето линк, тук са го сканирали: http://www.rgym.info/forum/viewtopic.php?f=8&t=8372
Мен лично ме потресе. Голяма обида, голяма страст ...

Към какво е загубила интерес Нешка?

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нешка си е Нешка - ИМЕ, доказала се с времето .... направила е много имена уви ....имена за кратко  Rolling Eyes
Единствената и възитаничка която се доказа за мен е Иляна Раева .


За мен има само един отговор - търсят публика, славата е наркотик. Който веднъж е опитал, търси пак и пак.
На Нешка не и е нужна публика  Wink не и такава  Peace

# 5
  • Мнения: 26
Невръстното внуче, горкото, е загубило интерес.

# 6
  • Мнения: 4 892
Бианка нещо е перкулясала.

# 7
  • Мнения: 62
Ми аз съм тренирала малко гимнастика и да ви кажа, хич не е лесно. Според мен Нешка е извадила душата на тези момичета, но някои от тях са били съгласни да платят тази цена, други не, и тя горчилката може и да не се отмие с времето. Кой знай де! newsm78

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Добри резултати се постигат с желязна дисциплина и правила. Спортуване на високо ниво е жестока работа. Преди художествената ни гимнастика беше на върха, а сега е...доста назад. Според мен е в резултат на по-слаба психика на трениращите и по-малко изисквания от страна на треньорите.

Тук има един руснак, който се опитва с руски методи (желязна дисциплина) да тренира женския отбор по гимнастика. Ами, не става, защото възпитаничките са повлияни от всеобхватния дух на "дано да победя с по-малко зор" и ако видят повече зор и почват да плачат и се отказват. Разбира се, не одобрявам много от методите в Китай, например, но според мен те са в пъти по-жестоки от това, което е изисквала Нешка.

Направи ми впечатление, че Бианка е завъртяла любов с доктора и Нешка е била против и сега Бианка е ядосана. Ако не беше излязла тази книга, нямаше и да се знае, което ме кара  да мисля да съм на страната на Нешка, която 30 години не е казала нищо по този въпрос.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 232
"Нешка/Бианка", както "Стефан Данаилов/Ирен Кривошиева": пише се книга като средство за терапия, после интервюта, шум, натягане на отношенията с цел поддържане на интригата и така чудо за три дни (три месеца).

# 10
  • Мнения: 5 940
Според мен тази публична терапия ще й докара необходимост от нови.

# 11
  • Мнения: 26
Естествено, че трябва дисциплина. Но дисциплина ли е точната дума в случая?
Точно днес гледах интервю на Силвия Митева, в което разказва, че тренира от 7:30 до12:30, а нивото й в никакъв случай не бих нарекла доста ниско.
Това, което смущава мен, е тоталното омаловажаване на труда на момичетата. Една глупост се разпространяваше преди: Нужен е 99% труд и 1% талант. Успешно прокарана демагогия. Ето и тука: 99% Робева и айде, от мен да мине, 1% принос на самите състезателки. Върхът беше посланието, какви спортистки били те, спортист бил само един Йордан Йовчев. И да не забравяме, разбира се, Нешка си е Нешка.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Само като предварително мнение ще изкажа и ще прочета интервютата. Според мен, доколкото всичките гимнастички на Нешка Робева се изказаха или написаха книги за онези времена, все се питам къде са бляли родителите им. Хайде и Бианка Панова, и Илиана Раева и.... са били деца и не са осъзнавали точно какво се случва, имали са доверие на възрастните, ама къде са били родителите им? Те как са се съгласявали? Не са ли подозирали, не са ли се интересували за децата си? Много е лесно сега всички да хвърлят кал върху Робева колко била лоша, тиранин и прочие, ама защоса я оставили да го прави? Все повече си мисля, че има някакво желание за трупане на популярност на гърба на Робева, търсене на скандал или изкарване наяве на проблемите. Е, хубаво, коя ли не даде интервюта, не написа книга! Ясно е, че Робева е била лоша, ама какво следва? Отмъщават ли си, що ли? Ако въпросните бивши гимнастички си правят терапия с писане, то това е доста гнусно. Има си терапевти - да си ги изприказват всичките травми, вместо да търсят дивиденти. За мен вече такова поведение говорри зле за тях  - възрастни жени са, след толкова години какво ще постигнат? Или златни, златни, ама и тях ги тресе обикновеният човешки порив за отмъщение и алчност! Що не си върнат медалите и да кажат "не искам медали, постигнати с тормоз"! Подозирам, че те самите доста са попили от методите на Робева.

# 13
  • Мнения: 4 450
Техния конфликт не е от днес. Беше цяла сага с обвинения от Бианка  като състезателка и атака срещу Нешка още в соца.
Познавам бегло Бианка, сигурно е права за себе си, но в крайна сметка това е била цената. Като не е искала да я плаща да се е отказала. Много го направиха, не издържаха и никой нищо не им стори.
Това, което прави сега е меко казано недостойно.
Не съм чела книгата, но доколкото подочух освен за Нешка вътре са хвърлени плюнки по всички бивши нейни съотборнички и целия екип по това време.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 878
Естествено, че трябва дисциплина. Но дисциплина ли е точната дума в случая?


Точната дума е инквизиране в името партията-държава. А Нешка беше и си остава фанатизирана партийна функционерка.

Общи условия

Активация на акаунт