Запушен слюнчест канал при дете !!!

  • 1 793
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Дъщеря ми е на 5г. и от няколко дни има подутина в устата.Намира се от вътрешната страна на бузата на нивото на долната челюст,прозрачно и не много твърдо.Пречи й като яде.
Днес звънях на личната,която ми препоръча да я заведа на стоматолог.Е отидохме и хирурга ми каза,че има запушено слюнчено каналче.Сложи и утойка и с малка ножичка изряза отгоре,за да може да изтече насъбралата се слюнка.Проблемът не е ясто от какво е възникнал и дали ще се появи отново.

Е,въпросът ми е дали ви се е случвало на вас или вашето детенце и така ли е протелко "лечението".
Честно казано съм притеснена от многобройните статий,прочетени в нета.Споделете!!!

# 1
  • Мнения: 84
По начина, по който сте описали проблема бих могъл да Ви кажа, че най-вероятно става дума за задръжка на слюнка в някое от добавъчните малки слюнчени жлези, намиращи се в лигавицата на бузата и устната. Най-вероятно причината е травма в тази област - прехапване или нещо друго, което е довело до запушване на жлезичката.
Бих Ви препоръчал да обърнете внимание на детето си да не си хапе лигавицата в тази област.

Екипът на Медикъл Дент

# 2
  • Мнения: 99
Благодаря за бързия отговор,това ме успокои донякъде. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт